ANASAYFA
29 Mayıs 2023 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Edirne'de ençok dış ticaret komşuyla
Edirne geçen Kasım ayında gerçekleşen 7,8 milyon dolar ihracat ile 81 il arasında 69,  2,2 milyon dolar ithalat ile de 62'nci sırada yer alırken, ençok ihracat ve ithalat ise Bulgaristan ile yapıldı…
Haberin Yayın Tarihi: 03-01-2022 06:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Edirne'de ençok dış ticaret komşuyla

Edirne geçen Kasım ayında gerçekleşen 7,8 milyon dolar ihracat ile 81 il arasında 69,  2,2 milyon dolar ithalat ile de 62'nci sırada yer alırken, ençok ihracat ve ithalat ise Bulgaristan ile yapıldı.
Türkiye İstatistik Kurumu Edirne Bölge Müdürlüğü'nce 2021 Yılı Kasım Ayı Dış Ticaret İstatistiklerinden yararlanarak “Edirne, Tekirdağ, Kırklareli İlleri Dış Ticaret İstatistikleri, Kasım 2021” konusunda hazırlanan basın açıklamasında şunlara yer verildi:
Edirne'de 2021 yılı Kasım ayında ihracat 7,8 milyon dolar olarak gerçekleşti.Tekirdağ'da 2021yılı Kasım ayında ihracat 237,3milyon dolar olarak gerçekleşti. Kırklareli'nde 2021 yılı Kasım ayında ihracat 19,1milyon dolar olarak gerçekleşti.
Türkiye İstatistik Kurumu ile Ticaret Bakanlığı iş birliğiyle oluşturulan genel ticaret sistemi kapsamında üretilen geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat 2021 yılı Kasım ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre %33,7 artarak 21 milyar 506 milyon dolar, ithalat %27,3 artarak 26 milyar 908 milyon dolar olarak gerçekleşti.
Edirne'de 2021 yılı Kasım ayında ithalat 2,2 milyon dolar olarak gerçekleşti. Tekirdağ'da 2021 yılı Kasım ayında ithalat 229,1 milyon dolar olarak gerçekleşti. Kırklareli'nde 2021 yılı Kasım ayında ithalat 27,9 milyon dolar olarak gerçekleşti.
Edirne'de Kasım ayında en çok ihracat ve ithalat Bulgaristan ile yapılırken, ihracatta bu ülkeyi Kosova ve Kanada, ithalatta da yine bu ülkeyi Çin ve İran izledi. 
Kırklareli'nde Kasım ayında en çok ihracat Angola, en çok ithalat ise Ukrayna ile yapıldı. İhracatta iki ve üçüncü sırada Bulgaristan ve Almanya, ithalatta  Rusya Federasyonu ve Moldova geldi.
Tekirdağ' da Kasım ayında en çok ihracat Almanya, en çok ithalat Çin ile yapıldı. İhracatta Almanya'yı İtalya ve Mısır, İthalatta ise Çin'i Güney kore ve Almanya izledi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Kokteyl Masa Kiralama
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Sanal Ofis

Marküteri Parke