ANASAYFA
15 Ağustos 2022 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Edirne'de 'İstanbul'un Fethi' kutlaması
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, İstanbul'un fethinin 569'uncu yıldönümü kutlamaları kapsamına, geleneksel hale getirdikleri 'İstanbul'un Fethi Edirne'den Başlar' etkinliğinin, Cumartesi günü Tophane Bayırı'nda düzenleneceğini açıkladı... 
Haberin Yayın Tarihi: 18-05-2022 07:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Edirne'de 'İstanbul'un Fethi' kutlaması

Olgay GÜLER
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Edirne Şube Başkanı Abdülhamit İriş, İstanbul'un fethinin 569'uncu yıldönümü kutlamaları kapsamına, geleneksel hale getirdikleri 'İstanbul'un Fethi Edirne'den Başlar' etkinliğinin, Cumartesi günü Tophane Bayırı'nda düzenleneceğini açıkladı.
AGD tarafından Edirne Valiliği Devlet Konukevi'nde düzenlenen toplantıyla, 21 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek 'İstanbul'un Fethi Edirne'den Başlar' etkinliği ayrıntıları, kamuoyuyla paylaşıldı. Şube Başkanı Abdülhamit İriş, geleneksel olarak düzenledikleri etkinlik kapsamında Cumartesi günü Tophane Bayırı'nda toplanıp fetih yürüyüşü düzenleyeceklerini, ardından programın mehteran konseri ile devam edeceğini belirtti. 
'TOPHANE BAYIRI'NDA BULUŞACAĞIZ' 
Pandemi dolayısıyla kutlamalara bir süre ara verildiğini hatırlatan İriş, "Bildiğiniz üzere pandemi dolayısıyla geleneksel olarak düzenlemiş olduğumuz birçok programa ara vermek zorunda kalmıştık. 2006 yılından beri, milletimizin hislerine tercüman olarak, İstanbul'un fethini Edirne'den başlayarak kutluyoruz. Sultan Fatih'in fetih yoluna çıkışını sembolize eden 'İstanbul'un Fethi Edirne'den Başlar' programını, tarihi top dökümhanelerinin bulunduğu yerde, Tophane Bayırı'ndan başlatacağız. Şerefli tarihimizin en parlak olaylarından birisi olan İstanbul'un fethinin 569. yılında yeni bir dönem başlatmanın şuur ve heyecanı ile yapacağımız etkinliğin, Edirne'mize hayırlı olmasını diliyor ve tüm halkımızı bu coşkuya ortak olmaya davet ediyoruz" dedi. 
SİYERİ NEBİ YARIŞMASI
Her yıl ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak düzenledikleri 'Gençler Efendimizin İzinde Siyeri Nebi' yarışmasıyla ilgili de bilgi veren AGD Edirne Şube Başkanı İriş, "1112 Haziran 2022 tarihlerinde Ortaokul ve Lise öğrencilerine yönelik olarak düzenleyeceğimiz Ödüllü Siyeri Nebi Yarışması vesilesi ile binlerce gencimiz, insanlık için eşsiz bir örnek olan Peygamber Efendimiz'i (sav) daha yakından tanıma fırsatı bulacak. Bu yarışmanın en güzel hediyesi gençlerimizin Peygamber Efendimizin güzel ahlâkından izler taşıyacak tutum ve davranışları kuşanmaları olacaktır. Yarışmanın organizasyonunda görev alacak olan gönüllüler için de en güzel mükâfat, böyle bir hayra vesile olabilmektir. Son başvuru tarihinin 03 Haziran 2022 olduğu ödüllü yarışmaya katılmak isteyen öğrenciler www.efendimizinizinde.com adresinden sınav başvurusu yapıp daha ayrıntılı bilgi alabilirler" diye konuştu.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Bakım ve onarım işleri yaptırılacak
Kırtasiye malzemesi alınacak
Bakım ve onarım işleri yaptırılacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke