ANASAYFA
09 Aralık 2021 Perşembe
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Faizsiz dünya mümkün!’
Saadet Partisi Edirne İl Ekonomik İşler Başkanı Ekonomist Selim Tekin, faizsiz bir ekonomik sistem kurularak sadece Türkiye değil tüm insanlara yaşanabilir ve adil bir dünya oluşturulabileceğini söyledi… 
Haberin Yayın Tarihi: 26-11-2021 06:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Faizsiz dünya mümkün!’

Saadet Partisi Edirne İl Ekonomik İşler Başkanı Ekonomist Selim Tekin, faizsiz bir ekonomik sistem kurularak sadece Türkiye değil tüm insanlara yaşanabilir ve adil bir dünya oluşturulabileceğini söyledi. 
Saadet Partisi İl Ekonomik İşler Başkanı Ekonomist Tekin, bugüne kadar gelişmekte ülkelerde uygulanan ekonomi politikalarının, güçlünün ekonomisini büyüttüğüne, milletin ekonomisini ise küçülttüğüne vurgu yaptığı açıklamasında, “Yatırımlar katma değerli alanlar dışındaki üretim dışı verimsiz alanlara kaydırılmış, yatırımcılar faiz kıskacı altına alınırken bankalar vergi rekortmeni olmuştur. Zaten kapitalist sistemin ülkelere dayattığı ekonomik programların faydasından çok zarar getirdiği bilinen bir gerçektir. Tüm dünyada uygulanan bu yanlış politikalar tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de gerçek ekonomik büyümeyi sağlayacak üretime dayalı yatırım gücünü engellerken ekonomik krizden vatandaşlarımız faiz, zam, vergi, düşük ücret ve düşük taban fiyatları ile olumsuz etkilenmektedir.” şeklinde konuştu.
Uygulanan politikalar neticesinde Ekim ve Kasım aylarında Türk lirası Amerikan doları karşısında önemli oranda değer kaybettiğine işaret eden Tekin, şöyle devam etti:
 “Gelişmekte olan ülkelere bakıldığında Türklirası en çok değer kaybeden ülke para birimi olmuştur. Yaşadığımız bu sorun hakkında sebepleri üzerinde tartışılması gerekirken bunun yerine daha çok siyasi yönleri tartışılmaktadır. Kimileri faizleri arttıralım derken kimileri de faizler indirilmeli şeklinde çözümönerileri getirmektedir. Ancak Saadet Partisi olarak faizin azlığı ve çokluğu ile değil bizatihi faizin kendisinin tamamen ortadan kaldırılmasıyla meselenin çözüleceğine inanmaktayız. Sorun bir sistem sorunudur ve palyatif çözümlerle bu sorunun aşılması mümkün değildir. Daha önce de birçok defa ettiğimiz üzere faizsiz bir ekonomik sistem kurularak sadece Türkiye değil tüm insanlara yaşanabilir ve adil bir dünya oluşturulabilir.” 
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Edirne'yi yasa boğan kaza
Mimar Ali Erol üzdü
Aramızdan ayrılanlar
Üner: Erçevik'in yaptığı etik değil
Cansu dev derbiyle tarihe geçti
İnce’den söz vermeme tepkisi
‘Alkış değil, hakkımızı istiyoruz’
ETUS'tan 'mazot' sitemi
Bu akşam tango rüzgarı esecek
3 köy taşkından kurtulacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Marküteri Parke

Böcek İlaçlama