ANASAYFA
18 Mayıs 2022 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Zeki Şişko ile devam
TÜRK-İŞ'e bağlı TES- İŞ Sendikası Edirne Şubesi 12.Olağan Genel Kurulu’nda Edirne Şube Başkanı Zeki Şişko, 3.dönem için güven tazeledi...
Haberin Yayın Tarihi: 10-01-2022 07:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Zeki Şişko ile devam

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI 
TÜRK-İŞ'e bağlı TES- İŞ Sendikası Edirne Şubesi 12.Olağan Genel Kurulu Margi Otel konferans salonunda gerçekleşti. TES-İŞ Sendikası Merkez Disiplin Kurulu Üyesi ve TÜRK-İŞ Edirne İl Temsilciliği görevini de sürdüren Edirne Şube Başkanı Zeki Şişko, Burhan Sayıcı'nın da aday olduğu seçimde 3.dönem için güven tazeledi. Şişko başkanlığındaki yönetime Yasin Kaya Tuncay Korkmaz, İbrahim Kılavuz ve Mehmet Gelmiş seçildi. 
TES- İŞ Sendikası Edirne Şubesi 12.Olağan Genel Kurulu Margi Otel konferans salonunda gerçekleşti. 136 delegesi bulunan sendikanın genel kurul açılış konuşmasını Başkan Zeki Şişko yaptı. Bir dönem temsilcilik, bir dönem Baştemsilcilik, bir dönem Şube Yöneticiliği ve iki dönem Şube Başkanlığı yaptığı genel kurulda Şişko şunları söyledi:
"GÜCÜMÜZ SABRIMIZ KALMADI"
"Ülkemizde ve dünyada yaşanan, salgın hastalık ve ekonomik krizin en ağır bedelini biz çalışanlar ödüyoruz. Zengini daha da zengin, fakiri daha da fakir yapan, hayatı bize zehir etmeye başlayan bu uygulama ve gidişata artık dayanacak gücümüz ve sabrımız kalmadı.
Son aylarda döviz kurunda görülen yükselme ve buna bağlı olarak maliyetlerdeki artış gerekçesiyle bir çok temel mal ve hizmet fiyatları yükseldi. Ancak TL' den dövize yönelişi engellemek için uygulanmaya başlanan ve “Kur Korumalı Mevduat” olarak adlandırılan tedbirlerle döviz kuru önemli ölçüde geriletilmiş olmasına rağmen etiketler değişmedi. Artan fiyatlar aynı kaldı. Aralık 2021 itibariyle gıda fiyatlarındaki artış yüzde 30'ları buldu. Böylece ücretli çalışanların ve emeklilerin zor olan şartları daha da ağırlaştı.
İlk maaşımızı almadan, cebimizdeki  para eriyip, uçmaya başladı. Bu durum karşısında Genel Merkezimiz tarafından durum değerlendirmesi yapılıp işverenlerimize yaşanan bu olumsuzlukların giderilmesi, çalışanlarımızın daha çok gelir kaybına uğramaması adına, tekrar bir araya gelinip ek protokol imzalama teklifimizi, yazılar yazarak işverenlerimize bildirdik. Bizde Şube Yönetimi olarak Genel Merkezimizin bu haklı mücadelesinin takipçisi ve destekçisi olacağız.
TREDAŞ işyerimizin 2012 yılında özelleşmesi, işletme hakkının kamudan özele geçmesi sonucunda 6 yıl boyunca yeterli üye çoğunluğumuz olmadığı için sözleşme yetkisi alamadık ve 6 yıl boyunca toplu iş sözleşmesi yapamadık. Sizle dik durdunuz, sabrettiniz, bizlerde her gelişmeden sizleri haberdar ederek, gece gündüz, cumartesi Pazar, bayram tatil demeden örgütlenme çalışmalarımızı sürdürüp örgütlenmeyi başarı ile tamamlayıp ilkini 2018 yılında, ikincisini de 2021 yılında masa başında sizlerin de desteğiyle imzaladık, sözleşmemizde daha önce olmayan ek maddeler kazandırarak maaşlarımızı iyi bir seviyeye getiren güzel bir sözleşme imzaladık.  Daha da iyi bir yerlere getirmek için şimdiden çalışmalara başladık ve devam ediyoruz. Bu zamana kadar verdiğiniz destek ve mücadeleden dolayı sizleri kutluyorum.
"2000'Lİ ÜYELER MÜJDESİNİ VERECEĞİZ"
Göreve geldiğimiz 2014 yılında Edirne TES-İŞ Şube Sayımız 750 aidatlı üye sayımız 400'lü rakamlardaydı. Şubemizde kapanma tehlikesi ve tehditleri yaşıyorduk. Ama yılmadık. Tehditlere boyun eğmedik, başardık. Şu an aidatlı üye sayımızı 2'ye hatta 3'e katlayıp 1400'ler seviyesine taşıdık. Bunu hep birlikte başardık sahada sizler, sizlerin başında şube yönetimi ve üzerimizde, başımızda Genel Merkezimizin katkılarıyla çok şükür bu günlere geldik ve inşallah bir dahaki genel kurulda buradan sizlere 2000'li üyeler müjdesini vereceğiz. Bizim size bir sözümüz vardı. Masada değil, sahada olacağız. İşimizin başında üyelerimizin yanındayız. 
Aynı zamanda ben TES-İŞ Sendikası Merkez Disiplin Kurulu Üyesi ve TÜRK-İŞ Edirne İl Temsilciliği görevini de sürdürmekteyim. Zaman zaman yaptığımız etkinlik ve mitinglerde TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergun Atalay, 1. Bölge Temsilcimiz Adnan Uyar'a, TEZKOOP-İŞ , TEKSİF Sendikalarının çok kıymetli başkanları ve yöneticilerini de buradan verdikleri desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum."
136 delegesi bulunan sendikanın genel kurulunda divan başkanlığına TES- İŞ Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Özil, yardımcılığına TES-İŞ Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Sedat Çokol, TES-İŞ Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Fatih Tülek, katip üyeliklere Çağla Demir ve Erdal Kuşku seçildi. Saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı söylendi. Gündem maddeleri görüşüldü ve yönetimle denetim kurulu raporları okunarak oy birliği ile ibrası gerçekleşti.
"TÜM SIKINTINIZ BİRLİK OLMAYIŞINIZ"
Şubenin Kurucu Başkanı Okan Even de tüm sıkıntıların birlik beraberlik içinde olunmamasından kaynaklandığını belirtti ve şöyle konuştu:
"1960 yıllardan beri bugüne kadar ne çektiysek meseleler aynen devam ediyor. Çekişmeler gene devam ediyor. Türkiye'de hala 3 tane konfederasyon var. 1'e düşüremedik. Bir de kendi içimizde zıtlaşmalar var. Kardeşlerim artık yeter. Tek olun yöneticilerinizin arkasında olun. Ben bu işin için 1962 yılında girdim. Bugüne kadar yaşadıklarımdan edindiğim fikirleri size açıklıyorum. Bir olursanız muaffak olursunuz. İçinizde bölünürseniz her zaman kaleyi feth ederler. Siz yumruk olursanız bir şey yapamazlar. Bugün bütün sıkıntınız birlik olamayışınız. Yöneticilerinize destek verin yöneticilerde size destek versin. Benden yana hakkım helal olsun. Yeni seçilecek olanlara başarılar diliyorum.
Kongrede Başkan adayı Burhan Sayıcı da konuşma yaptı.
ZEKİ ŞİŞKO 3.DNEM İÇİN GÜVEN TAZELEDİ
İki listeyle gidilen seçimde Başkan Zeki Şişko üçüncü dönem için güven tazeledi. Şişko başkanlığındaki yönetim;Yasin Kaya Tuncay Korkmaz, İbrahim Kılavuz ve Mehmet Gelmiş'ten oluştu. Denetim Kuruluna; denetleme kurulu Ercan Sabri Sırmakeş, Güney Gökara, Musa Musaoğlu, Disiplin Kuruluna da  Aykut Çelikbilek, Umut Karagözoğlu ve Atilla Demirağ seçildin. Üst Kurul delegelikleri de  Ersan İşbırakmaz, Hasan Ergül, Bülent Tanrıver, Saba Demir, Murat Coni ve Kerim Yalçın'dan oluştu.
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Elveda Rumeli!
Pilav bahane, buluşmak şahane!
‘Ediwood içimde ukde!’
'Fahri Hemşehri'ye veda yemeği
Edirne Lisesi 165 yaşında
Oltalar ödül için yarıştı!
EDOSK'tan tarihi gezi
EDİRNE ve BİSİKLET -8-
Yeşilay hafta sonunu Süloğlu'na ayırdı
EDİRNE ve BİSİKLET -8-1-
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke