ANASAYFA
29 Mayıs 2023 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Otogar anlaşmazlığı 'yasak' getirdi
Edirne'de geçtiğimiz hafta Ağa Turizm çalışanlarının Belediye Başkanlığı önünde Mustafa Altunhan ve Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı protesto etmesinin ardından, Valilik 30 Mayıs'a kadar, her iki firmaya da kamu kurumlarının önünde eylem ve basın açıklaması yasağı getirdi... 
Haberin Yayın Tarihi: 21-05-2022 07:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Otogar anlaşmazlığı 'yasak' getirdi

Olgay GÜLER 
Edirne'de geçtiğimiz hafta Ağa Turizm çalışanlarının Belediye Başkanlığı önünde Mustafa Altunhan ve Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı protesto etmesinin ardından, Valilik 30 Mayıs'a kadar, her iki firmaya da kamu kurumlarının önünde eylem ve basın açıklaması yasağı getirdi.
Edirne Şehirlerarası Otobüs Terminali'nde, iş insanı Mustafa Altunhan ve Ağa Turizm arasında yaşanan gerginlik devam ederken, Valilik konuyla ilgili eylem yasağı getirdi. Geçtiğimiz hafta Ağa Turizm çalışanlarının Belediye Başkanlığı önünde Mustafa Altunhan ve Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı protesto etmesinin ardından getirilen yasak 30 Mayıs'a kadar geçerli olacak. Yasak kapsamında her iki firma da kamu kurumları önünde açık hava toplantısı, gösteri yürüyüşü, insan zinciri, açık ve kapalı yer toplantısı, basın açıklaması, oturma eylemi, açlık grevi, çadır kurma, stant açma, afiş /pankart yapıştırılması asılması, el ilanı dağıtma ve bunun gibi protesto eylem ve etkinliği yapamayacak. Söz konusu karar Edirne Valiliği internet sitesinde de duyuruldu.
Edirne Emniyet Müdürü Mustafa Alçalar'ın Edirne Valiliği'ne gönderdiği ve yasaklama kararı istenilen yazı Vali Vekili Yusuf Güler tarafından onaylandı.
Geçtiğimiz hafta belediye önünde yaşanan olayların devam edebileceği, ileride telafisi mümkün olmayan olaylara sebebiyet verebileceğinin değerlendirildiği yazıda şu ifadeler kullanıldı:
"5442 sayılı İl İdaresi Kanunu 11/C maddesi "Il sınırları içinde huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının, tasarrufa müteaallik emniyetin, kamu esenliğinin sağlanması ve önleyici kolluk yetkisi valinin ödev ve görevlerindendir. Bunları sağlamak için vali gereken karar ve tedbirleri alır. "Vali, kamu düzeni veya güvenliğinin olağan hayatı durduracak veya kesintiye uğratacak şekilde bozulduğu ya da bozulacağına ilişkin ciddi belirtilerin bulunduğu hâllerde on beş günü geçmemek üzere ildeki belirli yerlere girişi ve çıkışı kamu düzeni ya da kamu güvenliğini bozabileceği şüphesi bulunan kişiler için sınırlayabilir; belli yerlerde veya saatlerde kişilerin dolaşmalarını, toplanmalarını, araçların seyirlerini düzenleyebilir veya kısıtlayabilir ve ruhsatlı da olsa her çeşit silah ve merminin taşınması ve naklini yasaklayabilir." Hükmü doğrultusunda;
İlimiz merkezinde bulunan Kamu Kurum Kuruluşlarına ait binalarının çevreleri olmak üzere, yukarıda bilgileri yazılı şirketler ve çalışanlarının ilimiz merkezinde yapmayı planladıkları eylem ve etkinliklerin, 5442 sayılı Il İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesine istinaden her türlü açık hava toplantısı, gösteri yürüyüşü, insan zinciri, açık ve kapalı yer toplantısı, basın açıklaması, oturma eylemi, açlık grevi, çadır kurma, stant açma, afiş /pankart yapıştırılması asılmasına, el ilanı dağıtma ve bunun gibi protesto eylem ve etkinliklerin 16/05/2022 günü saat:00.01'den 30/05/2022 günü saat:00.00'a kadar (15) gün süre ile yasaklanması hususunu;
Yukarıda yazılı emirlere uymayanlar hakkında gerekli yasal işlemlerin yapılacağı hususunu takdir ve tensiplerinize arz ederim.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Genç kız evinde ölü bulundu
Yunan gümrüğüne 'köy garajı' benzetmesi
Öğretmen Nurten Gezgin Zımgı vefat etti
Silahlı kavgaya 2 tutuklama
TÜ Hastanesi'nde büyük yenilik
İkinci Bülbül Adası!
Türkiye 'Erdoğan'dedi…
Kuvvetli yağış uyarısı!
‘Yorulmak yok’
Enez'de Süper heyecanı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Sanal Ofis

Marküteri Parke