ANASAYFA
29 Mayıs 2023 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kardeşinin hayalini gerçekleştirdi
Trakya Üniversitesi'nin 40'ıncı yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen törende, aynı üniversitede öğretim görevlisi iken 2 yıl önce kanserden hayatını kaybeden Nehir Ağırseven'in ablası Deniz Ağırseven (40), profesörlük belgesini Rektör Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu'ndan aldı…..  Kardeşinin hayalini gerçekleştirmenin gurur ve mutluluğunu yaşadığını söyleyen Prof.Dr. Ağırseven, "Onun yokluğunu burada hissediyorum, keşke yanımda olabilseydi ama biliyorum ki beni görüyor. Bir anlamda onun için bugün aldım bu belgeyi, inşallah beni görüyordur" dedi... 
Haberin Yayın Tarihi: 12-01-2022 07:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kardeşinin hayalini gerçekleştirdi

Olgay GÜLER 
Trakya Üniversitesinin 40'ıncı yıl etkinlikleri kapsamında düzenlenen törende, aynı üniversitede Öğretim Görevlisi iken 2 yıl önce kanserden hayatını kaybeden Nehir Ağırseven'in ablası Deniz Ağırseven, profesörlük belgesini Rektör Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu'ndan aldı.
Trakya Üniversitesi, kuruluşunun 40'ıncı yılı kapsamında düzenleyeceği etkinliklerin ilkini üniversitenin Balkan Kongre Merkezi'nde gerçekleştirdi. Törende üniversitenin 40'ıncı yılı anısına 40 profesöre teşekkür belgesi takdim edilirken, yeni profesörlük unvanı alanlar da cübbelerini giydi. Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu'nun da katıldığı törende 2 yıl önce aynı üniversitede öğretim görevlisiyken kanserden hayatını kaybeden Nehir Ağırseven'in kardeşi Deniz Ağırseven ise duygu dolu anlar yaşadı. Ağırseven, kardeşinin yokluğunu hissettiğini söyledi. 
MEZUN OLDUĞU FAKÜLTEDE PROFESÖR OLDU
22 yıldır Trakya Üniversi-tesi'ne hizmet verdiğini ve hocalık yaptığı bölümden mezun olduğunu belirten Ağırseven, "Ben de bu bölümü bitirdim, 22 senedir bu üni-versiteye hizmet vermekteyim ve bu üniversitede hoca olarak çalışmaktan gurur duyuyorum, çok güzel bir duygu. Bir çok öğrenci yetiştirdik. İnşallah onlar da bizim onlara ver-diğimiz emeğin karşılığını bize verirler ileride ve onlar da bizim gibi bir çok öğrenci yetiştirir" diye konuştu. 
'BELGEMİ KARDEŞİM İÇİN ALDIM'
Ailesinin kendisinin üzerinde çok büyük emeği olduğunu belirten ve kardeşinin de hayalinin profesörlük olduğunu dile getiren Ağırseven, "Ailemin bana verdiği emek çok büyük. Yıllardır oldukça uzun uğraşlardan sonra bu unvanı aldığım için onlara çok teşekkür ediyorum. Kardeşim de doktora yapıyordu ve o da bu üniversitede öğretim görevlisi olarak çalışıyordu ve o da yıllar boyunca bu üniversiteye hizmet verdi. Yani onun yokluğunu burada hissediyorum, keşke yanımda olabilseydi ama biliyorum ki beni görüyor. Bir anlamda onun için bugün aldım bu belgeyi, inşallah beni görüyordur" dedi. 
'TRAKYA ÜNİVERSİTESİ ARTIK OLGUNLUK DÖNEMİNDE' 
Törende konuşan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu da, amaçlarının üniversite bünyesinde büyük devlet insanları, sanatçılar yetiştirmek olduğunu dile getirdi. Üniversite'nin 40 yıllık yolculuğunda çok ciddi yollar kat edildiğini belirten Tabakoğlu, "Bugün itibariyle 82'den 22'ye çok ciddi yollar kat etmiş üniversite. Artık gençlik dönemleri geçmiş, artık 40 yaşın olgunluğunda, dünyaya sıçrayacak, büyük projelere hazır, altyapısını tamamlamış ve geleceğe umutla bakan bir üniversite Trakya Üniversitesi. 14 Fakülte, 4 Yüksekokul, 10 meslek yüksekokulu, Konservatuar, 5 Enstitü, 38 araştırma merkezi ile aslında koskocaman bir dev. Bölgesinin en büyük ekonomik kurumu ve yüz akı diyebiliriz" şeklinde konuştu. 
'AMACIMIZ KALİTEDE EN ÜSTTE OLMAK' 
Son 5 yılda en çok emek harcadıkları konuların başında 'kalitenin' geldiğini belirten Tabakoğlu, "Kalite derken amacımız kendi kendini muayene eden ve iyileştiren bir sistem kurmaktı. Bunu başardığımız zaman en yukarıdan en aşağıya kadar standart, tüm dünyanın uyguladığı metotları uyguluyor olacağız ve her zaman kendisinin gelişmesini düşünen bir sistem uygulamış olacağız. Şu anda 18 birimimiz akredite oldu. Yani Trakya Üniversitesi'nin omurgası diyebileceğimiz Tıp Fakültesi, Fen Fakültesi, Eğitim Fakültesi'nin pek çok kısmı ve Yabancı Diller Fakültesi akredite. Yeni başvurularla bu sene bu sayılar çok çok daha artacak" dedi. 
'COVİDLE MÜCADELEDE TONLARCA DEZENFEKTAN DAĞITTIK' 
Geride kalan 2 yılda koronavirüs salgınında da Edirne'de çok ciddi çalışmalar yaptıklarını kaydeden Tabakoğlu, "Covid salgınında çok önemli işler yaptı Trakya Üniversitesi. Fabrikaya çok hızla dönüşen bir yapıydı. Kimya bölümümüzden hocalarımız hızlıca bir dezenfektan üretmeye başladılar. Çamaşır suyundan 80 kat aktif, ucuz ve etkili bir dezenfektan ürettiler. Tonlarca bütün şehre verdik. Cezaevlerine, okullara, sınır kapılarına, askeriyeye bedava tonlarca dezenfektan üretildi ve tek kuruş alınmadan bir şekilde ilin hastalıkla mücadelesine katkı sağlandı. Tam da salgın başlamadan önce 20 yataklı yoğun bakım, sıfır kullanıma hazır olarak açmak nasip oldu. 10 yatağını tam salgından 6 ay önce açmıştık, 20 yatak da ilk hastaları covid olmak üzere açıldı ve bu şekilde şehri korumuş olduk, hastalarımızı çok uzak merkezlere göndermek zorunda kalmadık. Teknopark'ımız hasta taşıma sedyesi üretti. Artık bu Türkiye'de üretilebilir bir malzeme olarak var" ifadelerini kullandı. 
Rektör Tabakoğlu, konuşmasının ardından profesörlük unvanı almaya hak kazanan 40 öğretim görevlisine belgelerini vererek cübbelerini giydirdi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Genç kız evinde ölü bulundu
Yunan gümrüğüne 'köy garajı' benzetmesi
Öğretmen Nurten Gezgin Zımgı vefat etti
Silahlı kavgaya 2 tutuklama
TÜ Hastanesi'nde büyük yenilik
İkinci Bülbül Adası!
Türkiye 'Erdoğan'dedi…
Kuvvetli yağış uyarısı!
‘Yorulmak yok’
Enez'de Süper heyecanı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Sanal Ofis

Marküteri Parke