ANASAYFA
17 Mayıs 2022 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Otogar ihalesine karşılıklı girelim’
Edirneli iş insanı Mustafa Altunhan, Edirne Belediyesi tarafından düzenlenecek otogar ihalesine Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt'u davet etti… Altunhan, Zıpkınkurt'u otogarın değerini düşürmekle suçlarken; “En büyük arzum, isteğim; Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, ünlü işadamı Zıpkınkurt ile ihaleye karşılıklı girmek isterim. Er meydanını orada herkes görsün. Onu buradan davet ediyorum” dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 12-05-2022 07:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Otogar ihalesine karşılıklı girelim’

Edirneli iş insanı Mustafa Altunhan, Edirne Belediyesi tarafından düzenlenecek otogar ihalesine Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Recep Zıpkınkurt'u davet etti. Altunhan, Zıpkınkurt'u otogarın değerini düşürmekle suçlarken; “En büyük arzum, isteğim; Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, ünlü işadamı Zıpkınkurt ile ihaleye karşılıklı girmek isterim. Er meydanını orada herkes görsün. Onu buradan davet ediyorum” dedi.
Edirne'de turizm, otelcilik, taşımacılığın da aralarında bulunduğu birçok sektörde yatırım yapan iş insanı Mustafa Altunhan, Edirne otogarı ile ilgili açıklamalarına devam ediyor. Altunhan, Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nın bir firmaya ait sahte kontrat ile sicil onayı yaptığını ve firmanın otogarda illegal çalıştığını iddia etti. Oda Başkanı Recep Zıpkınkurt nedeniyle otogarın değerinin düştüğünü savunan Altunhan, Edirne Belediyesi tarafından açılacak otogar ihalesine Zıpkınkurt'u davet etti. 
Otogardaki sorunların çözümü için yetkililere seslenen Altunhan, taleplerinin gerçekleşmemesi halinde dikkat çekmek amacıyla trafiğe kapalı bir alanda otobüs yakacağını söyledi. Altunhan, daha önce de otogar ile ilgili yaşadığı bir problem nedeniyle otobüs yaktığını hatırlatırken; Zıpkınkurt'un da ihaleye girmesi ile otogarın değerinin yükseleceğini belirtti.
“OTOGARIN DEĞERİ NEDEN DÜŞÜYOR?”
Altunhan, Edirne Belediyesi'nin otogara 15 milyon TL+KDV istediğini söylerken; “Bu, 20 milyon TL'ye tekabül ediyor. Alan, 20 milyon TL verecek. Bunun 20 milyon TL de masrafı var, 40 milyon TL. 10 sene çalıştırdığı elemanların tazminatları, hakları var. Pandemiden önce olsaydı belki bunu kaldırabilirdi. Ama şu anda kaldırmayacak. Neden kaldırmayacak? Bu otogarın değerini kimler, nasıl düşürdü anlatmak zorundayım. Otogarın değeri neden düşüyor?” ifadelerini kullandı.
“BU BİR ÇETE OLAYIDIR”
Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nın, sahte kontratla bir sicil onayladığını iddia eden Altunhan; “Bu otogarda Volkan Metro diye bir firma, işletme, hiçbir şey yok. Bir de altında benim sahte imzam var. Mustafa Altunhan'ın imzasını sahte atacak kadar cüretkâr bir çete. Bu bir çete olayıdır. Adam, Ticaret ve Sanayi Odası'ndan bunu tescil ettiriyor, gidiyor bununla bir belge alıyor. Ondan sonra Edirne otogarına giriyor, haksız kazanç, haksız rekabet yapıyor. Çorlu'ya, Silivri'ye belgesini alıyor ama İstanbul'a biletsiz yolcu taşıyor. Peronlarda 7-8 tane illegal adam, Edirneli yolcuları rahatsız ederek, çantasını almaya çalışarak burada çığırtkanlık hortladı. Sabahtan beri 10 defa polisi aradım. Geliyorlar, bir tur atıyorlar, onları görüyorlar. Burada bunun önlemini kim alacak? Bizim Edirne'miz bu kadar sahipsiz mi? Edirne otogarının değerinin düşmemesi için bu çetenin çökertilmesi lazım. Şu anda adamlar illegal bir şekilde peronlara girdiler. Benim olan yeri gasp edip, orada faaliyet gösteriyorlar. İstanbul'a yolcu taşıyamazlar, yolcu taşıyorlar. Bunun sebebi de Edirne Ticaret ve Sanayi Odası'nın verdiği sahte belgedir” dedi.
“SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDUM”
Otogardaki kameraların, illegal olduğunu iddia ettiği çalışmaların tamamını kaybettiğini belirten Altunhan; “Şu anda her şey kayıt altında. Savcılığa da suç duyurusunda bulundum. Burada her dakika suç işleniyor. Bu suçu işleyenleri, Edirne'de kim koruyor? Edirne çocuğuyum, bana bu kadar sahip çıkılmıyor. Adam, oradan buradan illegal adamları getirmiş, burada yazıhanesi de yok; peronda minibüsler yolcuyu indiriyor, alıyor çantasını, 'Gel buradan araba kalkıyor'. Böyle bir dünya var mı? Edirne'de varmış. Edirne şu anda garip bir halde. Bu olayı yetkililer neden aydınlatmıyorlar? Aylar oldu avazım çıktığı kadar bağırıyorum. Diyorum ki sahte. Niye gidip de Ticaret ve Sanayi Odası'nın ifadesi alınmıyor? 'Gel bakalım Mustafa Altunhan, sen neden yalan söylüyorsun, niye bunlara iftira atıyorsun?' denilmiyor. Ben istiyorum ki, beni çağırsınlar; 'Mustafa Altunhan, koskoca Ticaret ve Sanayi Odası, sen nasıl bunları söyleyebiliyorsun?' diye bana hesap sorulsun. Eğer yalan söylüyorsam bana tazminat davası açılsın. Eğer söylediklerimde bir gram yalan varsa bütün servetimi bağışlarım” sözlerine yer verdi.
“MECLİS ÜYELERİ BAŞKANA HESABINI SORSUNLAR”
Otogarda 2019 yılından bugüne yaşadığı maddi zararı Ticaret ve Sanayi Odası'nın karşılamak zorunda kalacağını söyleyen Altunhan; “Benim her dakika zararım oluyor, param gidiyor. Ben hâkim, savcı değilim ama kanunları çok iyi bilen biriyim. Burada göz göre göre bir sahtekârlık var. Bu sahtekarlığın bedelini de Ticaret ve Sanayi Odası ödeyecek. Başkan ödemeyecek, Ticaret ve Sanayi Odası ödeyecek. Şimdiden bunun tedbirini alsınlar. Orada bulunan meclis üyeleri, başkana bunun hesabını sorsunlar. Bir de kamuoyunda açıklama getirsinler. Çıkacak, benim gibi tane tane diyecek ki; 'Arkadaşlar, Volkan Metro diye bir firma, 2019 yılında vardır, evrakları da burada' diyecek. Olmadığını onlar da biliyor. Bana net cevap verecekler. Bu memlekete ihanet etmeyecekler. Otogarın değerini düşüren Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Başkanıdır. Çünkü hiç kimse buraya gelip de 20 milyon TL'ye alıp, 20 milyon TL de masraf edip bu parayı vermez. Ben de vermem” dedi.
“İHALEYE USULEN GİRECEĞİZ”
Edirne Belediyesi tarafından düzenlenecek otogar ihalesine katılacağını da açıklayan Altunhan; “İhaleye gireceğiz, usulden gelenlere bir 'hoş geldin' diyeceğiz. Biraz da yükselteceğiz ve birisine 'hayırlı olsun' diyeceğiz. Benim işime gelmez. Bu paralar burada kazanılmaz. 1-2 yıl sonra da hızlı tren geliyor. Hızlı tren geldikten sonra da bu otogar masrafını çıkarmaz. Ama belediye kiraya çıkarabilir. Edirne Belediyesi'nin daha 70 tane böyle mülkü var. Onlara ne oluyorsa Mustafa Altunhan'a da o olacak. Hiç gam yok. Ama Edirne otogarının değerini, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı düşürmüştür. Şu anda da illegal şahıslar aşağıda çığırtkanlık yapıyorlar. Arabalara zorla yolcu koyuyorlar. Herkes de buna göz yumuyor. Başka yerlerden buraya etki ediyorlar. Burada yıllardan bir tane bile çığırtkan çalıştırmadık. İnsanların rahat etmesi için elimizden geleni yaptık” ifadelerine yer verdi.
“ZIPKINKURT İLE İHALEYE KARŞILIKLI GİRMEK İSTERİM”
Altunhan, Ticaret ve Sanayi Odası Recep Zıpkınkurt'u da ihaleye katılmaya davet ederken; “Bundan sonra daha çok haksızlığa uğrarsam ve buna göz yumulursa, daha önce yaptığım bir eylemi yapacağım. Çünkü bu memlekette dikkat çekmediğin zaman kimse seninle ilgilenmiyor. Onun için yine trafiğe kapalı, kimsenin olmadığı yerde bir otobüsü ateşe vereceğim. Yapacağımı da herkes biliyor. Ben hakkımı azraile yedirmedim. Daha önce de yan tarafta bir otogar açmışlardı, bir otobüsü yakmıştık. Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım'ın dikkatini çekti ve beni çağırdı. Bizim memleketimizin insanı gibi kulağımın üstüne yatsaydım, şu anda çalışanlarım da, ben de mağdurdum. Hakkımı sonuna kadar arayacağım. En büyük arzum, isteğim; Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı, ünlü işadamı Zıpkınkurt ile ihaleye karşılıklı girmek isterim. Er meydanını orada herkes görsün. Onu buradan davet ediyorum. Gelirse de Edirne otogarının biraz değeri yükselir” diye konuştu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Belediye çalışanı Burak Göktaş vefat etti
Elveda Rumeli!
Pilav bahane, buluşmak şahane!
‘Ediwood içimde ukde!’
'Fahri Hemşehri'ye veda yemeği
Oltalar ödül için yarıştı!
Edirne Lisesi 165 yaşında
EDOSK'tan tarihi gezi
EDİRNE ve BİSİKLET -8-
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke