ANASAYFA
29 Mayıs 2023 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Enez'e Acil Sağlık İstasyonu
Yaz aylarında nüfusu önemli ölçüde artan Enez ilçesinde sağlık hizmetlerinin daha hızlı ve seri bir şekilde verilebilmesi için hayırsever iş insanı Cavit Eser tarafından yapımı üstlenen Acil Sağlık İstasyonu'nun protokolü Edirne Valiliği'nde gerçekleştirildi…
Haberin Yayın Tarihi: 08-12-2021 07:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Enez'e Acil Sağlık İstasyonu

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Enez Acil Sağlık İstasyonu yapımına ilişkin hayırsever iş insanı Cavit Eser ile protokol töreni Valilik toplantı salonunda  gerçekleştirildi. Vali Canalp, “Acil sağlık hizmet-lerinde hız ve kaliteyi artırıyoruz” dedi. 
Edirne Valisi Ekrem Canalp, Enez Kaymakamı Şükrü Alperen Göktaş, İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. İshak Yıldırım ve hayırsever Cavit Eser'in katılımları ile Acil Sağlık Hizmet İstasyonu protokolü imzalandı. Hayırsever iş insanı Cavit Eser, "Eser ailesi olarak ortak bir karar alarak ilçemizin büyük bir ihtiyacı olan acil sağlık hizmet istasyonun yapımına katkı vermek istedik. Aile büyüğümüz Arif Eser'in adının yaşatılacağı bu istasyonumuzun hayırlı olmasını diliyorum" dedi. 
Edirne Valisi Ekrem Canalp, yaz aylarında nüfusu artan Enez ilçesinde sağlık hizmetlerinin daha hızlı ve seri bir şekilde verilebilmesi için hayırsever iş insanı ve ailesinin katkıları ile yeni bir Acil Sağlık İstasyonu kurulacağını belirtti. Hayırsever iş insanı Cavit Eser'e ve ailesine yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür eden Canalp şöyle konuştu:
"Sağlık hizmetlerinde özellikle acil sağlık hizmetlerinde en önemli konu yardım talebi geldiği andan itibaren en hızlı ve seri şekilde ambulanslarımızın talep gelen yere ulaşıyor olmasıdır. Bu kentler için olduğu kadar kırsal alanlar için de oldukça önemlidir. Edirne'nin her yerinde acil sağlık hizmetlerinin olabildiği kadar hızlı ve seri şekilde vakalara ulaşabilecek hız ve kapasitede tutmaya çalışıyoruz. Bunun içinde ambulanslarımızı yeniliyoruz, ihtiyaç olduğu zaman hem Sağlık Bakanlığı hem de yerel imkanlarla ambulanslarımızı takviye etmeye devam ediyoruz.  Bunların dışında en kritik husus acil sağlık istasyonlarının iyi bir yayılım göstermesi gerekmektedir.  İstasyonlarınız iyi bir dağılım göstermez ise vakalara giden ambulansların fazla yol yapması gecikmelere neden olabilmektedir. Enez ilçemizde de bu bariz bir ihtiyaçtır, Enez ilçemizin nüfusu özellikle yaz aylarında çok yüksek rakamlara yükseliyor. Kurulacak bu istasyonumuzla vereceğimiz hizmetlerin hız ve kalitesini arttıracaktır. Kaymakamlık binasının yanında bulunan eski hastanemizin bahçesinde, ilçemizin tam merkezine bu istasyonumuzu kurmuş olacağız. Bu merkezden hem şehir merkezindeki hem de sahildeki vakalara daha hızlı hizmet verilecektir. Hayırsever iş insanımız Cavit beye çok teşekkür ediyorum, şahsında Eser ailesini bu kararlarından dolayı kutluyorum ve hayırlı uğurlu olmasını diliyorum" dedi.
İLK ADIM ATILDI
İl Sağlık Müdürü Dr. İshak Yıldırım da, "Enez bölgesi özellikle yazları çok yoğun ve burası acil sağlık hizmetleri bakımından da en özellikli bölge. Bölgedeki acil sağlık hizmetleri istasyonu ihtiyacı bağışçı Cavit Esen'in desteği ile Sağlık Bakanlığı'nın tahsisli arsası olan eski devlet hastanesinin bahçesinde acil sağlık hizmetleri istasyonu kurulacak. İlk adımlar atıldı ve protokol kapsamında Enez'e 7'24 hizmet veren güzel bir acil sağlık istasyonu kazandırılmış olacak"diye konuştu. 
Enez Kaymakamı Alperen Göktaş da, "Enez'imizin ihtiyacı bulunan bir kamu binasını protokole istinaden kavuşturuyoruz. Acil sağlık istasyonunun kazandırılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dedi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Genç kız evinde ölü bulundu
Yunan gümrüğüne 'köy garajı' benzetmesi
Öğretmen Nurten Gezgin Zımgı vefat etti
Silahlı kavgaya 2 tutuklama
TÜ Hastanesi'nde büyük yenilik
İkinci Bülbül Adası!
Türkiye 'Erdoğan'dedi…
Kuvvetli yağış uyarısı!
‘Yorulmak yok’
Enez'de Süper heyecanı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Sanal Ofis

Marküteri Parke