ANASAYFA
25 Eylül 2022 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Bu halk sağmal inek değildir’
Tüketiciyi Koruma Derneği, emekli maaşları ve asgari ücretlerin eridiğini, alım gücünün düştüğünü, maaş ve ücretlerin döviz karşısında yüzde 65'e varan oranlarda değer kaybettiğine dikkat çekerek, yıllardır devam eden kötü ekonomi yönetiminin artık gelinen noktada vatandaşı öldürdüğünü, bitirdiğini bildirdi.
Haberin Yayın Tarihi: 27-11-2021 07:00
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Bu halk sağmal inek değildir’

Tüketiciyi Koruma Derneği (TükoDer), emekli maaşları ve asgari ücretlerin eridiğini, alım gücünün düştüğünü, maaş ve ücretlerin döviz karşısında yüzde 65'e varan oranlarda değer kaybettiğine dikkat çekerek, yıllardır devam eden kötü ekonomi yönetiminin artık gelinen noktada vatandaşı öldürdüğünü, bitirdiğini bildirdi. …
TükoDer Şube Başkanı Edirne Şube Başkanı Tarık Kenan Parlar'ın paylaştığı dernek genel merkezinin “Bu halk sağmal inek değildir” başlıklı açıklamasında şunlara yer verildi: 
“Tam zam, vergi, pahalılık ile ilgili bir bildiri yazacakken, başka bir zam, başka bir vergi artırımı ya da pahalılık peşi sıra geldi.Ama artık yetti. Bu süreçte en önemlisi, yöneticilerde büyük bir pervasızlık olması idi.
Halka tasarruf önerisi veren yöneticilerin, lüks arabaları, şatafatlı hayatları bu rahatlığa adeta pes dedirtti. Fakat, kimse unutmasın ki ; Bu halk sağmal inek değildir!
Birilerinin israf dolu hayatlarını finanse edecek, boşaltılan devletin kasasını dolduracak, hortumlanan milyonları yerine koyacak köleler değiliz biz!
Ekonomi cahili insanların faiz indirimi gibi ekonomi politikaları, halkın cebine yansımakta. 
Türkiye, cahil cesareti ile kişisel hırsların tatmin edildiği, bir muz cumhuriyeti, bir kabile devleti değildir. Bu halk da köle değildir.
Doların 12 TL, Euro'nun 14 TL olmasının sebebi için dışarıda düşmanlar aramaya da gerek yoktur. Dövizde, benzinde her bir artış soframıza bir yıkım olarak gelmektedir.Kimse bunların farkında değil midir?
2021 Türkiye'sinde artık marketlerde kotalar, benzinliklerde kilometrelerce uzayan benzin kuyrukları mevcut! Hani hep ortaya atılan gaz kuyrukları, karne ile alışverişler mevcut yöneticilerle 2021'de Türkiye'de gözlerimizin önünde gerçekleşmiştir.  
Asgari ücret, sadece 23 günde 1.000 TL'ye yakın değer kaybetmiştir. 
Alım gücü neredeyse kalmamıştır. Bir gün arayla, hatta saat farkıyla bir ürün ile ilgili fiyat değişmektedir. 
10'ar kuruş artmasına alıştığımız benzin fiyatları artık 1 TL 10 Kuruş artmaya başlamıştır. Akaryakıta sadece Kasım ayında 24 günde %20 zam gelmiştir. 1 Dolar, Ocak 2021'de 7,37 TL iken, Kasım 2021'de 12,30 TL olmuştur.
Emekli maaşları, asgari ücretler erimiş, alım gücü düşmüş, maaş ve ücretler döviz karşısında %65'e varan oranlarda değer kaybetmiştir. 11 ayda % 65 fakirleşmemiz inanılır gibi değildir! 
Şu yazıyı kaleme alan ve siz Tüketicileri korumak için emek veren biz Dernek yöneticileri özel hayatlarında aynı sizler gibi iflaslarını vermiş ya da vermek üzeredir.
Sorumlular kimler ise, sesleniyoruz, zamlar dursun, tüketicinin alım gücü yükseltilsin.
Tüketiciler açlığa ve yoksulluğa mahkum edilemez!!! Zamlar geri çekilsin, döviz kuruna müdahale edilsin, maaşlar ve ücretler alım gücü ve yaşam kalitesini yükseltecek şekilde güncellensin.
Aksi halde, uyarıyoruz… Halkın daha fazla sömürülmesine izin vermeyiz!!!”
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Sağlık Bakanlığı'ndan mal alım ilanı
Vakıflar gayrimenkul kiralayacak
Taşıt satılacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke