ANASAYFA
27 Haziran 2022 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Gün ‘hemşirelerin’
Edirne'de, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törende kentteki resmi ve özel kuruluşlardaki sağlık çalışanları bir araya geldi... 
Haberin Yayın Tarihi: 13-05-2022 07:30
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Gün ‘hemşirelerin’

Olgay GÜLER
Edirne'de, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü dolayısıyla Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törende kentteki resmi ve özel kuruluşlardaki sağlık çalışanları bir araya geldi.
12 Mayıs Hemşireler Günü dolayısıyla Edirne'de kamu ve özel kurumlarda görev yapan hemşireler ve sağlık çalışanları Atatürk Anıtı'ndaki programda buluştu. Anıta çelenk sunulan etkinlikte, saygı duruşunda bulunulup istiklal marşı okundu. Etkinlikte konuşan İl Sağlık Müdür Vekili Ali Fatih Selvi, hemşireliğin temelinde insan sevgisi ve şefkat olan kutsal bir meslek olduğunu söyledi.
'HEMŞİRELER SAĞLIK SİSTEMİNİN VAZGEÇİLMEZ UNSURU'
Hemşirelerin sağlık sistem-lerinin vazgeçilmez bir unsuru olduğunu dile getiren Selvi, "Hemşirelik mesleğinin felsefesi; sevgi, yardım ve bakıma dayalı hizmet ile temel odağı her zaman insan olmuştur. Türk insanı bu kutsal mesleği icra edenlere hemşire kavramı ile hitap ederek, adeta bir kız kardeşi olarak görmüştür. Hemşirelerimiz de hastalarımıza ve yakınlarına umut ve yaşam sevinci kazandırarak ihtiyaç duydukları sevgi, şefkat, ilgi ve bilgilerini esirgemeyerek karşılık vermişlerdir" dedi. 
'EN ÇOK YIPRANAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI OLDU' 
Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı, Hemşirelik Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Özgül Erol da, zorlu pandemi sürecinde en çok yıpranan meslek kesiminin sağlık çalışanları olduğunu belirtti. Erol, "Bu zorlu süreçte tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok yıpranan grup maalesef sağlık çalışanları oldu. Koruyucu giysilerle uzun ve yorucu mesai saatleri geçirdiler. Virüse yoğun şekilde maruz kaldıkları için enfeksiyonu birkaç kez geçirenler oldu. Ailelerine ve yakınlarına virüsü taşıma korkusu içinde yaşadılar. Maalesef en acısı da yaşamlarını kaybederek aramızdan ayrılanlar oldu. Bu özel günde aramızdan ayrılan sağlık çalışanlarını saygı ve rahmetle bir kez daha anıyor, bu uğurda mücadele eden ve bugünlere ulaşmamızda emeği geçen tüm sağlık çalışanlarına minnet ve şükranlarımı sunuyorum" diye konuştu. 
'SAĞLIĞA YAPILAN YATIRIMLARIN ARTTIRILMASI ÇOK ÖNEMLİ' 
Pandeminin, dünyadaki sağlık sistemlerinin güçlendirilmesi gerektiğini de ortaya koyduğunu ifade eden Erol, "Sağlıklı bireyler ve toplumlar için sağlıkta yapılacak yatırımların arttırılması çok önemlidir. Onların güvenli çalışma ortamlarında makul iş yükleriyle kendilerini değerli hissederek kararlara katılarak verdikleri hizmetlerin mutlaka bu hizmeti alan bireylere, ailelere ve toplumlara da olumlu katkıları olacaktır. Pandemi sürecinde sağlığın her şeyden çok daha önemli ve değerli olduğunu bizzat yaşayarak öğrendik. Sağlığımızı sürdürmek ve yeniden kazanmak için de sağlık çalışanlarına ne kadar çok ihtiyaç duyduğumuzu gördük ve yaşadık" ifadelerini kullandı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Gülşen Kayasöken vefat etti
Zafer Partisi 'Özkan' dedi
Üniversite merası!
Karı-koca 'kispet' ustalığı
Göçmen: Bu daha başlangıç
Edirne Kırkpınar'a hazır!
Hasta ve yaşlılara şifa olacaklar
Selimiye için turladılar!
Gürkan'a 'En Roman Dostu' ödülü
OİM'den Sarayiçi'nde sergi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke