ANASAYFA
13 Ağustos 2022 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Hasta ve yaşlılara şifa olacaklar
Edirne Mimar Sinan Rotary Kulübü ve Edirne Halk Eğitimi Merkezi'nin yaşlı nüfus ve kronik hastalığa bağlı olarak evde tedavi gören hasta sayısının artması nedeniyle işbirliğine giderek ikinci kez gerçekleştirdikleri “Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Öz Bakıma Destek Elemanı Eğitim Kursu”nu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi…
Haberin Yayın Tarihi: 27-06-2022 07:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Hasta ve yaşlılara şifa olacaklar

Edirne Mimar Sinan Rotary Kulübü ve Edirne Halk Eğitimi Merkezi'nin yaşlı nüfus ve kronik hastalığa bağlı olarak evde tedavi gören hasta sayısının artması nedeniyle işbirliğine giderek ikinci kez gerçek-leştirdikleri “Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Öz Bakıma Destek Elemanı Eğitim Kursu”nu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları düzenlenen törenle verildi. Böylelikle ilkinde 15, ikincisinde 19 olmak üzere toplam 34 kişi sertifikalarını aldı.
Edirne Mimar Sinan Rotary Kulübü'nün öncülüğünde Halk Eğitimi Merkezi'nde ikinci kez düzenlenen hasta ve yaşlı bakımı kursunu tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. Halk Eğitimi Merkezi Salonu'nda düzenlenen sertifika töreninde konuşan Mimar Sinan Rotary Kulübü Başkanı Recep Ali Akın, günümüzde yaş ortalamasının 80-85 olduğunu, yaşlı nüfusun, kronik hastalıkların,evde tedavi gören hasta sayısının arttığını, kişilerin tedavi ve bakımında ara eleman ihtiyacını karşılamak için projeyi hayata geçirdiklerini anımsattı. İlk kursa katılarak sertifikalarını alanların iş bulmaya başladıklarını belirten Akın, şunları söyledi:
“Kursiyerlerimiz kurs hocası Sude Bakır'ın gözetiminde 11 alanda bilgi sahibi oldular. Yaşlı ve hastaların sağlık bakımıyla eğitildiler. Kursiyerlerin eğitilmesiyle evde hastalıkların önlenmesi ve tedavisi yapılacak. Kursiyerlere iş imkanı yaratılarak bütçelerine ekonomik katkı sağlanacak. 
Sertifikalar e-devlet sistemine işlenecek, sağlık kurumlarında, İş-Kur'da, muhtarlıklarda. ecza-nelerde kursiyer listeleri olacak. Sevgili kursiyerler almış oldukları eğitimle hastaların , yaşlıların dermanı olacaksınız, onlara şifa dağı-tacaksınız.
İşbirliği yaptığımız Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Şeref Uz ve çalışma arkadaşlarına, değerli Guvernör Yardımcımız Serdar Küçüksarılar'a, Mimar Sinan Rotary Kulübü arkadaşlarıma, başarılı çalışmalarıyla kursiyerlerin eğitiminde büyük emekleri geçen Sude Bakır'a çok teşekkür ediyorum. Bu kursların Edirne'ye sağlık getirmesini diliyorum.” 
Törende konuşmaların ardından 18 Nisan- 20 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen 160 saatlik “Hasta ve Yaşlı Hizmetleri Öz Bakıma Destek Elemanı Eğitim Kursu”nu başarıyla tamamlayan 19 kursiyere sertifikaları verildi. Böylelikle daha önce düzenlenen kursla birlikte iki kursta sertifika alanların sayısı 34'e yükseldi. Kursiyerlere verilen sertifikalar e-devlete yansıyor ve barkotlu olmaları için sürekli olarak kullanılabiliyor.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ
Bilişim Personeli alınacak
Vakıflar'dan kiralık taşınmazlar
Tıbbi malzeme satın alınacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke