ANASAYFA
20 Mayıs 2022 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
HepsiTürkiye'den 25. buluşma
Hepsiburada, HepsiTürkiye'den Projesi kapsamında Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde üreticilerle bir araya geldi.
Haberin Yayın Tarihi: 06-01-2022 06:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
HepsiTürkiye'den 25. buluşma

HepsiTürkiye'den Proje Koordinatörü Duygu Aktaş, Türkiye'nin en eski e-ticaret sitesi olduklarını belirterek, "Hepsi Türkiye'den programıyla Hepsiburada'da satışa başlayacak olan işletmelere avantajlı komisyon oranları, reklam ve dijital destekler, aynı zamanda ücretsiz fotoğraf desteği gibi birçok farklı desteğimiz oluyor. Bunlarla beraber aslında yöresel kalkınmayı, yöresel dijitalleşmeyi başlatmak üzere buradayız. Aynı zamanda kadın kooperatifleri ve kadın girişimciler için de Hepsiburada'nın sunmuş olduğu program faydaları var. Onları da beraberinde anlatacağız. Açıkçası yerelden ulusala Hepsi Türkiye'den Türkiye'nin kendi zenginliklerini tüm Türkiye'ye ulaştırma hedefindeyiz" dedi
Hepsiburada'nın HepsiTürkiye'den programının Türkiye çapındaki 25'inci durağı Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi oldu.Yerel üreticileri e-ticarete yönlendirmeyi ve dijitalleşmeye teşvik ederek yöresel ürünlerini Hepsiburada'nın milyonlarca kullanıcı barındıran platformu aracılığıyla tüm Türkiye'ye ulaştırmayı hedefleyen HepsiTürkiyeden'in yoğun ilgi gören Çorlu toplantısında, Çorlu Ticaret ve Sanayi Odası ve Hepsiburada yetkilileri ve Çorlu'nun yerel üreticileriyle buluştu. 
Toplantı öncesinde açıklama yapan Hepsiburada HepsiTürkiye'den Proje Koordinatörü Duygu Aktaş,  "Bugün Çorlu'da olmaktan son derece mutluyuz. Hepsiburada olarak 'Hepsi Türkiye'den' programını 14 Temmuz'da Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği işbirliği ile lansmanını yaptık. Amacımız burada Türkiye'nin 81 ili, 971 ilçesindeki yöresel ürünleri tüm Türkiye'ye direkt aracısız satışa sunmak oldu. Bugüne kadar programa 3 binden fazla ürün dahil oldu. Bugün Çorlu'da da yerli üreticilerimizle, yöresel ürünleri olan üreticilere de aslında seslenmek istiyoruz, 
Hepsi Türkiye'den programıyla Hepsiburada'da satışa başlayacak olan işletmelere avantajlı komisyon oranları, reklam ve dijital destekler, aynı zamanda ücretsiz fotoğraf desteği gibi birçok farklı desteğimiz oluyor. Bunlarla beraber aslında yöresel kalkınmayı, yöresel dijitalleşmeyi başlatmak üzere buradayız. Aynı zamanda kadın kooperatifleri ve kadın girişimciler için de Hepsiburada'nın sunmuş olduğu program faydaları var. Onları da beraberinde anlatacağız. Açıkçası yerelden ulusala Hepsi Türkiye'den Türkiye'nin kendi zenginliklerini tüm Türkiye'ye ulaştırma hedefindeyiz. Türkiye'nin en eski e-ticaret sitesiyiz. Ve 1 Temmuz'da da Amerika'da teknoloji borsasına açılan ilk Türk şirketiyiz. Haliyle kendi paydaşlarımızla her gün daha da büyümeye, e-ticaretin Türkiye'de nabzını tutmaya devam ediyoruz. Hepsiburada olarak birden fazla yani hem lojistik şirketimiz Hepsijet, Hepsiekspres, 30 dakika içerisinde market kapınızda artık bildiğiniz üzere. Türkiye'nin en önemli özelliklerinden bir tanesi Hepsijet'le yeni açmış olduğumuz depolarla aslında yerel üreticilerimize, satıcılarımıza da aynı zamanda yani depolama hizmeti veriyoruz. Onlar adına siparişleri kargolayıp müşterilerine ulaştırıyoruz. Aslında Hepsiburada sadece artık bir e-ticaret sitesi değil, süper bir uygulama haline de geldi. O yüzden bizim teknolojik ar-ge çalışmalarımız hiç hızını kaybetmeden devam ediyor. Hem teknolojiye yatırımımızı, hem insana yatırımımızı, hem de satıcılarımızla beraber bugün 67 bin tane satıcımızla Türkiye'nin en büyük ekosistemi, Türkiye'nin Hepsiburadası olarak büyümeye devam ediyoruz" dedi.
'COĞRAFİ İŞARETLERİMİZ MİLLİ HAZİNELERİMİZ'
Coğrafi işaretlerin büyük bir hazine olduğunu ifade eden Aktaş, şunları söyledi:
"Evet. Biz Türkiye Odalar Borsalar Birliği ile Temmuz ayında başlatmış olduğumuz Hepsi Türkiye'den projesini aynı zamanda Türk Patent Kurumu'yla yaptığımız işbirliğiyle de destekliyoruz. Bu ne demek? Aslında coğrafi işaretler milli hazinelerimiz. Ve yaklaşık son 5 yıldır Türkiye'deki tescillenen, ambleme kavuşan bir sürü doğal zenginliğimiz var. Bunları iki şekilde desteklemek istiyoruz. Birincisi üreticisinin bu ürünleri üretmeye devam etmesini teşvik etmek istiyoruz, bu da sürdürülebilir gelişimi beraberinde getiriyor. Aynı zamanda tüketici tarafında bu farkındalığı yaratmak istiyoruz. Nasıl üreticiler coğrafi işaretli ürünleri üretmeye devam ederlerse, o ekosistemin içerisinde hem tarım, tarımda çalışan işçiler, aileleri, aynı zamanda bunu satan KOBİ'lerimiz, esnaflarımız, kadın kooperatiflerimiz gelişiyorsa coğrafi işaretli ürünün farkına varan tüketici de daha nitelikli bir ürünü daha özellikli bir ürünü de aslında satın almış oluyor. Bu yarattığımız ekosistem içerisinde aslında bütün taraflar birbirlerini destekliyorlar. Doğal olarak takdir edersiniz ki bütün il ve ilçeler birbirleriyle bir yarış halindeler.
Kendi yörelerindeki coğrafi işarete haiz olan ürünlerin tescillenmesi, sonra pazara sunulması aslında önümüzde bizim de aşmak istediğimiz en büyük zorluklardan bir tanesi. Biz ne diyoruz, 'gelin ürünlerinizi hem yöresel hem de coğrafi işareti tescil  olmuş,  haiz olmuş ürünlerinizi e-ticarete taşıyın, direkt sizden tüketicisine gitsin' Bu aynı zamanda Hepsiburada'dan Hepsi Türkiye'den ayrı bir özel bir sayfamız var. Burada tamamen hem yöresel ürünleri hem de ayrı bir sayfada coğrafi işaretli ürünleri bulabiliyor tüketicimiz. Burada da açıkçası satın alacağınız ürünlerin il ve ilçe bilgileriyle farklılaştırılarak nereden aldığınızı görebiliyorsunuz, kendi memleketinizden ürünleri filtreleyebiliyorsunuz, kolayca ulaşabiliyorsunuz.
Bizim aslında Türkiye'nin Hepsiburadası olarak bu yöresel ürün projesini Türkiye'de ilk defa yapan da e-ticaret sitesiyiz. Haliyle biz yöresel üreticimizle birlikte de büyümek istiyoruz, programı birlikte büyütmek istiyoruz. Bugün bu sebeple Çorlu'dayız. Çorlu'daki üreticilerimizle, KOBİ'lerimizle, kadın kooperatiflerimizle, kadın girişimcilerimizle bir araya gelip aslında bu işin aslında ne kadar da kolay olduğunu anlatmak istiyoruz. Öte yandan verdiğimiz hizmetler sadece bunlarla sınırlı değil. Çünkü biz e-ticaret eğitimleri de veriyoruz. Hepsiburada'da Hepsiakademi ile haftanın 4 günü bu eğitimleri alabilirsiniz. Aynı zamanda coğrafi işaretli ürünlerle ilgili eğitim almak isterseniz onları da halihazırda sunuyoruz. Bu ekosistemi tamamen kapsayıcı ve üreticiye destek olucu, dijitalleşmenin önünü açıcı bir yaklaşımla her daim yanlarındayız.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
En çok özlenen pilav!
Mesleğin çınarı 145 yaşında!
‘Mahalle Meclisleri için yeni adım’
Kürek'te büyük atılım!
Gürkan 'En Roman Dostu' başkan!
Süloğlu Belediyesi'nden bedava fide
Kurumlar turnuvasında durmak yok
Her yer SAMSUN!
CHP'den 19 Mayıs töreni
‘O güneş yeniden doğacak!’
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke