ANASAYFA
15 Ağustos 2022 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Çiftçinin mazot hesabı!
CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, dağıtılan mazot desteklemelerinin yetersiz olduğuna dikkat çekerek,“Her zamanki gibi yine dağ fare doğurdu. Her yeri ekin' demek kolay. Laf çok destek yok” dedi… Mazota, gübreye, tarım ilacına yetişemediklerini belirten üreticiler de, “Desteklerin hepsi kaldırılsın. Bize mazot 10 liraya verilsin” diye konuştu…
Haberin Yayın Tarihi: 18-04-2022 07:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Çiftçinin mazot hesabı!

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, dağıtılan mazot desteklemelerine ilişkin olarak “Her zamanki gibi yine dağ fare doğurdu. Her yeri ekin' demek kolay. Laf çok destek yok” dedi. Mazota, gübreye, tarım ilacına yetişemediklerini belirten üreticiler de, “Desteklerin hepsi kaldırılsın. . Bize mazot 10 liraya verilsin” diye konuştu.
Türkiye'nin yağ açığını karşılayacak ürünlerden biri olan kanola şuan çok değerli. Birkaç ay sonra hasat yapılacak.Ama gelin görün ki burası bir kanola tarlası olmasına rağmen aşırı derecede ot var. Sahibi ile konuştum ismini vermek istemiyor. Diyor ki, 'Tarım ilacı alamadım. Tarlamı ot bastı. Nasıl alabilirim ki? Yüzde 150, yüzde 200 arasında zam geldi. Zaten gelişme döneminde de yeterince gübre alamadım. Geçen sene 2 bin liraya aldığım gübre 17 bin lira oldu. Ben de bıraktım. Ne çıkarsa şansıma.' Biz böyle mi üretim yapmamız lazım? Çiftçimize böyle mi destek olmamız yazım? Bunlar bizim için şu an çok önemli ürünlerimiz, Türkiye'nin bir yağ açığı var, Her yeri ekin diyen bir AKP Genel başkanı var. Ama çiftçiye destek yok, 'Her yeri ekin' demek kolay. Ama otla mücadele için destek lazım, gübre kullanması için destek lazım. Böyle bir destek var mı yok!  Laf çok destek yok.”
“HER ZAMANKİ GİBİ YİNE DAĞ FARE DOĞURDU”.
Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, dağıtılan mazot desteklemeleriyle ilgili sosyal medya hesabından gerçekleştirdiği paylaşımda da  “Her zamanki gibi yine dağ fare doğurdu” derken, şunlara yer verdi:
“Kamuoyuna büyük destek ödemesi olarak duyurulan 2021'de buğday, arpa, yulaf, çavdar ve tritikale edenlerin yararlanabileceği gerçekte 1 depo mazot alınabilen dekar başına 50 TL ödemelerini alan üreticilerimizle konuştum. Destek verirken bari mazota zam yapmayın hiç inandırıcı olmuyorsunuz. Çiftçilerimiz bu girdi maliyetleri ile üretim yapamayız perişan olduklarını ve çalışırken battıklarını söylüyorlar.”
“ÇİFTÇİ BİTİK”
Gaytancıoğlu'nun görüştüğü üreticiler çiftçinin bitik olduğunu belirtirken,  “Mazota gübreye yetişemiyorsun. Bize mazotu 10 liraya versin. Destek hiç vermesin. Desteklerin hepsini kaldırsın. 8 lira demiyoruz. 10 lira diyoruz” dedi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Bakım ve onarım işleri yaptırılacak
Kırtasiye malzemesi alınacak
Bakım ve onarım işleri yaptırılacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke