ANASAYFA
17 Mayıs 2022 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Beğendik'i bırak Edirne yollarına bak!’
AK Parti Edirne Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Ayhan Dinç Edirne devam eden altyapı ve asfaltlama çalışmaları bitirilmeden beldelerin alt yapı işinin gündeme alınmasına tepki göstererek önceliğin Edirne olması gerektiğini söyledi. ..
Haberin Yayın Tarihi: 09-05-2022 06:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Beğendik'i bırak Edirne yollarına bak!’

AK Parti Edirne Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Ayhan Dinç Edirne devam eden altyapı ve asfaltlama çalışmaları bitirilmeden beldelerin alt yapı işinin gündeme alınmasına tepki göstererek önceli-ğin Edirne olması gerektiğini söy-ledi. 
Edirne Belediyesi Mayıs Ayı meclis toplantısında gündem dışı konuşulan Beğendik Beldesi yol ve kaldırım düzenlemesi çalışmaları hakkında Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ile AK Parti meclis grubu arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.
Beğendik Beldesi'nde devam eden altyapı çalışmalarına bütçe-sinin yetersiz kaldığı ve Edirne Belediyesi'nden destek istemesi üzerine konu Edirne Belediye Baş-kanı Recep Gürkan tarafından Ma-yıs ayı meclis toplantısında günde-me alındı. 
Dinç; “Önceliğimiz Edirne olmalı”
Beğendik Beldesi'nin Edirne Belediyesi'nden destek istemesi üzerine gündeme alınmasının ardından Belediye Meclisi toplantısında söz alan AK Parti Edirne Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Ayhan Dinç; “Meclis toplantısı başında söylenen gibi önceliğimiz Edirne altyapısı ve kaldırımları olmalıdır.  Bizlerde istiyoruz, ilçe belediyelerine yardım edelim ama. Bir konuda bilgide sunmak istiyorum. Haberiniz yok sanırım, gelen dilekçede TREDAŞ ve altyapı çalışmalarıyla ilgili şeklinde ibraz edilmiş. Bizim yapmış olduğumuz araştırmalarda TREDAŞ en son 2008 yılında çalışmalarını bitirmiş yollar yapılmış şuan yapılan çalışma içme suyu ve şebeke hattıyla alakalı ve orada yapılan çalışmalarda parke taşlar bozulan yerlerin yanında duruyor. Yani sadece parke taş döşenmesi ile ilgili bir işlem yeterli olacaktır. Uygun olursa bu maddenin geri çekilmesini istiyoruz. Edirne'mizin kendi sorunlarını tamamlandıktan sonra çevre ilçelere ve beldelere yardım edilmesi gerektiğini düşünüyoruz” İfadelerini kullandı.
Belediye Başkanı Gürkan ise AK Parti Edirne Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Dinç'e tepki gösterdi. Yapılan oylamanın ardından Beğendik Beldesi'ne yardım yapılmasını içeren madde AK Parti ve MHP üyelerinin hayır oyu vermesine rağmen oy çokluğuyla geçti.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Elveda Rumeli!
Belediye çalışanı Burak Göktaş vefat etti
Pilav bahane, buluşmak şahane!
‘Ediwood içimde ukde!’
'Fahri Hemşehri'ye veda yemeği
Oltalar ödül için yarıştı!
Edirne Lisesi 165 yaşında
EDOSK'tan tarihi gezi
EDİRNE ve BİSİKLET -8-
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke