ANASAYFA
25 Eylül 2022 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
ETTDER'den yeni proje
Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği'nin Bulgaristan'dan iki, Kuzey Makedonya'dan bir sivil toplum örgütünün ortaklığı ve işbirliğinde yürütülen “Gör & Duy” projesinde öğrenme, öğretme ve eğitim faaliyetleri kapsamında ilk etkinlik Filibe'de gerçekleştirildi…
Haberin Yayın Tarihi: 23-06-2022 06:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
ETTDER'den yeni proje

Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği'nin Bulgaristan'dan iki, Kuzey Makedonya'dan bir sivil toplum örgütünün ortaklığı ve işbirliğinde yürütülen “Gör & Duy” projesinde öğrenme, öğretme ve eğitim faaliyetleri kapsamında ilk etkinlik Filibe'de gerçekleştirildi.
Erasmus+ Yetişkin Eğitimi Küçük İşbirliği Ortaklıkları Programı kapsamında, Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği (ETTDER), Bulgaristan Filibe'den Courage Foundation (Cesaret Vakfı) ve Trakia Tourism Region (Trakya Turizm Bölgesi Yönetimi Teşkilatı) ve Kuzey Makedonya'dan Youth Council Next Generation Skopje'nin (Üsküp Gelecek Nesil Gençlik Konseyi) ortaklığı ve işbirliğinde yürütülen “See & Hear” projesinin öğrenme, öğretme ve eğitim faaliyetleri kapsamında ilk etkinliği 15-19.06.2022 tarihleri arasından Bulgaristan'ın Filibe şehrinde gerçekleşti.
Etkinliğe, projenin hedef grubunu oluşturan 18 yaş üzeri gençlerden ve 55 yaş üzeri yetişkinlerden oluşan yaklaşık 15 kişi katılım gösterdi. Etkinliğe, Edirne Tanıtım ve Turizm Derneği adına proje irtibat kişisi Danışma Kurulu Başkanı Namık Kemal Döleneken, Ezgi Kamar, İdil Uygur katıldı. ETTDER Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Bacıoğlu ve Ettder Uluslararası İlişkiler Kurulu Üyesi  Sezgin Kondal katılım gösterdi.
Etkinlikte Plovdiv (Filibe)  tarihinin ve kültürünün değeri yüksek sembolik yerlerinin rotası oluşturularak seçilen anıtlar, saraylar, meydanlar gibi tarihi yerler  gezilerek şehrin tarihi hakkında bilgiler verildi. Etkinlik kapsamında; Stara Zagora şehrinin tarihi yerleri ve meydanları, Plovdiv'deki Roman Stadyumu, eski şehir (Old Town), Grebna Baza (kürek çekme kanalı), Bishop Basilika  (Piskopos Bazilikası) gibi destinasyonlar ziyaret edilerek şehrin kültür altyapısını oluşturan yerler hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Etkinlik sonunda da katılımcılara sertifika verildi. 
ETTDER'in projeye ilişkin açıklamasında, “Proje kapsamında gençlerin ve yetişkinlerin bu yerler hakkında anlattığı kişisel hikayelerle bir video hazırlanarak, seçilen sembolik yerlerin diğer ülkeler ve kültürlerle olan bağlarını ana hatlarıyla açıklayan bir basılı versiyonu hazırlanacak olup; logo, raporlar, videolar, destinasyon çalışmaları, dijital haritalandırma gibi birçok proje çıktısı hazırlanacaktır.
Proje sonuçları arasında ilgili vatandaşların, spor derneklerinin, yerel ve bölgesel kuruluşların ve yönetimlerin ve STK'ların bilgilendirilmesi, proje tarafından keşfedilen konulara ilişkin farkındalığın artırılması ve bölgedeki paydaşlar arasında faaliyetlerin görünürlüğünü artırmak için bilgilendirme ve tanıtım faaliyetlerinin yürütülmesi yer almaktadır” ifadelerine yer verildi.
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Sağlık Bakanlığı'ndan mal alım ilanı
Vakıflar gayrimenkul kiralayacak
Taşıt satılacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke