ANASAYFA
28 Ocak 2023 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Edirne gidilecek şehir’
Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE, Siyaset Akademisi, Sağlık ve Engelliler Bölümü Başkanı Doç.Dr. Tuğrul Ķihtir Edirne'de çiftçi, esnaf ve sivil toplum kuruluşlarına olan ziyaret programını tamamladı…
Haberin Yayın Tarihi: 27-11-2021 07:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Edirne gidilecek şehir’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE, Siyaset Akademisi, Sağlık ve Engelliler Bölümü Başkanı Doç.Dr. Tuğrul Ķihtir Edirne'de çiftçi, esnaf ve sivil toplum kuruluşlarına olan ziyaret programını tamamladı. Doç.Dr. "Edirne pazarlanacak değil gidilecek bir şehirdir"
Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı, AR-GE, Siyaset Akademisi, Sağlık ve Engelliler Bölümü Başkanı Doç.Dr. Tuğrul Ķihtir ve GİK Üyelerinden oluşan heyet, çiftçi ve esnafın sorunlarını yerinde görmek ve partilerinin bu konularda görüşlerini aktarmak amacıyla geldiği Edirne'de ziyaret programını tamamladı. Ziyaret programını İl Başkanı Ayşe Karadaş ile birlikte gerçekleştiren heyet esnaf ziyaretini Bedesten Çarşısı'nda noktaladı. Çarşı Başkanı Hakan Fındıklı ile de görüşen Doç.Dr. Kihtir gazetecilere şu açıklamayı yaptı:
"EDİRNE 5. DEFA BİZLE KENDİNİ KURTARACAK"
"Edirne ile ilgili izlenimlerimiz olumlu. Çünkü Edirne Türkiye'nin en güzide şehirlerinden bir tanesi. Edirne 200 sene içinde 4 kere işgal edilmiş, 4 defa zafer ile kendini kurtarmış bir şehir. Edirne 5. defa yine bizle kendini kurtaracaktır. Edirne'de herkes çalışıyor, herkes hayat derdinde.
"CEVAP PARA YOK"
Esnaftan aldığımız cevap para yok oldu. Türkiye'de para var ama parayı nasıl kullanacağımızla ilgili temel bir sorun var. Dünyada en çok sığınmacıyı barındıran ülke Türkiye. 8 buçuk milyon sığınmacı var. Herkesten aldığımız cevap 'zorda kalanlara yardım ettik misafirliğin bir süresi olur' oldu. Önce misafir ettiler sonra maaşa bağladılar sonra da vatandaş yaptılar. Nüfusun yüzde 10'u kadar bir kitleyi bir anda ülkeye sokamazsınız. 
"TÜRK HALKINA KİMSE İNSAN HAKLARINI ÖĞRETEMEZ"
Almanya 8 milyon insanı bir anda almıyor. Herkes çevresine duvarlar örerken bize insan hakları adına sığınmacıların dayatılması ve bize kırıntı miktarında ücret ödeyerek sığınmacıları burada tutma çabaları Avrupa'nın samimiyetsizliğidir. Türk halkına kimse insan haklarını öğretemez.
Suriyelilere bugüne kadar 92 milyar dolar para harcamışız. 92 milyar doları biz Türk insanına kullansaydık eğer esnafımız bu durumda olmazdı. Tarımımız bu durumda olmazdı.  Edirne'nin tarihi kervansarayları, kapalı çarşıları eskisi gibi düğün yeri olurdu. Zafer Partisi olarak Türkleri kendi çıkarları, kendi ülküleri, kendi bekaları doğrultusunda birleştiren bir zihniyeti temsil ediyoruz.
Türkler geçmişi gibi tekrar bir olmak zorundadır. Bir olmayan kavimler yaşayamazlar. Biz bunu artık görmek zorundayız. 
Zamlar hayatın artık normal bir parçası haline geldi. Her şey arz talep dengesi doğrultusunda oluşur. Yeterince üretemiyorsanız birikim sağlayamazsınız. İnsanları üretir kılamazsanız onları muhtaç kılarsınız. Devleti ekonominin içinde kılmazsanız seyirci kılarsınız. Türkiye'nin kuruluş ilkelerinde devletçilik var. Devlet ekonominin içinde olmaya devam etmeli. Devlet bankalarını amacına uygun olarak kullanmalı. Ziraat Bankası çiftçi ile Halkbankası esnaf ile ilgilenmeli. Devletin bankaları ticari amaç ile kişilere milyonlarca dolar borç veremez. Çünkü bankanın amacı çiftçisine hizmet etmektir. Hem üretmeyeceksin hem de paranı belirli insanlara kullanacaksın para nereden gelecek. Zam ile gelecek. Kredilerini başka yerlere kullandığın bu nedenlerde yoksullaşan halkından bir de zam almış olacaksın. Kar olunca üst gelir grubuna zarar olunca alt gelir grubuna düzeninden tekrar üretenlerin hakça bir düzen yaşadığı insanların el ele bir ülkeyi arzuluyoruz.
Zafer Partisi Türkleri tekrar birleştirecek olan bir partidir. Biz Suriyeliler ile düşman değiliz. Suriye'nin komşumuz ve tekrar ticaret yaptığımız bir ülke olmasını istiyoruz. Suriye'deki savaş aslında şu anda bile bitmiştir. Savaş bittiği zaman Suriyeliler evlerine geri döner. Biz bunu uygulayacağız. Diğer partiler 'sınırımıza evler inşa edip göndereceğiz' diyor, biz 'kendi evlerine geri göndereceğiz' diyoruz. Sınıra ev inşa edilmesini yine benim halkım ödeyecek.
"EDİRNE; TARİH VE EN BÜYÜK TARIM PAZARIDIR"
Edirne'nin pazarlanmaya ihtiyacı olmayacak bir şehir. Pazarlama Edirne'ye haksızlık etmektir. Edirne en büyük pazardır zaten. Tarih pazarıdır, Edirne en büyük tarım pazarıdır. Edirne en büyük insan pazarıdır. Kendini 4 defa işgalden kurtarmış pazarlaması mı olur? Edirne'nin reklama ihtiyacı olmayan bir şehirdir. Edirne Türkiye'nin incisidir. Sadece o inciye ekonomik düzeni tekrar yaratmak gerekir. Edirne'ye insanlar geliyor. İstanbul'dan Edirne'ye gelişte bir asgari ücretin 4'te birini harcarsınız. Senin yol paran harcadığın paradan az olmak zorunda. Yol paran senin harcadığın paradan fazla ise oraya gitmez. Edirne pazarlanacak bir kent değil gidilecek bir şehirdir.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Ekmek tekneleri kül oldu!
Esra Er'den Petek Eczanesi
Komşuda kar, bizde yağmur!
Barınak hırsızları tutuklandı!
Sınıflar ‘lebalep’
Kaleiçi Hermes Spor Kulübü kuruldu
2022'de 884 milyonluk yakalama!
Vali Kırbıyık'a FB atkısı
TÜ'nün ev sahipliğinde 'Balkan' mesaisi
TAKSAV'dan Edirne'ye temsilcilik
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke