ANASAYFA
18 Mayıs 2022 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Türk Eğitim Sen'de Kaplan dönemi
Türk Eğitim Sen Edirne Şubesi genel kurulunda başkanlığa seçilen Mustafa Kaplan 20 yıldır bayrağı taşıyan Hakan Yıldız'dan görevi devir aldı… 
Haberin Yayın Tarihi: 06-12-2021 07:33
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Türk Eğitim Sen'de Kaplan dönemi

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Türk Eğitim Sen Edirne Şubesi genel kurulunda başkanlığa seçilen Mustafa Kaplan 20 yıldır bayrağı taşıyan Hakan Yıldız'dan görevi devir aldı. 
Türk Eğitim Sen Edirne Şubesi gerçekleştirdiği genel kurul sonrası başkan seçilip mazbatayı ekibiyle alan Mustafa Kaplan sendikada yapılan devir teslim töreninde görevi Hakan Yıldız'dan devir aldı. Başkan Mustafa Kaplan, Edirne Şubesi olarak bir bayrak değişimi yaşadıklarını belirtti ve şunları söyledi:
BAYRAK DEĞİŞİMİ
"Devir teslim törenimizi yaptık. 20 yıl boyunca Türk Eğitim Sen Edirne Şubemizin başkanlığını onuru ve şerefiyle yapan ve sendikamızın bugünlere gelmesinde çok büyük katkıları, emeği, alın teri olan kardeşim Hakan Yıldız'a çok teşekkür ediyorum. Yine dört yıl boyunca birlikte mesai yaptığımız çok değerli kardeşlerim Fahrettin Köse ve Sinan Güneş'e emekleri ve hizmetleri için çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun rabbim ayaklarına taş değdirmesin.
Hedefimizin onlardan teslim aldığımız emaneti, sendikamızı Edirne'de sendikacılığın zirvesine taşımak olduğundan kimsenin şüphesi olmasın.
"TÜRK EĞİTİM SEN TÜRKİYE'NİN MİLLİ REFLEKSİDİR"
Dost düşman herkesin bildiği üzere, Türk Eğitim Sen Türkiye'nin milli refleksidir. Türk Eğitim Sen, milli birlik ve beraberliği esas alır. Devletten başka hiç bir yapıya sadakat duymaz. Türk Eğitim Sen sözde değil özde Atatürkçüdür, milliyetçidir, laiktir, Cumhuri-yetçidir.
Muhafazakar ve ulusal değerleri esas alarak çalışanları ötekileş-tirmeden evrensel ilkelerle sendikal faaliyette bulunan demokratik bir sivil toplum kuruluşudur. Bu özel-likleri ile tüm çalışanların güven duyduğu bir sendika olmuştur. Ben şuna inanıyorum, çalışanın ahını alanların, liyakati hiçe sayanların, koltuğu, mevkiyi, menfaati her türlü değer yargısından ve ahlaktan uzak olup bir şekilde koltuklara kurulanların, devletin verdiği makamı, yetkiyi fütursuzca sözde sendikaya peşkeş çekenlerin sonlarını göreceğiz. Ve yakalarına yapışacağız bu hukuksuzlukların peşini asla bırakmayacağız.
 İnsanları eşiyle, işiyle, sağlığıyla, görevlendirmesiyle, kadrosuyla baskı altına alınarak bir sendikaya üye yapanlar, Sendikacılığı çalışanların gözünde menfaat şebekesi pozisyonuna düşürdüler. Biz gelecek nesillere mücadelemizin şerefini anlatacağız. Ya siz? Ne anlatacaksınız. Birileri de demokrasiden ve emekten bahsedecekler ama demokratik haklarını kullanarak terör örgütlerine karşı duran üyelerini ihraç edecekler.  Ülkenin menfaatlerini terör örgütlerine peşkeş çekenlerle, bölücülerle meydanlarda el ele, kol kola devletin altını oyan eylemlerde güya Eğitim İş birliği yapacaklar. Buna da ne var bunda canım halay çekmeyle devlet mi yıkılır diyecekler.Yok öyle yağma.. Bizim safımız belli karınca misali.  Biz  Türk Milletinin yanındayız. Ya sizin safınız neresi? Herkes durduğu yeri ve konumunu iyi seçmek zorunda.
Yıllarca Atatürk ün fikriyatindan, ülküsünden, hedeflerinden uzak olup Atatürkçülük kisvesi altında sendikacılık yapanlar ile her fırsatta Atatürk'e saldıran, hakaret eden hadsiz ve ahlaksızlardan bir farkları yok bunların. Bu sebeple diyorum ki; sözde değil özde Atatürkçüdür Türk Eğitim Sen. Bu sebeple diyorum ki, muhtaç olduğu kudretin damarlarında ki asil kanda mevcut olduğunu bilendir Türk Eğitim Sen. Bu sebeple diyorum ki, göğsünü gere gere her yerde gururla Ne Mutlu Türküm diyebilendir Türk Eğitim Sen.
Bu sepeble diyorum ki, taaa yürekten varlığım Türk varlığına armağan olsun diyebilendir Türk Eğitim Sen. Başta Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ebediyete göçmüş tüm öğretmenlerimizi, eğitim çalışanlarımızı saygı ve minnetle yad ediyor, emekli olmuş ve hala aktif öğretmenliğe, eğitim hizmetlerine devam eden tüm üyelerimize saygı ve selamlarımızı sunuyoruz. Selam olsun hepsine. Var olsun teşkilat var olsun Türk Eğitim Sen.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Belediye çalışanı Burak Göktaş vefat etti
Elveda Rumeli!
Pilav bahane, buluşmak şahane!
‘Ediwood içimde ukde!’
'Fahri Hemşehri'ye veda yemeği
Edirne Lisesi 165 yaşında
Oltalar ödül için yarıştı!
EDOSK'tan tarihi gezi
EDİRNE ve BİSİKLET -8-
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke