ANASAYFA
17 Mayıs 2022 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
ETUS'a 'iflas' davası!
Edirne'nin şehir içi ulaşımını gerçekleştiren Serhad Birlik ETUS Kooperatifi hakkında 4 eski şoför, kooperatiften toplam 450 bin liralık alacaklarını tahsil edemedikleri için Edirne Asliye Hukuk Mahkemesi'ne iflas davası açtı...  Davacıların Avukatı Aydoğan Tan, ETUS'un farklı illerde 100'ün üzerinde alacaklıları olduğunu, bazı malvarlıklarına da haciz konulduğunu belirterek, müvekkillerinin ise borçlarının halen ödenmediğini dile getirdi... 
Haberin Yayın Tarihi: 10-05-2022 07:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
ETUS'a 'iflas' davası!

Olgay GÜLER
Edirne'nin şehir içi ulaşımını gerçekleştiren Serhad Birlik ETUS Kooperatifi hakkında 4 eski şoför, kooperatiften toplam 450 bin liralık alacaklarını tahsil edemedikleri için Edirne Asliye Hukuk Mahkemesi'ne iflas davası açtı.
Edirne'de ekonomik durumu sürekli gündeme gelen Sınırlı Sorumlu 19 No'lu Serhad Birlik ETUS Minibüsçüleri Midibüsçüleri ve Otobüsçüleri Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi, geçmiş dönemde bünyelerinde çalışan 4 kişinin toplam 450 bin liralık alacaklarını ödeyemeyince mahkemelik oldu. İcra Mahkemesi'nde davayı kazanan taraflar, ETUS'tan alacaklarını tahsil edemeyince çareyi iflas davası açmakta buldu. Davalıların avukatı Aydoğan Tan, ETUS'un farklı illerde 100'ün üzerinde alacaklıları olduğunu, bazı malvarlıklarına da haciz konulduğunu belirterek, müvekkillerinin ise borçlarının halen ödenmediğini dile getirdi.
'BORÇLARINI HALEN ÖDEMEDİLER, MÜMKÜN DE GÖRÜNMÜYOR' 
Açtıkları takip dosyalarındaki malvarlığı sorgularında, davalı kooperatifin başkaca alacaklıları olduğu, kooperatif üzerine kayıtlı malvarlığının borçlarını karşılamaya yeterli gördüklerini söyleyen Avukat Tan, "Bu durum, yapılacak bilirkişi incelemesiyle de ortaya çıkacaktır. Borçlarını ödeyemeyen, ödeme yapması da mümkün görünmeyen davalı kooperatifin İİK m.177/4 uyarınca doğrudan doğruya iflası amacıyla iş bu davayı açmak zorunluluğu doğmuştur" dedi. 
'YAKLAŞIK 450 BİN LİRA ALACAK VAR' 
Alacakların 2014 yılına kadar dayandığını söyleyen Tan, "2014 yılına kadar  dayanan alacaklar bunlar. Bunları kazandık, artık kesinleşti üst mahkemelerden ama Serhad Birlik ETUS Kooperatifi bu ödemeleri yapmıyor. İcra aşamaları geçti. İflas davası açmak zorunda kaldık bazı müvekkiller adına. Şu anda iflas davası geçtiğimiz hafta açtık, kooperatifin iflasını istedik. Görebildiğim kadarıyla icra dosyalarında 100'ün üzerinde icraları var. Bir kaç milyon lira olduğunu düşünüyorum ama bendeki müvekkillerin 450 bin lira civarı bir alacağı var. Bildiğim kadarıyla geçtiğimiz yıl da icra aşamasında bir araçları satıldı, bunu da ödeyemediler. Sıkıntılı durumlar devam ediyor" diye konuştu. 
'KENT İÇİ ULAŞIM SIKINTIYA GİREBİLİR' 
İflas kararı çıkması durumunda şehir içi toplu ulaşımın da sıkıntıya girebileceğini belirten Tan, "Edirne'de toplu taşımayı tekel olarak yönetiyorlar. Buna rağmen, yani tekel olarak yönetmelerine rağmen nasıl iflasın aşamasına geldiler bilmiyorum. İflas kararı çıkarsa da Edirne'de taşımacılık zora girebilir diye düşünüyorum. Durma tehlikesi riski var. Orada da belediye olarak bir önlem alınacaktır" ifadelerini kullandı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Elveda Rumeli!
Belediye çalışanı Burak Göktaş vefat etti
Pilav bahane, buluşmak şahane!
‘Ediwood içimde ukde!’
'Fahri Hemşehri'ye veda yemeği
Oltalar ödül için yarıştı!
Edirne Lisesi 163 yaşında
EDOSK'tan tarihi gezi
EDİRNE ve BİSİKLET -8-
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke