ANASAYFA
28 Ocak 2023 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde bayrak değişimi
Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü'ne Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necdet Süt atandı…
Haberin Yayın Tarihi: 29-07-2022 06:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde bayrak değişimi

Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü'ne Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Necdet Süt atandı.
Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü görevini 2012 yılından bu yana başarı ile sürdüren Prof. Dr. Tammam Sipahi, görevi Prof. Dr. Necdet Süt'e devretti. Devir teslim töreninde Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Rektör Yardımcısı Prof. Ahmet Hamdi Zafer, Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Ferhat Karabulut, Balkan Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. İbrahim Kelağa Ahmet, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Levent Doğan, Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Gökhan Ilgaz, Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı Prof. Dr. Fatma Kaynak Onurdağ ile akademik ve idari çalışanlar hazır bulundu.
Müdürlük mührünü Prof. Dr. Necdet Süt'e teslim ederek hayırlı olması temennisinde bulunan Prof. Dr. Tammam Sipahi “Görev yaptığım 10 yıl boyunca Enstitümüzün ve Üniversitemizin gelişmesi adına çalışmalar yaptım. Eminim ki Necdet Hocam ile bu başarılar artarak devam edecek. Görev yaptığım süre boyunca desteğini esirgemeyen Rektörümüz Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'na, yönetimine ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” dedi.
Görevlerin bir bayrak yarışı olduğunu söyleyen ve Prof. Dr. Tammam Sipahi'den aldığı bayrağı daha ileriye taşımak adına çalışmalarını sürdüreceğini ifade eden Prof. Dr. Necdet Süt “Öncelikle Prof. Dr. Tammam Sipahi Hocamıza, uzun yıllar enstitümüze yaptığı katkılar ve göstermiş olduğu özveriden dolayı teşekkür ediyorum. Hedefimiz; Üniversitemizi daha ileriye taşımak, rekabetçi bir yapı ile kaliteyi yükseltmek ve akreditasyon süreçlerini tüm hızıyla sürdürmek.” şeklinde konuştu.
Görev yaptığı süre boyunca özverili ve başarılı çalışmalarından ötürü Prof. Dr. Tammam Sipahi'ye teşekkür eden Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu “Tammam Hocamızla birliğimiz, beraberliğimiz, bağımız sürecek. Kendisinin bilgi ve tecrübeleri bizler için çok değerli. Kendisine bugüne kadar vermiş olduğu hizmetler için teşekkür ediyorum. Necdet Hocama da başarılar diliyor, devraldığı bayrağı birlik ve beraberlik içerisinde çalışarak daha üst seviyelere taşıyacağına inanıyorum. Bizler de kendisine her konuda destek olmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.
Prof. Dr. Necdet Süt Kimdir?
Prof. Dr. Necdet Süt, 1973 yılında Edirne'de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini Edirne'de tamamladıktan sonra 1995 yılında Ege Üniversitesi İstatistik Bölümü'nden mezun oldu. 1999 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyoistatistik ve Tıbbi Bilişim Ana Bilim Dalında asistan olarak göreve başladı. Yüksek lisans eğitimini 2001 yılında Trakya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Biyoistatistik programında, doktora eğitimini ise 2005 yılında İstanbul Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü Biyoistatistik (Cerrahpaşa Tıp Fakültesi) programında tamamladı. 2006 yılında Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Biyoistatistik ve Tıbbi Bilişim Ana Bilim Dalında yardımcı doçent, 2008 yılında doçent ve 2014 yılında profesör unvanı aldı. Ulusal ve uluslararası indekslerde taranan dergilerde çok sayıda makalesi ve bildirisi olan Prof. Dr. Necdet Süt; SCIE, PUBMED, Scopus ve TR dizinde taranan saygın dergilerde biyoistatistik editörlüğü yapmaktadır.
İyi derecede İngilizce bilen Prof. Dr. Necdet Süt, evli ve 2 çocuk babasıdır.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
65’inde avukat oldu!
En eski mahalle ‘Baba Timurtaş’
Sektörlere hızlı tren ayarı
Edirne Sarayi için ‘Koordinasyon Merkezi’
Arasta esnafından otopark yakınması
Ulus'ta 'kış' durgunluğu!
Sinema Topluluğu'ndan ilk gösterim
Topluluktan konser maratonu
Ordu FK maçına kadın hakem
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke