ANASAYFA
13 Ağustos 2022 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
100.Yıl Anıtı yarışma töreni iptal!
25 Kasım 1922-2022 Edirne'nin Kurtuluşunun 100. Yılı Anıtı Fikir Projesi Yarışması” Jüri Değerlendirme Toplantısı'nda “2” rumuz kodlu projeye mansiyon, “6” rumuz kodlu projeye de birincilik ödülü verilmesinin oyçokluğu ile kararlaştırılmasının ardından ödüle layık görülen bu iki esere ait “Kimlik Zarfları” açıldığında Yarışma Şartnamesi'ndeki koşullardan bazılarını yerine getirmediklerinin saptanması üzerine 27 Haziran Pazartesi günü gerçekleştirilecek “Ödül Töreni, Sergi ve Kolokyum” iptal edildi…
Haberin Yayın Tarihi: 25-06-2022 07:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
100.Yıl Anıtı yarışma töreni iptal!

25 Kasım 1922-2022 Edirne'nin Kurtuluşunun 100. Yılı Anıtı Fikir Projesi Yarışması” Jüri Değerlendirme Toplantısı'nda “2” rumuz kodlu projeye mansiyon, “6” rumuz kodlu projeye de birincilik ödülü verilmesinin oyçokluğu ile kararlaştırılmasının ardından ödüle layık görülen bu iki esere ait “Kimlik Zarfları” açıldığında Yarışma Şartnamesi'ndeki koşullardan bazılarını yerine getirmediklerinin saptanması üzerine 27 Haziran 2022 tarihinde gerçekleştirilecek “Ödül Töreni, Sergi ve Kolokyum” iptal edildi.
Edirne Belediyesi, “25 Kasım 1922-2022 Edirne'nin Kurtuluşunun 100. Yılı Anıtı Fikir Projesi Yarışması” Jüri Değerlendirme Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklama ile 27 Haziran 2022 tarihindeki Ödül Töreni, Sergi ve Kolokyumun Yarışma Şartnamesi'n-deki koşullardan bazılarının yerine getirilmemesi nedeniyle gerçek-leştirilmeyeceğini duyurdu.
Edirne Belediyesi tarafından yapılan açıklamada şunlara yer verildi;
Belediyemizce düzenlenen “25 Kasım 1922-2022 Edirne'nin Kurtuluşunun 100. Yılı Anıtı Fikir Projesi Yarışması” Jüri Değerlendirme Toplantıları 22-23 Haziran 2022 tarihlerinde Edirne Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilmiştir.
Gerçekleştirilen toplantılarda Asli Jüri Üyelerinin değerlendirmeleri sonucunda;
Başvuran eser sayılarının az olması ve başvurulardaki eserlerin bazılarının söz konusu anıt ve anma alanının jüri değerlendirme kriterlerine uygun olmamasına karşın, jüri üyelerince; tüm koşullar göz önünde bulundurarak ve bazı eserlerde değişiklikler önerisinde bulunmak koşulu ile “2” rumuz kodlu projeye mansiyon, “6” rumuz kodlu projeye de birincilik ödülü verilmesine oyçokluğu ile karar vermiştir.
Ancak ödüle layık görülen bu iki esere ait “Kimlik Zarfları” açıldığında Yarışma Şartnamesi'ndeki koşullardan bazılarını yerine getirmedikleri saptanmıştır.
Yarışma Şartnamesi'nin 5. Maddesi “h” bendinde belirtildiği üzere “Kimlik Zarfı içinde yer alması istenen tüm belgeler eksiksiz olmalıdır.” koşulunu yerine getirmediklerinden verilmesi öngörülen ödül ve mansiyonun yasal olarak verilemeyeceğine jüri tarafından oybirliği ile karar verilmiştir.
Bu nedenle, daha önceden duyurusu yapılan 27 Haziran 2022 tarihindeki “Ödül Töreni, Sergi ve Kolokyum” gerçekleştirilemeyecektir. “

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ
Vakıflar'dan kiralık taşınmazlar
Bilişim Personeli alınacak
Tıbbi malzeme satın alınacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke