ANASAYFA
27 Haziran 2022 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
İş dünyasında yeni dernek: TÜMKİAD
Edirne'de kuruluş aşamasında olan Tüm Kalkınma İş Adamları ve Girişimciler Derneği'nin üyeleri iftar yemeğinde basın ve medya mensuplarıyla buluştu…
Haberin Yayın Tarihi: 28-04-2022 06:57
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
İş dünyasında yeni dernek: TÜMKİAD

Refik USLUY
Edirne'de kuruluş aşamasında olan Tüm Kalkınma İş Adamları ve Girişimciler Der-neği'nin üyeleri iftar yeme-ğinde basın ve medya mensuplarıyla buluştu.
Ezanın okunması ile Saray Restoran'da açılan oruçlar sonrası yemek firması sahibi ve aynı zamanda TÜMKİAD Edirne Şubesi Başkanı olan Oğuz Kurum konuşma yaptı. Şube Başkanı Kurum, Hukuk İşlerinden Sorumlu Fatih Coşkun, İl Başkan vekili Ali Şeker, Yönetim Kurulu Üyesi Cengiz Aykaç'ın da katıldığı iftar programındaki konuşmasında şunlara yer verdi:
“Ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım Edirne'nin Tüm Kalkınma ve Girişimci İş Adamları Derneği İl Başkanı olarak sizlere iş dünyasının faaliyetleri ile ilgili iş dünyası ile alakalı Edirne ye değer katmak için bu ateşten gömleği giymiş bulunmaktayız. Edirne de biliyorsunuz birçok sivil toplum kuruluşu var. Ancak TÜMSİAD gibi bütünleştiren ve birlik olmayı devletçi bir sivil toplum örgütünü ülkemize kazandırmak için elimizden geleni yapıyoruz. Biz her zaman devletimizin yanında olacağız. Ülkemiz ne kadar güçlü olursa bizler de bir o kadar güçlü olacağımızın inancında ve bilincinde olan insanlarız. Edirne de Tüm Kalkınma ve Girişimci İş Adamları Derneği'nin Mayıs ayı içerisinde büyük çaplı genel başkanımız Nihat Tanrıkulu'nun da teşrifleri ile açılışını gerçekleştireceğiz. Geçtiğimiz hafta valiliğimizle ilgili yazışmalarımız tamamlandı, yasal sürecimiz bitmiş bulunmakta. Binamızı tamamlamış ve kontratımızı yapmış bulunmaktayız. Bayramdan sonraki süreçte de ilgili devlet yetkililerimiz ve bürokrasi ile dirsek temasında olacağız. 
Edirne deki düşüncemiz derneğimizin faaliyetleri olarak önümüzdeki gerek Ticaret Odası seçimleri olsun bizler hiç kimseye engel olmayacağız  Edirne için neler yapılabilecek vizyonunu dinledikten sonra ya karşısında ya da yanında olacak destek olacak bir kuruluşuz olacağız. Bizim ilkemizde, anlayışımızda bölmek yok. Zaten Edirne şuan paramparça olmuş durumda bir çok sivil toplum kuruluşu var ama herkes birinin ya ön bahçesi ya da arka bahçesi. Biz hiçbir siyasi partinin ne ön ne de arka bahçesiyiz. Hiçbir cemaatin kuruluşu olan bir dernek değiliz biz. Tamamen devletin yanında olan sivil tolum kuruluşuyuz. Faaliyetlerimizi bayram, Ramazan'dan sonra daha fazla yükselteceğiz. İlerleyen zamanlarda açılışımız ile ilgili sizlerle yüksek temasta bulunacağız.”
Şemsettin Emir de konuşmasında, “Başkanımızın ifade ettiği gibi Tüm Kalkınma ve Girişimci İş Adamları Derneği'nt açmak ile arkadaşlarımız güzel bir iş yapıklarına inanıyorum. İş adamları ile zaman zaman bir araya gelerek iş ailemi ile ilgili sorunları burada yaşayan insanların aş, iş, ekmek konusunda sıkıntılarını iş adamları olarak nasıl bir araya geliriz ve bu sorunları nasıl çözeriz diye fikir yürütülecek. Ben diyorum ki veren el alan elden üstündür anlayışı ile bu arkadaşlarımız helalinden rızıklarını kazanacaklar hem devletimize katkıda bulunacaklar. Malumunuz şu ahki sıkıntı Türkiye ve dünya bir süreçten geçiyor dolayısı ile bu sancılı süreç pandemi ile birlite başladı ve geldiğimiz nokta Ukrayna savaşı. Bu savaş devam edecek gibi gözüküyor. Bu savaşın tabi sonuçları olacak Türkiye de nasibi alacak ve alıyor, tedarik zinciri tamamen bozulmuş durumda. 
Önder olarak gördüğümüz ve inandığımız bir takım siyasi partiler var ve onların fikirlerini öğrenmek için her akşam televizyonun karşısındayız. Bu Ramazan ayı münasebeti ile gördüğüm kadarı ile rahmet ayında herkes her Müslüman elinden geldiğince bir komşusuna el uzakta noktasında olduğunu görüyoruz. Ramazan bittikten sonra da aynı ruhu aynı heyecanı bir birine el uzatmayı kucak açmayı devam ettirmesi gerekiyor. Bu akşam buraya katılan herkese ve TÜMKİAD ailesine teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Gülşen Kayasöken vefat etti
Zafer Partisi 'Özkan' dedi
Üniversite merası!
Karı-koca 'kispet' ustalığı
Göçmen: Bu daha başlangıç
Edirne Kırkpınar'a hazır!
Hasta ve yaşlılara şifa olacaklar
Selimiye için turladılar!
Gürkan'a 'En Roman Dostu' ödülü
OİM'den Sarayiçi'nde sergi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke