ANASAYFA
27 Kasım 2022 Pazar
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
TCDD'den hızsız tren!
Trakya'da trenlerin rötarları son zamanlarda büyük tartışmalara yol açarken, bunun özellikle alt yapı sorunlarından kaynaklandığı, yol bozulunca süratin de düşerek 2022 yılında hala 40 km/h hızla seyir yapılan yerlerin olduğu ileri sürüldü…
Haberin Yayın Tarihi: 29-08-2022 07:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
TCDD'den hızsız tren!

Trakya'da trenlerin rötarları son zamanlarda büyük tartışmalara yol açarken, bunun özellikle alt yapı sorunlarından kaynaklandığı, yol bozulunca süratin de düşerek 2022 yılında hala 40 km/h hızla seyir yapılan yerlerin olduğu ileri sürüldü.
Trakya Demiryolları'nın sosyal medya hesabından gerçekleştirdiği paylaşımda, buna kanıt olarak TCDD raporu da eklenerek, şöyle denildi:
 “Trakya'da trenler neden rötar ediyor sorusu son zamanlarda büyük tartışmaya yol açtı. Bu tartışmaya son vermek için TCDD raporlarına dayanarak bir tablo hazırladık.
Tabloda görüldüğü üzere rötarların en büyük sebebi bölgemizde yer alan demiryolu altyapısına yeterli önemin verilmemesi ve zamanla yolların bozulmasından kaynaklanıyor. Yol bozulunca haliyle sürat de düşüyor. 2022 yılında hala 40 km/h hızla seyir yapılan yerler var.  Yine 2022 yılında halen daha bariyer olmayan hemzemin geçitler var.”
TRENLER NEDEN GECİTKİYOR?
Trakya Demiryolları'nca Trakya yolcu trenleri rötar / gecikme sebeplerine ilişin hazırlanan tabloda şunlara yer verildi:
“Altyapı sorunları. Bozuk / bakımsız yollar, bitmeyen yol çalışmaları: Yüzde 60
Halkalı  Çerkezköy kontrolsüz / bariyersiz hemzemin geçitler:Yüzde 20
Yol Trafiği. Diğer trenlerle yapılan buluşmalar:Yüzde 15
Yolcunun hantallığı. Yolcu indi  bindi süresinin uzaması;Yüzde 5”
Trakya Demiryolları'nın sosyal medya hesabından gerçekleştirdiği paylaşıma yapılan yorumlarda da özetle şöyle denildi:
Feyzullah O.: İnadı bırakıp treni Kapıkule'ye göndermekten bir vazgeçseler, hem tren Edirne'den vaktinde hareket edecek ki, tehirin 20 dakikasını Kapıkule - Edirne arasında alıyor. Hem de yük trafiği rahatlayacak. Çerkezköy Halkalı arasındaki hemzemin geçit tekayüdatları livreye işlenmeli, tren yine yavaş seyretse de en azından durakta bekleyen yolcu trenin ne zaman geleceğini bilsin
Trakya Demiryolları: Kesinlikle. Boşu boşuna gidiyor tren Kapıkule'ye. Yüksek hızlı tren çalışmaları bahane gösterilip Edirne'den verilebilir.
Muammer S. : Halkalı - Çerkezköy çalışan treni Edirne'ye uzattılar. 26.08.2022 tarihinde sefere koydular. Personel ve yolcu vagonu olmadığından dolayı Edirne'ye kadar çalıştıramadılar. Çünkü 2 dizi 2 makina ve personel lazımdı. Onlar bu hesabı yapmadılar. Tek tren olarak gördüler. Çalışma günü gelince hiç bir açıklama yapmadılar. Halbuki tren sefere konduğu livrede gözüküyor yaptık oldu,
Trakya Demiryolları:  Tren kağıt üzerinde çalışıyor, gerçekte çalışmıyor. Böyle bir şey ancak Türkiye'de yaşanırdı zaten.
Muammer S.:  Bizler travers kokusu ve yağlı demiryolu rayları arasında lojmanda büyüdük. Eskiden gece ve gündüz trenleri vardı. 241/242 trenler İstanbul'a günü birlik gidilip dönülürdü.Şimdi bir tren sefere koymuş gidişi var dönüşü yok. Sabah Edirne'den 2 tren koymuş.Ttaşımacılık hiç bir alakası yok. Yirmi dakika arayla çalışıyor. Önde giden tren yolcu alacak, arkadan gelen istasyonlara bakıp gelecek. Çünkü ikinci trene yolcu çıkmaz bu trene. Çerkezköy - Halkalı - Çerkezköy arasında sabah Çerkezköy'den 07:00 hareket Halkalı'dan 19:00 tren koysalar her gün dolu gider. Öğlen saatinde tren koymuşlar. Halen yolcu bekliyorlar gelsin diye. Böyle işletmecilik olmaz
Özcan B.:  Bir zamanlar İstanbul'dan Edirne'ye trenler vardı (Sirkeci). Avrupa'ya açılan bir kapıydı. Şimdi demiryollarında liyakatsiz insanları getirirsen olacağı budur. Sorun bakalım demiryollarında gelen memurlar nasıl geldi son 20 senede tabi.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Meriç Nehri'nde ‘yandan çarklı’
Aramızdan ayrılanlar
Aramızdan ayrılanlar
Türk sürücüde tabanca ve mermi
Özgürlüğe 100. yıl damgası!
Bir asrın coşkusu!
Silah-uyuşturucu operasyonu
BİK Genel Kurulu'nda 3 gelişme
Kadın Dayanışması'ndan 'şiddete hayır'
SAL ve 1. Amatör'de 14 mücadele
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke