ANASAYFA
27 Haziran 2022 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Zehir soluyoruz!
Edirne'nin de aralarında olduğu İstanbul, Ankara, Iğdır, Çanakkale, Kahramanmaraş ve Zonguldak başta olmak üzere pek çok kentte hava kirliliğinin halk sağlığını tehdit eden limit değerlerinin üzerinde olduğuna dikkat çekilerek, düzenli limit aşımlarının olduğu ilçelerde koruma bölgeleri ilan edilmesi istendi… Greenpeace Akdeniz tarafından başlatılan “Havanı Koru” imza kampanyasında Dünya Sağlık Örgütü'nce kanserojen maddenin "Partikül Madde 2.5" olarak ilan edilirken, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın sağladığı verilere göre listede 7'nci sırada yer alan Edirne merkezdeki limitin bu değerin 2,1 kat üzerinde olduğunun altı çizildi…
Haberin Yayın Tarihi: 11-05-2022 07:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Zehir soluyoruz!

Edirne'nin de aralarında olduğu İstanbul, Ankara, Iğdır, Çanakkale, Kahramanmaraş ve Zonguldak başta olmak üzere pek çok kentte hava kirliliğinin halk sağlığını tehdit eden limit değerlerinin üzerinde olduğuna dikkat çekilerek, düzenli limit aşımlarının olduğu ilçelerde koruma bölgeleri ilan edilmesi istendi. Greenpeace Akdeniz tarafından başlatılan “Havanı Koru” imza kampanyasında Dünya Sağlık Örgütü'nce kanserojen maddenin "Partikül Madde 2.5" olarak ilan edilirken, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nın sağladığı verilere göre listede 7'nci sırada yer alan Edirne merkezdeki limitin bu değerin 2,1 kat üzerinde olduğunun altı çizildi.
Greenpeace Akdeniz 'in “Havanı Koru” kampanyasında, “Mavi gökyüzü seninle mümkün! Havanı koru! İstanbul, Ankara, Iğdır, Çanakkale, Edirne, Kahramanmaraş ve Zonguldak başta olmak üzere pek çok şehrimizde hava kirliliği halk sağlığını tehdit eden limit değerlerin üzerinde. Ölçümlerin düzenli yapılması ve gerekli önlemlerin alınması için harekete geçmeliyiz. İmza ver, düzenli limit aşımlarının olduğu ilçelerde koruma bölgeleri ilan edilsin” denildi.
“Havanı Koru” kampanyası sayfasında daha sonra şunlara yer verildi:
HAVADA KALMASIN
“Temiz bir nefes hepimizin hakkı. Dünyadaki insanların yüzde 99'u hava kirliliğinin ciddi sağlık riskleri oluşturduğu bölgelerde yaşıyor.  Havamızı kirleten en büyük tehlikelerden biri ise Dünya Sağlık Örgütü'nün kanserojen madde ilan ettiği 'Partikül Madde 2.5'.
Geçen yıl 90 bin kişi "partikül maddeler havada kalmasın, limitler belirlensin" talebiyle Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı'nı harekete geçmeye davet etti. Bakanlık bu çağrıya kayıtsız kalamadı ve bu talebe  taslak yönetmelikte yer verdi.
Ancak daha radikal adımlara ihtiyacımız var. İstanbul, Ankara,  Iğdır, Çanakkale, Edirne, Kahramanmaraş ve Zonguldak başta olmak üzere pek çok şehrimizde hava kirliliği halk sağlığını tehdit eden limit değerlerin üzerinde. Ölçümlerin düzenli yapılması ve gerekli önlemlerin alınması için harekete geçmeliyiz.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Gülşen Kayasöken vefat etti
Zafer Partisi 'Özkan' dedi
Üniversite merası!
Karı-koca 'kispet' ustalığı
Göçmen: Bu daha başlangıç
Edirne Kırkpınar'a hazır!
Hasta ve yaşlılara şifa olacaklar
Selimiye için turladılar!
Gürkan'a 'En Roman Dostu' ödülü
OİM'den Sarayiçi'nde sergi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke