ANASAYFA
25 Haziran 2022 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Edirne'nin 205'inci Valisi
Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Edirne Valiliği'ne atanan Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Cumhuriyet Dönemi Öncesi 159 ve Cumhuriyet Dönemi 45 olmak üzere Edirne'de görev yapan 204 Vali'den sonra serhat şehrinin 205'inci Valisi olarak Valilik önünde düzenlenen törenle görevine başladı...  Vali Kırbıyık, Edirne'nin Osmanlı'ya başkentlik yapmış kadim bir şehir olduğunu ifade ederek, "Bizlere düşen bu kadim serhat şehrinin geleceğini hep birlikte planlamaktır. Gelecek nesillere huzurla yaşanılacak sosyal ve ekonomik refahın sağlandığı, insanların bu şehirden ayrılmak istemeyeceği bir iklimin hakim kılındığı bir şehri hep birlikte planlamamız gerekiyor" dedi...
Haberin Yayın Tarihi: 21-05-2022 07:51
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Edirne'nin 205'inci Valisi

Olgay GÜLER
Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Edirne Valiliği'ne atanan Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Cumhuriyet Dönemi Öncesi 159 ve Cumhuriyet Dönemi 45 olmak üzere Edirne'de görev yapan 204 Vali'den sonra serhat şehrinin 205'inci Valisi olarak Valilik önünde düzenlenen törenle görevine başladı.
Türkiye genelinde geçtiğimiz hafta yayınlanan Cumhurbaş-kanlığı kararnamesi ile Edirne Valiliği'ne atanan İller İdaresi Genel Müdürü Hüseyin Kürşat Kırbıyık, Edirne Valiliği bahçesinde düzenlenen devlet töreniyle görevine başladı. Vali Kırbıyık'ı Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Erhan Tabakoğlu, vali yardımcıları, kamu kurum ve kuruluş ile sivil toplum örgütü temsilcileri karşıladı. Vali Kırbıyık, Osmanlı'ya 1 asra yakın başkentlik yapan Edirne'ye hizmet edecek olmaktan mutluluk duyduğunu söyledi. 
'EDİRNE MUHTEŞEM BİR POTANSİYELE SAHİP' 
Edirne'ye hizmet etmenin kendisi için büyük bir şeref olduğunu dile getiren Vali Kırbıyık, "Osmanlı gibi büyük bir medeniyete yaklaşık 1 asır boyunca payitahtlık yapmış bu kadim şehre hizmet etmek bizim için büyük bir şeref. Bu şerefi bize bahşettiği için yüce Rabbe binlerce kez şükürler ediyorum. Edirne sadece Osmanlı dönemi için değil, Cumhuriyet dönemi için de son derece müstesna bir yere sahip. Malumunuz Arif Nihat Asya'nın Edirne kasidesinde en veciz şekilde ifade ettiği gibi; 'Edirne denince akıllara Türk'ün Trakya'daki tapusu gelmektedir'. Selimiye, Eski Cami, Üç Şerefeli Cami gibi sayısız tarihi ve kültürel varlıkları, sahip olduğu eşsiz konum, iki ülkeyle komşu olmanın getirdiği ayrıcalıklar, tarımsal üretim potansiyeli, ticaret, eğitim ve sağlık gibi alanlarda attığı güçlü ve kararlı adımlarla marka şehir olma yolunda ilerleyen Edirne'miz muhteşem bir potansiyele sahiptir. Bu noktada bizlere düşen Edirne'yi yeniden keşfetmek değildir elbette. Bizlere düşen bu kadim serhat şehrinin geleceğini hep birlikte planlamaktır. Gelecek nesillere huzurla yaşanılacak sosyal ve ekonomik refahın sağlandığı, insanların bu şehirden ayrılmak istemeyeceği bir iklimin hakim kılındığı bir şehri hep birlikte planlamamız gerekiyor" dedi. 
'EDİRNE'NİN GELECEĞİ İÇİN GAYRET EDECEĞİZ' 
Şehrin tüm dinamikleri ile el ele vereceklerini söyleyen Kırbıyık, "Bu planlamayı elbette tek başımıza yapacak değiliz. Şehrin tüm dinamikleri ile birlikte el ele verip, bir bütün sinerji ortaya koyup bir akıl koyup bu şehrin daha iyi yerlere, daha iyi noktalara, daha güzel noktalara taşımak için var gücümüzle çalışacağız. Milletvekillerimiz, kaymakamlarımız, belediye başkanlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, siyasi parti il temsilcilerimiz, muhtarlıklarımız ve diğer sayamadığım tüm dinamiklerle birlikte tam bir uyum, tam bir koordinasyon içerisinde Edirne'nin geleceği için var gücümüzle bundan sonra gayret edeceğimizi bilmenizi istiyorum" diye konuştu. 
'TAKİP VE DENETİM GÖREVİMİZİ İHMAL ETMEYECEĞİZ' 
Edirne'de takip ve koordinasyon görevine ayrı önem vereceğini de belirten Vali Kırbıyık, "En önem verdiğimiz hususlardan bir tanesi de takip ve koordinasyon görevi. Edirne'mizde kamu düzeni ve güvenliğini bozacak her türlü olumsuz duruma karşı gerekli tedbirleri almaya devam edeceğiz. Valilik hizmetleri başta olmak üzere eğitim, sağlık, ticaret, tarım ve turizm gibi alanlarda kamusal hizmetlerin vatandaşlarımıza en doğru şekilde, hızlı ve etkin şekilde sunulması için gerekli takip ve denetim görevimizi ihmal etmeyeceğiz. Tüm meslek hayatım boyunca sahip olduğum en önemli sermayem samimiyet ve çalışmak olmuştur. İnşallah Edirne Valiliği görevimiz boyunca halisane bir şekilde bu gayreti, samimiyeti hep birlikte, istişareye önem verecek şekilde ortaya koyacağız" ifadelerini kullandı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Koman'ın eserine rekor rakam!
Gülen'in yeğeni sınırda yakalandı!
Kupada hasadı Tarım İl Md. yaptı!
TÜ 40 değil 53 yaşında!
Edirne'ye 8 doktor kadrosu
Kamyonetin çarptığı at telef oldu
Üründe 'mor' alternatif
Kaybolan tekneyi radar buldu!
Ihlamurlardan ne istediniz?
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke