ANASAYFA
28 Ocak 2023 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kız çocukları için basketbol
T.Ü. Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi'nin kız çocukları için hayata geçirdiği sosyal gelişim programı kapsamında öğrenciler Türkiye'nin en önemli kulüplerinde Basketbol Şube Sorumlusu olarak çalışmış ve ULEB Eurocup Şampiyonu olan Galatasaray'ın Basketbol Şube Sorumlusu Ömer Yalçınkaya'dan eğitim alma şansı yakaladı…
Haberin Yayın Tarihi: 07-09-2022 07:30
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kız çocukları için basketbol

Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimler Fakültesi tarafından “Tam İsabet 'Kız Çocukları İçin Basketbol Yoluyla Sosyal Gelişim' Programı” adlı sosyal gelişim programı hayata gevçirildi.
İlk yılı tamamlanan ve Edirne'de spor imkânlarına erişmekte zorlanan dezavantajlı kız çocuklarının spora katılımını kolaylaştırmayı ve spor yoluyla sosyal gelişimlerine farklı alanlarda katkı sağlamak amacıyla Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimler Fakültesi tarafından hayata geçirilen programa Edirne Belediyesi, Edirne İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Edirne Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Sosyal Güçlendirme için Spor ve Beden Hareketi Derneği tarafından destek sağlandı.
Bu amaçlar doğrultusunda gerçekleştirilen programda Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi öğretim elemanı Arş. Gör. Dr. Selçuk Açıkgöz, Edirne Merkez Cumhuriyet İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Hüseyin Gümüşler, Trakya Üniversitesi Kırkpınar Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümü öğrencileri Ceren Kara, Göksu Ezen ve İrem Nur Engin tarafından Edirne Cumhuriyet İlkokulu ve Edirne Cumhuriyet Ortaokulundan toplamda 25 öğrenciye haftalık basketbol eğitimleri ve öz-yeterlik, sosyal haklar ve eleştirel düşünme konularında fiziksel aktiviteye dayalı eğitimler verildi. Ekim 2021 - Haziran 2022 arasındaki 8 aylık ilk yılın sonunda haftalık aktivitelerde çocuklara temel basketbol hareketleri öğretildi ve geleneksel oyunlarda, beden hareketleri aracılığıyla farklı alanlarda sosyal beceri kazandırma etkinlikleri yaptırıldı. Ayrıca program kapsamında öğrenciler Türkiye'nin en önemli kulüplerinde Basketbol Şube Sorumlusu olarak çalışmış ve ULEB Eurocup Şampiyonu olan Galatasaray'ın Basketbol Şube Sorumlusu Ömer Yalçınkaya'dan eğitim alma şansı yakaladı.
İlk yılı tamamlanan Tam İsabet “Kız Çocukları İçin Basketbol Yoluyla Sosyal Gelişim” Programı Kısa Raporu İçin Tıklayınız: https://bys.trakya.edu.tr/file/open/51698970

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
65’inde avukat oldu!
En eski mahalle ‘Baba Timurtaş’
Sektörlere hızlı tren ayarı
Edirne Sarayi için ‘Koordinasyon Merkezi’
Arasta esnafından otopark yakınması
Ulus'ta 'kış' durgunluğu!
Sinema Topluluğu'ndan ilk gösterim
Topluluktan konser maratonu
Ordu FK maçına kadın hakem
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke