ANASAYFA
13 Ağustos 2022 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Üniversite merası!
Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin faaliyet gösterdiği içerisinde Tarihi Gar Binası, Lozan Anıtı ve Lozan Müzesi gibi yüzlerce ziyaretçinin ilgisini çeken değerlerin yer aldığı Karaağaç Yerleşkesi'ne otlaması için bırakılan at görenleri şaşkına çevirdi… Trakya Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr.Osman İnci de, gördüğü manzara karşısında üzüntü ve tepkisini, “Benim 38 yıl hizmet ettiğim üniversitenin kültür-sanat merkezi, günde yüzlerce ziyaretçinin gezdiği, müzeler yerleşkesi Karaağaç böyle olamaz. Ben utandım” diyerek dile getirdi…
Haberin Yayın Tarihi: 27-06-2022 07:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Üniversite merası!

Trakya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nin faaliyet gösterdiği içerisinde Tarihi Gar Binası, Lozan Anıtı ve Lozan Müzesi gibi yüzlerce kişinin ilgisini çeken değerlerin yer aldığı Karaağaç Yerleşkesi'ne otlaması için bırakılan at görenleri şaşkına çevirdi. Trakya Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr.Osman İnci de, gördüğü manzara karşısında üzüntü ve tepkisini, “Benim 38 yıl hizmet ettiğim Üniversitenin kültür-sanat merkezi, günde yüzlerce ziyaretçinin gezdiği, müzeler yerleşkesi Karaağaç böyle olamaz. Ben utandım” diyerek dile getirdi.
Trakya Üniversitesi Karaağaç Yerleşkesi'ne otlaması için sahibi tarafından getirilerek iple bir kazığa bağlanan at, burada karnını doyururken pisliğini bulunduğu yere bırakıyor. Üniversite bahçesinde ummadıkları bir görüntüyle karşılaşan ziyaretçiler durumu yadırgarken, fotoğraf çekmekten de geri kalmıyor.
Trakya Üniversitesi Eski Rektörü Prof. Dr.Osman İnci, gördüğü manzara karşısında burayı ziyarete gelenlerden belki de daha büyük şaşkınlık yaşadı. Prof. Dr. İnci, Hudut'a yaptığı açıklamada, “Çok üzgünüm” derken, şunlara yer verdi:.
“Mimar Sinan'dan sonra en başarılı mimar sayılan. İsmine anma günleri ve paneller düzenlenen, Cumhuriyetin ilk mimarlarından Mimar Kemalettinin yaptığı 'Tarihi Edirne Gar Binası çevresi hayvan otlağı olmuş. Biz 1996'da Üniversite Rektörlüğünü Karaağaç Yerleşkesi'ne taşırken burayı ahır olmaktan kurtarmak istemiştik. O zamanlarda Karaağaç yerleşkemiz koyun ve ineklerin, hayvanların otlağı ve gece yattıkları yerdi.
Milli Emlak elimizden alacaktı. Lozan Anıtı'nı yaptırdık ve Rektörlüğü taşıyarak elimizden gitmesini önledik. 25 yıl sonra aynı noktaya geldiler. Karaağaç tekrar ahır olmuş. Lozan Meydanı aydınlatma sütunlarından 11 tanesinin üzerindeki aydınlatma lambaları kırık. Yerleşke ve binalar bakımsız. Kuru ağaçlar ve dalları çatıların üstünde.
Ama en önemlisi hayvan otlak alanı. At pisliği kokusu, üzerinde sinekler, etrafında böcekler. Eski-yeni hayvan pislikleri.
Benim 38 yıl hizmet ettiğim Üniversitenin kültür-sanat merkezi, günde yüzlerce ziyaretçinin gezdiği, müzeler yerleşkesi Karaağaç böyle olamaz. Ben utandım.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ
Vakıflar'dan kiralık taşınmazlar
Bilişim Personeli alınacak
Tıbbi malzeme satın alınacak
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke