ANASAYFA
25 Eylül 2022 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Pazarkule'de yarın temel atılacak!
Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, geçtiğimiz ay 25 yıllığına mülkiyeti Ticaret Bakanlığı'na tahsis edilen Pazarkule Gümrük Kapısı'nda yapılacak genişletme çalışmaları için yarın temel atma töreni gerçekleştirilerek ilk kazma vurulacağını söyledi...
Haberin Yayın Tarihi: 08-12-2021 07:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Pazarkule'de yarın temel atılacak!

Olgay GÜLER
Edirne İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, geçtiğimiz ay 25 yıllığına mülkiyeti Ticaret Bakanlığı'na tahsis edilen Pazarkule Gümrük Kapısı'nda yapılacak genişletme çalışmaları için yarın temel atma töreni gerçekleştirilerek ilk kazma vurulacağını söyledi.
Edirne İl Özel İdaresi'nin, geçtiğimiz ay genişletme ve modernizasyon çalışmaları için 25 yıllığına Ticaret Bakanlığı'na tahsis ettiği Pazarkule'de ilk kazma yarın vuruluyor. Gerçekleştirilecek temel atma töreniyle çalışmaların başlayacağını dile getiren İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Geçmiş, Meclis Araştırma ve İnceleme Komisyonu'nun da çalışma yaparak projeyi inceleyeceğini belirtti. 
'PAZARKULE İÇİN YARIN TEMEL ATILIYOR'
İl Genel Meclisi'nin yılın son meclis toplantısında konuşan Başkan Mehmet Geçmiş, kendilerinin de temel atma törenine katılacaklarını belirtti. Geçmiş, "Bildiğiniz üzere geçen ay Pazarkule'yi 25 yıllığına Ticaret Bakanlığı'na tahsis ettik ama orada bir takım şeyler yapılacak. Perşembe günü saat 13.30'da da temel atma törenine tüm il genel meclis üyelerimiz davetli, o gün orada olacağız. Ama burayla ilgili projede neler yapılacağıyla ilgili, hangi peronlar kurulacak, kaç peron olacak, yanına tesisler kurulacak mı, projeyi inceleyerek meclisimize bilgi verilecek. Bu noktada tahsis ettiğimiz yerle ilgili meclisimiz bilgi sahibi olmuş olacak" dedi. 
2 PROJE İÇİN ÇALIŞMA KOMİSYONU KURULDU
Mecliste ayrıca, Saros bölgesinde bulunan Danişment Tesisleri ile Edirne Merkeze bağlı Demirhanlı Köyü'nde yapılması planlanan havaalanının işlevinin belirlenmesi için de bir çalışma komisyonu kuruldu. Danişment Tesisleri hakkında konuşan Meclis Başkanı Geçmiş, "Bildiğiniz üzere İl Özel İdaresi'ne tahsis edilen, Saros Bölgesi'nde bulunan Danişment Tesisi var. Bu tesis 1 yıl önce tahsis edildi ilgili bakanlık tarafından. Burayla ilgili neler yapabiliriz çok değişik düşünceler var. Bungalov evler yapabiliriz, ya da daha farklı katlı bir tesis yaparak, aynı zamanda turizme katkı vermek ve Turizm Otelcilik Okulu'nda eğitim gören çocuklarımızın burada staj yapmaları için imkan sağlayabiliriz. Bununla ilgili net bir proje yok, farklı düşünceler de çıkabilir. Yalnız bu konuları araştırmak üzere bölgede bulunan il genel meclisi üyelerinden oluşan bir komisyon kurulması istenmiş" şeklinde konuştu. 
DEMİRHANLI HAVAALANI İÇİN KOMİSYON ÇALIŞACAK
Demirhanlı Köyü'ne yapılması planlanan havaalanı ilgili de bilgi veren Geçmiş, "Bildiğiniz üzere Edirne merkeze bağlı Demirhanlı Köyü'nde bir havaalanımız var. Bu havaalanı 1999 ve 2000 yıllarında dönemin siyasi iktidarları tarafından henüz daha Çorlu'ya havaalanı kurulmadan önce buraya bir havaalanı kurulması planlanmıştı. Daha sonra buranın rantabıl olmadığı düşünüldü ve burası mera vasfına alındı. Mera vasfında duruyor ama altyapısı tamamen bitti. Bununla ilgili her yıl bütçemizde ödenek ayırıyoruz. Atıl vaziyette duran bu havaalanının küçük uçakları inip kalkacağı ya da tesislerinin çalışabileceği bir alan olabilir mi olamaz mı, bununla ilgili Edirne kamuoyunun da bilgi sahibi olması için bir komisyon kurulması gerekiyor. Bu komisyon uzun vadeli çalışacak. Çalışan komisyonlar hem il genel meclisini hem de Edirne kamuoyunu bilgilendirecekler" ifadelerini kullandı.  
Meclis toplantısında Keşan Danişment Tesisleri Araştırma ve İnceleme Komisyonu için CHP'li üyeler Şenol Kılıç, Erdoğan Gümülcineli, Erdinç Can ile AK Partili üyeler Halil Beyazıt ve İsmet Özçiftçi seçildi. 
Demirhanlı Havalimanı Araştırma ve İnceleme Komisyonu için ise CHP'li üyeler Kutay Özköse, Halil Akdağ, Önder Cin ile AK Partili üyeler Secaattin Uyur ve Tamer Karadağ seçildi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Sağlık Bakanlığı'ndan mal alım ilanı
Vakıflar gayrimenkul kiralayacak
Taşıt satılacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke