ANASAYFA
17 Mayıs 2022 Salı
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Canalp Batman'a, Kırbıyık Edirne'ye
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete'nin dünkü sayısındaki atama kararıyla, aralarında Edirne Valisi Ekrem Canalp'in de bulunduğu 10 ilin valisi yer değiştirirken, 9 ilin valisi Vali-Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirildi, 9 ile yeni vali atandı…
Haberin Yayın Tarihi: 13-05-2022 07:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Canalp Batman'a, Kırbıyık Edirne'ye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan Resmi Gazete'nin dünkü sayıs-ındaki atama kararıyla, aralarında Edirne Valisi Ekrem Canalp'in de bulunduğu 10 ilin valisi yer de-ğiştirirken, 9 ilin valisi Vali-Mülkiye Başmüfettişliği görevine getirildi, 9 ile yeni vali atandı.
Yeni kararname ile Edirne Valisi Ekrem Canalp Batman'a, İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık Edirne'ye ata-nırken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakan Yardımcısı Kübra Güren Yiğitbaşı Afyon Karahisar'a, Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdür Vekili Erkan Kılıç Bolu'ya, Teftiş Kurulu Başkanı Turan Ergün Uşak'a, İller İdaresi Genel Müdür Yardımcısı Nurtaç Arslan Bartın'a, Çankaya Kaymakamı Hüdayar Mete Buhara Kırşehir'e, Mülkiye Başmüfettişi Birol Ekici Kırklareli'ne, Kağıthane Kaymakamı Mustafa Koç Niğde'ye, Gaziosmanpaşa Kaymakamı Numan Hatipoğlu Tokat'a vali oldu.
Valisi değişen iller şöyle:
Afyonkarahisar, Bartın, Batman, Bolu, Diyarbakır, Edirne, Isparta, Karaman,  Kayseri, Kırşehir, Kırklareli, Malatya, Mersin, Niğde, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Tokat, Uşak, Van.
Görev yerleri değişen valiler: 
Edirne Valisi Ekrem Canalp Batma'a,  Mersin Valisi Ali İhsan Su, Diyarbakır'a, Malatya Valisi Aydın Baruş, Isparta'ya, Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Kayseri'ye, Batman Valisi Hulusi Şahin Malatya'ya, Şırnak Valisi Ali Hamza Pehlivan Mersin'e, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek Sivas'a, Sivas Valisi Salih Ayhan Şanlıurfa'ya, Kırklareli Valisi Osman Bilgin Şırnak'a ve Tokat Valisi Ozan Balcı Van Valiliği'ne.
HÜSEYİN KÜRŞAT KIRBIYIK
1978 yılında Konya'nın Beyşehir İlçesinde doğan Hüseyin Kürşat Kırbıyık, ilk, orta ve lise eğitimini Seydişehir'de tamamladı.  Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden 1999 yılında mezun olan Kırbıyık, Rize'nin Güneysu ve Karaman'ın Kazım Karabekir ilçelerinde Kaymakam vekilliği görevlerinde bulundu.Londra'da 6 ay eğitim alan Kırbıyık, sırasıyla Burdur Altınyayla, Kahramanmaraş Nurhak ilçelerinde Kaymakamlık, Kahramanmaraş Vali Yardımcılığı ve Burdur Gölhisar Kaymakamlığı görevlerinden sonra 2013 yılında Mülkiye Müfettişliğine atandı.
Hüseyin Kürşat Kırbıyık 26 Ekim 2018 tarih ve 2018/202 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Strateji Geliştirme Başkanı olarak atandı. Son olarak 10 Haziran 2020 tarih ve 31151 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile İller İdaresi Genel Müdürü olarak atandı.
Hüseyin Kürşat Kırbıyık evli ve iki çocuk babasıdır.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Elveda Rumeli!
Belediye çalışanı Burak Göktaş vefat etti
Pilav bahane, buluşmak şahane!
‘Ediwood içimde ukde!’
'Fahri Hemşehri'ye veda yemeği
Oltalar ödül için yarıştı!
Edirne Lisesi 165 yaşında
EDOSK'tan tarihi gezi
EDİRNE ve BİSİKLET -8-
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke