ANASAYFA
29 Mayıs 2023 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Kavga etmesini de biliriz’
Edirne Belediyesi'nin 6 Mayıs'ta gerçekleştirilen olağan meclis toplantısında, Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın kendilerine söz vermemesine tepki gösteren AK Partili meclis üyeleri, basın açıklaması yaptı...  Edirne'de kapatılmayan çukurlar ve yapılmayan asfaltlar varken Beğendik Belediyesi'ne meclis toplantısında yapılan yardımı eleştiren AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan, Gürkan'ın öfke kontrolünü ileri boyuta götürdüğünü belirtip, "Gerekirse kavga etmesini de biliriz" dedi...
Haberin Yayın Tarihi: 11-05-2022 07:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Kavga etmesini de biliriz’

Olgay GÜLER
Edirne Belediyesi'nin 6 Mayıs'ta gerçekleştirilen olağan meclis toplantısında, Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın kendilerine söz vermemesine tepki gösteren AK Partili meclis üyeleri, basın açıklaması yaptı.
Edirne Belediyesi AK Partili üyeleri Ayhan Dinç ve İsmail Taşdemir, meclisin Mayıs ayı olağan toplantısında, mimar kadrosunun ekonomist kadrosu ile değiştirilmesi hakkındaki madde üzerinde söz almak istedi. Belediye Başkanı Recep Gürkan iki üyeye söz vermezken, AK Parti Grubu da Beğendik Belediyesi'ne yapılan yardım ile Mimar Sinan Miniapark hakkındaki maddelere 'ret' oyu verdi. AK Parti Grubu dün basın toplantısı yaparak hem Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı eleştirdi hem de söz konusu maddelere neden ret verdiklerin anlattı. Toplantıya AK Parti İl Başkan Yardımcısı Ezgi Yetkiner, Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan, AK Partili  Belediye Meclis Üyeleri Ayhan Dinç ve İsmail Taşdemir ile MHP'li meclis üyesi İsmail Demirhan katıldı. 
'GÜRKAN ÖFKE KONTROLÜNÜ İLE BOYUTA GÖTÜRDÜ' 
Toplantıda ilk olarak konuşan AK Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan, Edirne'yi hep birlikte yönetmek için herkesin fikrini beyan etmesi gerektiğini dile getirdi. Özcan, "Edirne'yi hep beraber yöneteceksek, Edirne'ye doğru hizmetler yapacaksak, herkes fikrini herhangi bir konuda ya da meclis gündeminde söylemeli. Fikrini söylemesinde ne zarar var ki? Neden bu kadar muhalefet edilmesinden öfkeleniliyor? Öfke kontrolünü ileri boyuta götüren bir Recep Gürkan var. İnsan fizyolojisinden biraz anlayan o öfkenin, hep yanlış işler yaptığından kaynaklandığını düşünüyorum. En azından eğer belediye meclis üyesi ise hangi konuda olursa olsun, söz vermesi kanısındayım" dedi. 
'İLK ÖNCE ÇUKURLARI KAPAT' 
Toplantıda Beğendik Belediyesi'ne yapılan yardıma ret oyu verdiklerini hatırlatan Özcan, "Haliyle maliyetleri artan bir yapıya sahibiz şu anda. Dolayısıyla biz de özellikle altyapı konusunda bu kadar elimizi taşın altına koyup destek vermiş bir partiyken, hem sözümüzü hem de fikrimizi beyan etmek zorundayız. Beğendik Belediyesi elbette bizim Edirne'mizin beldesidir ama Edirne'de bu kadar hendek, çukur, bu kadar kapatılmayan yara varken, tozdan çamurdan balkonunda oturamayan ya da çamaşır seremeyen bu kadar nüfus varken, Beğendik Belediyesi'ne de bu kadar destek verilmesi. Edirne halkının cebinden alıp Beğendik Belediyesi'ne veren bir zihniyet. Kesinlikle buna karşıyız. İlk önce çukurları kapat, ondan sonra istersen Enez'in Yenice Köyü'ne bile hizmet et" diye konuştu. 
'KAVGA ETMESİNİ DE BİLİRİZ' 
Haziran ayı meclisindeki tavırlarının ne olacağı sorusuna da cevap veren Özcan, "Bizim kimseye bir tavrımız yok. Biz yine gideceğiz orada meclis üyeleri olarak kendimize yakışan şeyi yapacağız, partimizi temsil edeceğiz ama kavga etmesini de biliriz" ifadelerini kullandı. 
'MİNİAPARK İLE İLGİLİ HİÇBİR ŞEY ANLATILMADI' 
AK Parti Belediye Meclis Üyesi Ayhan Dinç ise Mimar Sinan Miniapark Projesi'ne neden ret oyu verdiklerini anlattı. Dinç, "Mimar Sinan'ın Miniapark Projesi 2019 yılında meclise geldi ve meclise geldiğinde projeyle veya yapılacaklarla alakalı hiçbir bilgimiz yoktu meclis üyeleri olarak, dolayısıyla biz de 'ret' oyu verdik. 2020 yılında yeniden geldi, yeniden hiçbir proje yok sadece kadastro terimleri vardı. Yine 'ret' oyumuza karşı CHP ve İYİ Parti'nin 'evet' oyuyla geçti. 2021'de Mayıs ayında yeniden geldi ve yine açıklama yok, proje olarak anlatılan hiçbir şey yok, yine 'ret' oyu verdik. Yani bu ilk defa olmuyor. En son 2022 yılında Mayıs ayında yeniden geldi konu, yine herhangi bir proje yok, üstüne buradan çıkartılan ticari alan var. Kamuoyuna aksedilmeyen 13'üncü maddede ticari alan satılıyor yaklaşık 6 bin 396 metrekare ticaret alanı satılıyor. Bununla ilgili biz yine AK Parti ve MHP grubu olarak hayır verdik ve kararımızın arkasındayız. Buradan Edirne kamuoyuna ve seçmenlerimize duyurmak istiyorum" şeklinde konuştu. 
'ŞEHİR ÇAMUR İÇİNDE' 
Beğendik Belediyesi'ne yapılan yardımın gereksiz olduğuna da vurgu yapan Dinç, "Kocasinan Mahallesi'nde ve bir çok mahallede kaldırım ve yol anlamında çamur içinde şehrimiz. Beğendik sokaklarında ise herhangi bir çamur yok, kaldırımlar belli seviyede var ama herhangi hızlı şekilde yapılması gereken bir uygulama yok. Burada 8 bin 500 metrekarelik bir alandan bahsediliyor ki bu da 800 bin ile 1 milyon arasında yardım demek. Bunu kendi ilimize yapabiliriz. İnsanlar şu an Kocasinan'da evlerine giremiyor, galoşlarla evlerine giriyorlar. Öncelikle Edirne Belediyesi'nin bunu çözmesi lazım" ifadelerini kullandı. 
'O ZAMAN BİZ HİÇ TOPLANTIYA GİTMEYELİM, KENDİLERİ MADDELERİ GÖRÜŞSÜN' 
Gürkan'ın kendilerine söz vermemesine de tepki gösteren Dinç, "Edirne'nin seçilmiş, yüzde 40 oyunu almış meclis üyeleri olarak bizim de orada konularla ilgili konuşabilmemiz lazım. O zaman biz hiç meclis toplantılarına gitmeyelim, kendileri oylamaları yapsınlar, bütün maddeleri geçirsinler. Biz Edirne'nin yararına olan her şeye hayır oyu vermiyoruz. Edirne'ye bir şeyler yapılmasını, yatırım yapılmasını istiyoruz. Bu da yerelde belediyeden geçiyor. Sayın vekilimiz de belediyeye hep destek vermiştir" dedi. 
'GÜRKAN'IN DEMOKRASİYE İNANDIĞINI DÜŞÜNMÜYORUM' 
Belediye Meclis Üyesi İsmail Taşdemir de Recep Gürkan'ın demokrasiye inandığını düşünmediğini kaydetti. Taşdemir, "Biz fikir olarak bir adet mimar kadrosunun değiştirilmesine karşıydık. Bugün Edirne'de çıkın siz de göreceksiniz vatandaşımızın imarla alakalı sıkıntıları var. İmar'da da imza yetkisi olan mimar sayısında yetersizlik var. Biz bu kadronun değiştirilmesini istemedik, bu kadronun İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'ne tahsis edilip, atamasının yapılarak yapılmasını istedik ki oradaki mimar sayısı artsın ve böylelikle Edirne Belediyesi'ne gelen şikayetlerin azalmasını istedik. Vatandaşımıza sunulan hizmetin kalitesinin arttırılmasını istedik ama sayın başkan bize söz vermedi. Ayrıca sayın başkan bize söz vermeyerek halkın iradesini hiçe saymıştır. Bizler yaklaşık 40 bin kişinin oyunu almış, seçilmiş insanlarız. Ben sayın Gürkan'ın demokrasiye inanmadığını düşünüyorum çünkü inansaydı 40 bin kişinin oy aldığı bir siyasi partinin fikirlerini dinlerdi en azından" diye konuştu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Genç kız evinde ölü bulundu
Yunan gümrüğüne 'köy garajı' benzetmesi
Öğretmen Nurten Gezgin Zımgı vefat etti
Silahlı kavgaya 2 tutuklama
TÜ Hastanesi'nde büyük yenilik
İkinci Bülbül Adası!
Türkiye 'Erdoğan'dedi…
Kuvvetli yağış uyarısı!
‘Yorulmak yok’
Enez'de Süper heyecanı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Sanal Ofis

Marküteri Parke