ANASAYFA
25 Eylül 2022 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
EYT: Yanımızda olanın yanındayız!
Cumhuriyet Halk Partisi, emeklilerin ve emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar için yapacağı düzenlemeleri bir defa daha dile getirmek için eş zamanlı basın açıklaması etkinliği düzenledi… CHP İl Başkan Fevzi Pekcanlı, "Emeklilikte Yaşa Takılanlar lütuf değil kazanılmış haklarını istiyor" derken, EYT Federasyonu Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Trakya Sorumlusu Erhan Öncü de, “Anayasal hakkımızın peşindeyiz” ifadesini kullandı..
Haberin Yayın Tarihi: 15-01-2022 07:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
EYT: Yanımızda olanın yanındayız!

Sevcan KALIPÇİNDEN ELMACI
Cumhuriyet Halk Partisi ülke genelinde anayasal hakkının peşinde olan Emeklilikte Yaşa Takılanlarla (EYT) ortak basın açıklaması düzenledi. CHP Edirne İl Teşkilatı da ortak etkinliği Saraçlar Caddesi PTT önünde gerçekleştirdi. 
Cumhuriyet Halk Partisi, emeklilerin ve emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar için yapacağı düzenlemeleri bir defa daha dile getirmek için eş zamanlı basın açıklaması etkinliği düzenledi. Edirne'de Saraçlar Caddesi PTT önünde CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğ-lu'nun da katıldığı etkinlikte CHP Edirne İl Başkanı Fevzi Pekcanlı, emeklilikte yaşa takılanların, 22 yıldır anayasal emeklilik haklarının verilmesi için mücadele ettiğini anımsattı. "Emek-lilikte Yaşa Takılanlar lütuf değil ka-zanılmış haklarını istiyor" diyerek özetle şunları söyledi:
"EYT'liler yıllardır yaşadıkları hak kayıplarını ve mağduriyetleri giderecek yasanın çıkmasını istiyor. Talepleri iktidar tarafından yok sayılan ve toplumda hedef gösterilen EYT'liler bu büyük hak gaspına CHP iktidarında son verileceğini biliyor.
“EYT'LİLER LÜTUF DEĞİL KAZANILMIŞ HAKLARINI İSTİYOR"
Cumhuriyet Halk Partisi olarak Türkiye'nin dört bir yanından, emeklilerimiz ve emeklilikte yaşa takılan vatandaşlarımız için yapacağımız düzenlemeleri burada bir kez daha dile getiriyoruz:
EYT'lilerin geçmişe dönük emeklilik haklarını teslim edecek, yıllardır süren bu hak gaspına son vereceğiz. En düşük emekli aylığını asgari ücrete eşitleyeceğiz. Emekli aylıklarında iyileştirmeler yapacak, aylık bağlama oranlarını eski düzeye çekecek, güncelleme katsayısında milli gelir artışının tümünü dikkate alacağız. Emeklilerimizin yıllardır beklediği İntibak Yasasını derhal çıkartacak ve emekli aylıkları arasındaki eşitsizliklere son vereceğiz.
"SÖZÜMÜZ SÖZ"
Rantçıya, faizciye çalışan iktidar EYT sorununu çözmüyor, biz çözeceğiz! Sözümüz söz! Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, Anayasamızın temel bir ilkesi olan sosyal devleti tüm toplum için hayata geçireceğiz. Emeklilikte Yaşa Takılanlar ve tüm emeklilerimizin yıllarca hizmet ettikleri ülkelerinde hiçbir hakları gasp edilmeden, refah ve huzur içinde yaşayacağı bir ülkeyi hep birlikte kuracağız. 
"HEMEN VE DERHAL SEÇİM İSTİYORUZ"
Bir avuç yandaşına devletin Hazinesini teslim edip EYT'lilere ve halklara sırtını dönen Saray hükümeti ile Türkiye'nin kaybedecek bir günü daha kalmamıştır. Başta EYT olmak üzere tüm sosyal sorunların çözümü için hemen seçim, derhal seçim istiyoruz."
"YANIMIZDA OLANIN YANINDAYIZ"
EYT Federasyonu Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi ve Trakya Sorumlusu Erhan Öncü de mücadelelerinin; 9 Eylül 1999'da 4447 no'lu yasa çıkarılarak haklarımızın Anayasaya aykırı olarak geriye işletilmesi ve aylık bağlanma oranlarının % 70'lerden 1 Ekim 2008'de 5510 no'lu yasa ile % 28'lere düşürülmesi üzerine olduğunu anımsattı. 
ANAYASAL HAKKIMIZIN PEŞİNDEYİZ"
"Sadece anayasal hakkımız olan emeklilik hakkımızın peşindeyiz" diyen Öncü eş zamanlı okunan basın açıklamasını özetle şöyle aktardı:
"Biz siyaset yapmıyoruz. Siyaset bizim için mücadele ettiğimiz bir zemindir. Kurumsal mücadelemizle toplumsal sorun olduğu kabul edilen EYT soru-nunun çözüm merci siyaset ze-minindedir. Bu sebeple bizi an-layan, bizi dinleyen, bize çözüm-leriyle gelenlerle; kısacası yanı-mızda olanın yanındayız.
Cumhuriyet Halk Partisi'nin ülke genelinde gerçekleştirdiği bu etkinliğe Emeklilikte Yaşa Takılanlar Dernekleri yönetimi ve üyeleri olarak katılım yapıyoruz. Dertlerimize ortak oldukları için, bugün ülke genelinde EYT konusunda böyle bir etkinlik organize ettikleri için Merkez Teşkilatları başta olmak üzere; CHP Edirne il teşkilatı yönetimine; tüm EYT'liler adına teşekkürle-rimizi sunuyoruz.
STK ların asli görevlerinden biri tabandaki sorunları tavana iletmektir. Zamanında alınan yanlış ekonomik kararların faturası biz EYT'lilere kesilemez. Geciken adalet de bir nevi adaletsizliktir. Türkiye'nin kangren halini alan hak gaspı iktidar tarafından görmezden gelindi. Gelmeye de devam ediliyor. Yıllarca sıranın bize gelmesini bekledik, hep umut ettik. Mücadele verdik. Haklarımızı alana kadar da mücadelemize devam edeceğiz.
EYT liler; siyasetçiler için bir oy potansiyeli olarak düşünülse de EYT iktidarı muhalefet, muhalefeti iktidar yapacak güçteyiz söylemi ile varız, biriz, tüm EYT ailelerimizle birlikte buradayız. 
Bu etkinliği düzenleyerek desteklerini esirgemeyen CHP Genel  merkez ve Edirne İl teşkilatı yönetimine teşekkürlerimizi sunarken; bundan sonra da bu şekilde organize edilecek benzer etkinliklerde olacağımızı, her zaman yanımızda olanın yanında bulunacağız.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Sağlık Bakanlığı'ndan mal alım ilanı
Vakıflar gayrimenkul kiralayacak
Taşıt satılacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke