ANASAYFA
13 Ağustos 2022 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Gürkan'a 'En Roman Dostu' ödülü
Merkezi İstanbul'da bulunan Sıfır Ayrımcılık Derneği "Batı Balkanlar ve Türkiye'de Roman Kadınının Değişim Gücü" projesi kapsamında Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı En Roman Dostu Belediye Başkanı seçti…
Haberin Yayın Tarihi: 27-06-2022 07:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Gürkan'a 'En Roman Dostu' ödülü

Brüksel'de Türkiye'nin en Roman Dostu Belediye Başkanı Ödülü'ne layık görülen Belediye Başkanı Recep Gürkan'a bir ödül de Sıfır Ayrımcılık Derneği'nden geldi.
Türkiye'de birçok Roman dostu Avrupa Birliği projesi yürüten ve merkezi İstanbul'da bulunan Sıfır Ayrımcılık Derneği "Batı Balkanlar ve Türkiye'de Roman Kadınının Değişim Gücü" projesi kapsamında Belediye Başkanı Recep Gürkan'ı En Roman Dostu Belediye Başkanı seçti.
Gürkan ödül töreninde yaptığı konuşmada “Edirne Belediyesi'nin 1500 yaklaşık çalışanı var. Belediyemizde kendini Roman olarak tanımlayan çalışan sayısı %27. Bu Türkiye'de kendini roman olarak tanımlayan vatandaşların en çok çalıştığı kurum. Biz bununla gurur duyuyoruz. İçlerinde temizlik görevlisi de var, büro memuru da var, kadrolu işçi olan da var daire müdürü olan da var biz tüm çalışanlarımız ile dil, din, ırk farklı gözetmeksizin gurur duyuyoruz" dedi.
Edirne Belediyesi olarak 8 yılda yaklaşık 300 vatandaşa ev yapıldığını ya da çok büyük tadilattan geçtiğini söyleyen Gürkan “Belediye olarak çok zengin değiliz, aksine çok borcumuz var. Ama bu bir tercih meselesi, tek göz odada anne, baba ve çocuklar ile yaşayan, banyosu olmayan, tuvaleti olmayan bir evde eğitim alan çocuk ile gelir durumu yüksek bir mahallede yaşayan çocuğun fırsat eşitliğinden bahsedebilir miyiz? Bu evde yaşayan çocuğun yetişip, büyüyüp bir meslek sahibi olmasını nasıl sağlayabiliriz? O çocuğun ileride bir meslek sahibi olup kendi çocuklarını refah içinde yaşatmasını nasıl sağlayabiliriz? İşte tercih burada başlıyor. Bu sebeple biz Belediye olarak elimizden geldiğinde bu tadilat ve yapım işlerine devam edeceğiz" dedi.
Herkesin eşit şekilde kamu hizmetine erişimini sağlamanın Belediye ve Belediye Başkanı olarak en büyük görevleri olduğunu söyleyen Gürkan, “Tüm roman kardeşlerim ile el ele, kol kola, gönül gönüle yürümeye, üretmeye ve çalışmaya devam edeceğiz.”sözleriyle konuşmasını sonlandırdı

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ
Bilişim Personeli alınacak
Vakıflar'dan kiralık taşınmazlar
Tıbbi malzeme satın alınacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke