ANASAYFA
17 Mayıs 2022 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Saros'a Katar hançeri!
CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, doğalgaz arzından yaşanan kesintiyle ilgili olarak Saros Körfezi'ndeki FSRU Limanı'ndan muhalefeti sorumlu tutan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ı adeta topa tuttu… Varank'a, “Her şeyin çözümü FSRU ise İzmir ve Hayat illerimizde bu limanlardan zaten mevcut. Neden bunlar çözüm olmadı?” diye soran Gaytancıoğlu, Saros'a saplanmak istenen zehirli Katar hançerini elinde taşıyanlara karşı sonuna kadar mücadele edeceklerini bildirdi…
Haberin Yayın Tarihi: 26-01-2022 07:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Saros'a Katar hançeri!

CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, doğalgaz arzından yaşanan kesintiyle ilgili olarak Saros Körfezi'ndeki FSRU Limanı'ndan muhalefeti sorumlu tutan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ı adeta topa tuttu. Varank'a, “Her şeyin çözümü FSRU ise İzmir ve Hayat illerimizde bu limanlardan zaten mevcut. Neden bunlar çözüm olmadı?” diye soran Gaytancıoğlu, Saros'a saplanmak istenen zehirli Katar hançerini elinde taşıyanlara karşı sonuna kadar mücadele edeceklerini bildirdi.
CHP Milletvekili Gaytancıoğlu, yaptığı açıklamada, Bakan Varank'ın alanı olmayan konularda konuştuğunun altını çizerken şunlara yer verdi:
“Ülkemin büyük şansızlığı olarak Sanayi ve Teknoloji Bakanı atanan kişi, artık işe yaramayan kurnazlıkla, AKP'nin öngörüsüzlüğü ve beceriksizliğinin sonucu yaşanan doğalgaz ve enerji krizini Saros'ta Katar aşkı için yapılan FSRU'nun tamamlanmamış olmasına bağlamış. Kısacık bir videoda bu kadar yanlışı ve çarpıtmayı yapmak için AKP'nin Bakanı olmak gerekir. 
Akla, bilime ve hukuka aykırı, ülkemizin çıkarlarına uymayan, sadece Katar'ın gazını satmak için yapılan Saros FSRU Limanı'na karşıyım. Projenin her aşamasında karşı çıktım ve bunu Saros'da yaşayanlarla birlikte yapmanın onurunu taşıyorum. CHP milletvekili olarak beni bu makama seçen yurttaşlarıma karşı görevimi yaptım, yapmaya da devam edeceğim.
Suçluluğu, beceriksizliği, basiretsizliği başkalarını suçlayarak; çarpıtarak, modası geçmiş şark kurnazlıklarıyla bastıran ortaoyunun bir parçası olmayacağız. Orta oyunu oynamak isteyen oynasın ama ortada bir gerçek var. Hesapsızlık ve beceriksizlik nedeniyle Türkiye enerji krizi yaşıyor. 
Rusya, İran ve Azerbaycan doğalgazının Avrupa'ya taşındığı ülkemizin gaz tedarikinde sıkıntı yaşaması ancak AKP ile mümkün olur.  Hiç kimse beceriksizliğini örtmeye, çarpıtmaya kalkmasın. Yaşadığımız durum yönetme becerisini kaybetmiş bir iktidarın eseridir.
Daha önce Saray'da çok kaldığı için kendini Türkiye'nin Sanayi ve Ticaret Bakanı olarak değil de propaganda görevlisi olarak gören, bakanlığından önce kendisine ulufe olarak verilen büyükelçilik unvanını Katar'dan aldığını sananlara şu sorularımıza da kısa cevaplar vermesini istiyoruz.
Enerji Bakanlığı'nın alanında olan bir konuda hangi bilgilere dayanarak konuşuyorsunuz?  
20 yıllık AKP iktidarında ne kadarlık doğalgaz depolama yeri yaptınız? Depoladığınız doğalgazla Türkiye'nin kaç günlük ihtiyacını karşılayabilirsiniz?
Saros FSRU Limanı ile ilgili her biri kendi alanında uzman bilim adamlarınca hazırlanan bilirkişi raporlarını okudunuz mu?
Her şeyin çözümü FSRU ise İzmir ve Hayat illerimizde bu limanlardan zaten mevcut. Neden bunlar çözüm olmadı? 
Alanınız olmayan konularda bu kadar konuşuyorsanız; lütfen CHP'nin baştan beri karşı çıktığı İstanbul Havaalanı ve Kuzey Marmara Otoyolu'nu nasıl yaptığınızı, yandaşlarınıza para kazandırdığınızı ve CHP'nin itirazına rağmen yapılan bu yerlerin İstanbul'a kar yağışı olan bu günlerde ne kadar işe yaradığını anlatır mısınız?
Bizim için vatan olan, doğduğumuz ve büyüdüğümüz yerler olan Saros Körfezi sizin için Katar'ın gazını satmaktan, TÜGVA için yer kapatmaktan başka bir anlam taşıyor mu?
Sonuç olarak; atanmış da olsa Bakan unvanlı taşıyan birinin, yalan demeye dilimiz varmıyor ama bir dakikaya bir sürü yanlışı, çarpıtmayı yaparak beceriksizliği, hesapsızlığı üstelik alanı olmayan bir konuda açıklama yapmasını kınıyorum. Biz ülkemizi, ülkemizin doğasını, çıkarlarını savunmaya onurla devam edeceğiz. Saros'a saplanmak istenen zehirli Katar hançerini elinde taşıyanlara karşı da sonuna kadar mücadele edeceğiz.” 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Elveda Rumeli!
Belediye çalışanı Burak Göktaş vefat etti
Pilav bahane, buluşmak şahane!
‘Ediwood içimde ukde!’
'Fahri Hemşehri'ye veda yemeği
Oltalar ödül için yarıştı!
Edirne Lisesi 165 yaşında
EDOSK'tan tarihi gezi
EDİRNE ve BİSİKLET -8-
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke