ANASAYFA
20 Mayıs 2022 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Üniversite- özel sektör işbirliği
Trakya Üniversitesi ile Soyyiğit Gıda San. Tic. A.Ş. ile arasında öğrencilerimizin kariyer gelişimlerine destek sağlayacak iş ve staj süreçleri, sektör tanıtımı, tecrübe aktarımı, eğitimler gibi birçok konuyu kapsayan iş birliği protokolü imzalandı…
Haberin Yayın Tarihi: 05-01-2022 06:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Üniversite- özel sektör işbirliği

Trakya Üniversitesi ile Soyyiğit Gıda San. Tic. A.Ş. ile arasında öğrencilerimizin kariyer gelişimlerine destek sağlayacak iş ve staj süreçleri, sektör tanıtımı, tecrübe aktarımı, eğitimler gibi birçok konuyu kapsayan iş birliği protokolü imzalandı.
Türkiye'de 3+1 İş Yeri Eğitim Modeli'ni ilk hayata geçiren üniversitelerden biri olan Trakya Üniversitesi, iş birliklerini ve programın kapsamını genişletmeye devam ediyor. Sanayi-üniversite iş birliğine güzel örnekler sunan Trakya Üniversitesi; öğrencilerinin mesleki tecrübelerini zenginleştirmek, mezuniyet sonrası istihdam süreçlerini hızlandırmak, eğitimlerini çeşitlendirmek ve iş dünyasına akademik tecrübelerini aktarmak adına bölgenin en eski ve köklü firmalarından Soyyiğit Gıda San. Tic. A.Ş. ile iş birliği protokolünü hayata geçirdi.
Protokol öncesinde Trakya Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hakkı Mevlüt Özcan, Meslek Yüksekokulları Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda ve Meslek Yüksekokulları Koordinatör Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Barış Özkapı; Soyyiğit Gıda San. Tic. A.Ş'ye gerçekleştirdikleri ziyarette; Soyyiğit Gıda Sosyal İşler ve Resmi Kurumlar Müdürü Ahmet Bulut ve Soyyiğit Gıda İnsan Kaynakları Şefi İlyas Aydoğdu ile süreç hakkında görüşerek 3+1 İş Yeri Eğitimi ve protokol hakkında bilgi aktardılar.
Soyyiğit Gıda Edirne Merkez Binası'nda gerçek-leşen törende protokole Trakya Üniversitesi adına Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Hamdi Zafer, Soy-yiğit Group adına Yönetim Kurulu Başkanı Temel Soyyiğit imza atarken tö-rende MEYOK Koordina-törü Dr. Öğr. Üyesi Hayati Arda, Genel Sekreter Yar-dımcısı Ahmet Sezgin de hazır bulundu.
Bölgenin en köklü ve kurumsal firmalarından biri olan Soyyiğit Group ile iş birliğine gitmekten ve 3+1 İş Yeri Eğitim Modeli'ni bölge geneline yaymaktan büyük bir mutluluk duyduklarını ifade eden Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer “Bu modelin ilk uygula-yıcılarından biri olarak üniversite-sanayi iş birlikleri kapsamında örnek çalışmalara imza atmaya devam ediyoruz. Meslek yüksekokullarımızda okuyan öğrencilerimiz bu model sayesinde henüz okul sıralarındayken mesleki tecrübe ediniyorlar, sektöre uyum sağlıyorlar. Aynı şekilde sektör de ihtiyaç duyduğu yetişmiş iş gücünü Trakya Üniversitesinin güçlü akademik birikimi ile donanmış gençler sayesinde karşılamış oluyor. Soyyiğit Group farklı alanlardaki iş kolları ile tüm öğrencilerimize sektörün kapılarını aralayacaktır. Kendilerine sıcak kar-şılamaları ve iş birliğinin hayata geçmesine yönelik yapıcı yaklaşımlarından ötürü teşekkür ederim. İş birliklerimiz artarak devam edecek.” şeklinde konuştu.


 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
En çok özlenen pilav!
Mesleğin çınarı 145 yaşında!
‘Mahalle Meclisleri için yeni adım’
Kürek'te büyük atılım!
Gürkan 'En Roman Dostu' başkan!
Süloğlu Belediyesi'nden bedava fide
Kurumlar turnuvasında durmak yok
Her yer SAMSUN!
CHP'den 19 Mayıs töreni
EDİRNE ve BİSİKLET -10-
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke