ANASAYFA
27 Haziran 2022 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Senfonik İlahiler Bulgaristan'da
Ramazan ayı başında Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi'nde Balkan Senfoni Orkestrası ve Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu işbirliğinde gerçekleştirilen Senfonik İlahiler Konseri yarın Filibe'de, 18 Nisan Pazartesi akşamı da Kırcaali'de gerçekleştirilecek….
Haberin Yayın Tarihi: 16-04-2022 07:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Senfonik İlahiler Bulgaristan'da

Ramazan ayı başında Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi'nde Balkan Senfoni Orkestrası ve Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu işbirliğinde gerçekleştirilen Senfonik İlahiler Konseri, yurt dışında da sergilenecek.
Konserler, Balkan Senfoni Orkestrası Şefi Prof. Ahmet Hamdi Zafer şefliğinde ve Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu sanatçısı Yıldıray Öztürk'ün sanat yönetmenliğinde 17 Nisan (yarın) Filibe'de, 18 Nisan Pazartesi akşamı da Kırcaali'de gerçekleştirilecek. Konserlerde Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu'ndan iki semazen de sema gösterisi sunacak.
Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu Müdürü Gökçe Bahar Bahçe, manevi değeri çok yüksek Ramazanı ayını yaşarken, Edirne'den sonra Filibe ve Kırcaali'de de Anadolu'nun yetiştirdiği en önemli tasavvuf şairi ve halk ozanı Yunus Emre'ye ait ilahilerden örnekler sunacaklarını kaydetti. Bahçe, konserlerde klasik Türk Müziği sazları ile senfoni orkestrası enstrümanlarını yani farklı doğaya sahip enstrümanları bir araya getirmeye çalıştıklarını belirterek, "Bu konserlerimizin gerçekleşmesini sağlayan Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü'ne Trakya Üniversitesi Rektörlüğüne, bu projeye değerli katkılarından dolayı Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu semazenlerine, İstanbul Devlet Türk Müziği Araştırma ve Uygulama Topluluğu saz sanatçılarına ve Bulgaristan'daki konserlerimizi destekleyip katkı veren T.C. Filibe Başkonsolosluğu'muza teşekkürlerimizi sunarız" dedi.
KONSERLERE FİLİBE BAŞKONSOLOSLUĞU'NDAN DESTEK 
Pazar akşamı Filibe'de, Pazartesi akşamı da Kırcaali'de gerçekleştirilecek olan konserlere Türkçe ve Bulgarca olarak afişler hazırlanıp dağıtıldı ve T.C. Filibe Başkonsolosluğu da destekte bulundu. Konsolosluktan yapılan açıklamada, “Ramazan ayı etkinliklerimiz kapsamında, 17 Nisan 2022 Pazar günü Filibe'de, 18 Nisan 2022 Pazartesi günü de Kırcaali'de saat 18.00'de 'Senfonik İlahiler Konseri' düzenleniyor. Başkonsolosluğumuzun eşgüdümünde, Edirne Devlet Türk Müziği ve Rumeli Müzikleri Topluluğu ile Trakya Üniversitesi Balkan Senfoni Orkestrası sanatçıları tarafından icra edilecek Konya Türk Tasavvuf Müziği Topluluğu'ndan semazenlerin katıldığı, ücretsiz ve biletsiz olarak herkese açık olan konserlere sizleri bekliyoruz! Kendi araçlarıyla gelme imkanı olmayan seyircilerimiz için, ücretsiz otobüslerimiz belli noktalardan hareket edecektir” ifadesine yer verildi.
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Gülşen Kayasöken vefat etti
Zafer Partisi 'Özkan' dedi
Üniversite merası!
Karı-koca 'kispet' ustalığı
Göçmen: Bu daha başlangıç
Edirne Kırkpınar'a hazır!
Hasta ve yaşlılara şifa olacaklar
Selimiye için turladılar!
Gürkan'a 'En Roman Dostu' ödülü
OİM'den Sarayiçi'nde sergi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke