ANASAYFA
25 Eylül 2022 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Türkiye yönetilemiyor’
DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Dr. Kerem Arda, il binasında düzenlediği güncel konulara ilişkin basın toplantısında, "Ülkenin acilen bir çıkış yoluna ihtiyacı var. Zor bir 2022 yılı bizi bekliyor" dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 15-01-2022 07:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Türkiye yönetilemiyor’

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Dr. Kerem Arda, il binasında güncel konulara ilişkin basın toplantısı gerçekleştirdi.  Dr.Arda, "Ülkenin acilen bir çıkış yoluna ihtiyacı var. Zor bir 2022 yılı bizi bekliyor" dedi.
DEVA Partisi Edirne İl Başkanı Dr. Kerem Arda, Merkez İlçe Başkanı Eczacı Gürkan Kılıçcıgil ve Kadın Politikalarından Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Ayşe Dülger'in katılımıyla düzenlediği basın toplantısında öncelikle geçirdiği trafik kazası sonrası geçmiş olsun dileklerini ileten herkese teşekkür ederek söze başladı. Teşkilat olarak sahaya çıkmaya devam edeceklerini, haftaya çok kötü bir haberle kahrolduklarını belirten Dr. Arda şunları söyledi:
"KAHROLDUK"
"Bu haftaya maalesef iyi bir başlangıç yapamadık. Çok kötü bir haber ile kahrolduk. Enes Kara isimli Tıp Fakültesi öğrencimizin canına kıyması ile başladı. Enes kardeşimiz anarak başlamak istiyorum. Gençlerimiz taleplerine cevap veremeyen, gençlerimize süreli ümitsizlik sunan, sürekli onların gelecek hayallerini örseleyen bir iktidar ile karşı karşıyayız. Bununda bu haftaki sonucu olarak Enes kardeşimiz bize bıraktığı video mesajı ve bir mektup ile karşılaştık.  Umarız ki bunlar bundan sonra tekrarlanmaz. Gerekli yöneticiler bu yaşananlardan gerekli dersleri çıkarırlar. 
"GÖREVE DAVET EDİYORUM"
Çünkü biz her gün sokaklarda sosyal medya üzerinden gerekse yaptığımız saha çalışmalarında gençlerin sorunlarını dinliyoruz. Enes kardeşimiz bunun somutlaşmış haliydi. Gençlerimiz ile daha fazla konuştuğumuzda, kafede oturmak beraber bir sinemaya gitmek, tiyatroya gitmek hatta bir kitap almak gençlerimiz için bir hayal olmaya başladı. Bunu daha fazla sürdürülebilir bir yanı olmadığını söylüyorum. Bu konuda yöneticilerin gerekli önlemleri almaya, gerekli yaptırımları uygulamaya, öğrenci yurtlarında kalan kardeşlerimiz ile ilgili gerekli denetimlerin şeffaflığın sağlanması ile ilgili kim görev başındaysa onları da göreve davet ediyorum.
"YENİ YILA MÜTHİŞ ZAMLARLA GİRDİK"
Yeni yıla müthiş zamlar ile girdik. Doğal gaz zammı ayrı yerden akaryakıt zammı ayrı yerden. Ocak ayını başında enflasyon oranı açıklandı. Yüzde 36-37 yakın bir rakam. 20 yılın en yüksek enflasyon rakamı açıklandı. Açıklanan bu rakamın ne kadar şeffaf olduğu ile ilgili DEVA Partisi olarak başından beri şüphelerimiz var. Farklı farklı kurumlara göre yüzde 50 kimisine göre yüzde 80 enflasyon.
"BEDELİ AĞIR OLACAK"
Enflasyonun kaç açıklandığını hiçbir önemi yok. Çarşıya, markete gittiğimiz zaman enflasyonun gerçeği ile karşılaşıyoruz. Resmi kurumlarının açıklamalarını çokta bir öneminin olmadığını düşünüyorum. 2022 yılında üç haneli enflasyon rakamlarının konuşacak noktaya geleceğini düşünüyorum. Bunu da bedeli bizler için ağır olacak. Hem ekonomi yönetimince gerekli önlemlerin alınması ve toplumumuzun da kendini bu oranlara hazırlamasını uyarmak ile yükümlü görüyoruz. Maalesef zor bir 2022 yılı bizi bekliyor.
"TÜRKİYE'NİN YÖNETİLEMEME SORUNU VAR"
İktidar erken seçimden kaçtıkça döviz daha problemli günler yaşayacak. Muhalefet partileri olarak üzerimize düşen görevleri yapacağız. Maalesef Türkiye'nin bir yönetilememe, eğitim, gelir adaletsizliği sorunu var. Uygulanan ekonomi politikaları ile beraber zenginin daha zengin, fakirin de daha çok fakirleştiği bir ekonomik düzenin içerisinde insanlarımız kavrulup duruyor. Ekmek fiyatları ortada. İnsanımız bu fiyatlara ne kadar dayanabilir. Kış mevsimi kendini göstermeye başladı. Hava şartları ağırlaştı. Doğal gaz fiyatları da arttı. Vatandaşlarımızın Allah yardımcısı olsun. 
"ACİL ÇIKIŞ YOLUNA İHTİYAÇ VAR"
Ülkenin acilen bir çıkış yoluna ihtiyacı var. Bu konuda kendi çalışmalarımızı yapmaktayız. Pazartesi günü Ankara'da olacağım DEVA Partisi İl Başkanları toplantısı var. Edirne ile sıkıntılarımızı genel başkanımıza ileteceğiz. Çalışmalara devam edeceğiz.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Sağlık Bakanlığı'ndan mal alım ilanı
Vakıflar gayrimenkul kiralayacak
Taşıt satılacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke