ANASAYFA
13 Ağustos 2022 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Zafer Partisi 'Özkan' dedi
İYİ Parti'den ayrılan Ümit Özdağ'ın önderliğinde kurulan Zafer Partisi, Edirne'de İl Kongresi'ne genel başkan yardımcıları ve GİK üyeleri de katılırken, İl Başkanı Nurten Ülfiye Özkan bu kez seçimle işbaşına geldi... 
Haberin Yayın Tarihi: 27-06-2022 07:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Zafer Partisi 'Özkan' dedi

Olgay GÜLER 
İYİ Parti'den ayrılan Ümit Özdağ'ın önderliğinde kurulan Zafer Partisi, Edirne'de İl Kongresi'ni gerçekleştirdi.
Zafer Partisi 1'inci Olağan Genel Kurulu'nu kentte bir otelin konferans salonunda gerçekleştirdi. Kongreye parti genel başkan yardımcıları Ali Çolak, Uğur Tarhan, Sevda Gül Tuncer, Canan Çakır, Ferruh Özkan ile Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Seray Ünbay ile çevre illerden il başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Genel Başkan Yardımcısı Uğur Tarhan'ın divan başkanlığı yaptığı genel kurul saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Genel kurulda konuşan İl Başkanı Nurten Ülfiye Özkan, Türk gençliğinin ümidini Zafer Partisi'nde gördüğünü söyledi. 
'GENÇLİK KURTULUŞU ZAFER PARTİSİ'NDE GÖRÜYOR' 
Hedeflerinin Türk milletinin zaferi olduğunu belirten Özkan, "Sayın genel başkanımız Prof.Dr. Ümit Özdağ'ın liderliğinde hep birlikte çıktığımız bu yolculuğun hedefi Türk milletinin zaferidir. Bu yolculuk Türk milletine kutlu olsun. Bugün dil, devlet ve barış ilkelerimiz doğrultusunda Atatürk çizgisinde, Türk milliyetçiliği ülkümüz ile sayın genel başka-nımızın liderliğinde ku-rulan Zafer yolculuğu kervanına katılmak ve siyasi partiler kanunu gereği olarak Edirne 1. olağan genel kongremizi gerçekleştireceğiz. Kongremizin ülkemizin ve Trakya'mızın geleceği olacağı inancındayız. Bu kongremiz şimdiden hayırlı olsun. Genel başkanımız sayın Ümit Özdağ ve bir avuç cesur yürek, şehit kanlarıyla sulanmış Türk vatanının geçici sığınmacılar ve kaçak göçmenler eliyle örtülü ve sessiz istilasını gözler önüne serdi. Zafer Partisi bütün engelleme ve görmezlikten gelme çabalarını darma duman ederek yükselmektedir. Türk gençliği gelecek ümidini Zafer Partisi'nde görmektedir" dedi. 
'TÜRK MİLLETİ ÇARESİZ DEĞİLDİR' 
Zafer Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ali Çolak da, partinin tüm engellemelere ve yokluklara rağmen 15 Haziran itibariyle seçimlere girebilmek için gerekli sayıda teşkilatlarını kurduğunu dile getirdi. Çolak, "Zafer Partisi tüm yokluklara ve engellemelere rağmen 15 Haziran 2022 tarihi itibariyle, seçimlere girebilmek için gerekli sayıda teşkilatlarını kurmuştur. Bu ilk zaferimiz kutlu olsun. Bu zafer seçimlerdeki zaferimizin habercisi olsun, müjdecisi olsun. Atatürk çizgisiyle Türk milliyetçilerinin iktidara gelmesi için çıktığımız yolda her geçen gün Türk milletinin umudu, ümidi haline gururla görüyorum. Türk milleti ümit içinde sessiz ama vakur şekilde bekliyor. Ümitleri kırmaya hakkımız yok. O yüzden çok çalışmalıyız. Ülkemizin içinde bulunduğu demokratik yapı, işgal ve buna bağlı olan derin ekonomik kriz karşısında iktidarın da sarı muhalefetin de birbirleriyle kayıkçı kavgası yapmaktan başka çözümü yoktur. Çözüm üçüncü yoldadır. Çözüm Zafer Partisi'ndedir. Çözüm Atatürk çizgisinde, Türk milliyetçiliğindedir. Temsil ettiğimiz fikre ve idari iradeye layık olmak hepimizin borcudur. Bu borç düne, bugüne ve yarınadır, çocuklarımızadır. Türk milleti çaresiz değildir" diye konuştu. 
'BİZİM GÜCÜMÜZ SEVGİMİZDENDİR' 
Türk milletine sevgi ve saygı ortak paydasında bir araya geldiklerini dile getiren Çolak, "Değerli dava arkadaşlarım bizi engellemek isteyecekler, yılmayacağız. Bize ırkçı iftirası atacaklar, çekinmeyeceğiz. Aramıza fitne sokmak isteyecekler, müsaade etmeyeceğiz. Unutmayın ki; Türk milliyetçiliğinin özü sevgidir. Türk milletine sevgi ve saygı ortak paydasında bir araya gelmiş olan bizler birbirimizi seveceğiz, birbirimize sahip çıkacağız. Birbirimizi asla yarı yolda bırakmayacağız. Bizim gücümüz fikrimizdendir. Bizim gücümüz samimiyetimizdendir. Bizim gücümüz sevgimizdendir. Değerli dava arkadaşlarım. Ahmet Şükrü Paşa'nın 155 gün boyunca savunarak uğruna şehit olduğu bu kutsal şehrin her ilçesine, her sokağına, her köyüne ulaşmanızı ve Zafer Partisi'ni anlatmanızı sizlerden talep ediyorum. Sayın Genel Başkanın gayretlerine hep birlikte destek olalım. Onun çalışma temposunu örnek alalım. Bu güzel şehre Zafer Partisi yakışır. Zafer inananlarındır" ifadelerini kullandı. 
Yönetim kurulu faaliyet ve mali hesap raporlarının okunduğu genel kurulda daha sonra seçime geçildi. Seçimde, kongreye tek listeyle katılan Edirne İl Başkanı Nurten Ülfiye Özkan, bu kez seçimle partinin İl Başkanı oldu. Özkan'ın listesi şu şekilde oluştu:
İL BAŞKANI: ÜLFİYE ÖZKAN
Yönetim Kurulu: Kürşad Şendal, Cüneyt Basri Erdem, Kürşad Subutay Altın, Jale Aylin Çelik, Onur Tosun, Zeynep Nihansu Orhan, Ateş Taşdelen, Şenol Oruçoğlu, Uğur Güler, Belgin Erdem, Samet Çetin, Çağdaş Kaan Ayaz, Mert Biçer, Onur Yıldırım, Emre Kaçın, Gamze Topçuoğlu, Özkan Özkılıç
Disiplin Kurulu: Osman Haluk Süer, Emirhan Göktürk, Hamdi Yılmaz, Özkan Yüksel, Mehmet Ali Alkaya, Tugay Emel
Üst Kurul Delegeleri: Ülfiye Özkan, Cüneyt Basri Erdem, Onur Tosun, İlkay Akıncı, Belgin Erdem, Onur Yıldırım, Zuhal Pınar Ertaş, Osman  Haluk Süer

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ
Vakıflar'dan kiralık taşınmazlar
Bilişim Personeli alınacak
Tıbbi malzeme satın alınacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke