ANASAYFA
20 Mart 2023 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
TÜ'de banka promosyonu bayramı
Sağlık-Sen Edirne Şubesi Başkanı Erhan Turhan 14 Ocak 2022 tarihindeki başvuru ile başlatmış oldukları mevcut promosyon anlaşmasının güncellenmesi hususunun o günden bu zamana geçen çetin mücadelelerin sonucunda 5 Eylül 2022 tarihinde mevcut banka Akbank'ın sunmuş olduğu 26 bin 300 TL'lik teklifin komisyonca kabul edilerek mutlu sonla tamamlandığını belirtirken, Eğitim- İş Edirne Şubesi de Trakya Üniversitesi'nde çalışanların aynı bankadan aldıkları promosyonun girişimleri sonucu güncellenmesi ile rekor artış sağlandığını duyurdu…
Haberin Yayın Tarihi: 07-09-2022 07:33
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
TÜ'de banka promosyonu bayramı

Sağlık-Sen Edirne Şubesi Başkanı Erhan Turhan 14 Ocak 2022 tarihindeki başvuru ile başlatmış oldukları mevcut promosyon anlaşmasının güncellenmesi hususunun o günden bu zamana geçen çetin mücadelelerin sonucunda 5 Eylül 2022 tarihinde mevcut banka Akbank'ın sunmuş olduğu 26 bin 300 TL'lik teklifin komisyonca kabul edilerek mutlu sonla tamamlandığını belirtirken, Eğitim- İş Edirne Şubesi de Trakya Üniversitesi'nde çalışanların aynı bankadan aldıkları promosyonun girişimleri sonucu güncellenmesi ile rekor artış sağlandığını duyurdu.
SAĞLIK-SEN
Sağlık-Sen Şube Başkanı Erhan Turhan yaptığı açıklamada, ekonomik dalgalanmalar öncesi Haziran 2021 de gerçekleştirilen promosyon ihalesinde 5 bin 390 TL ile en yüksek teklifi veren Akbank ile imzalar atıldığını hatırlatarak, Sonbahar ile birlikte küresel ekonomik kriz ve buna bağlı enflasyonun sonucu olarak maaş oranlarındaki artışın bankaların karlılık oranını katlayarak artırdığını ve personelin aldığı maaş promosyon ücretlerinin erimesi ile güncellemenin zaruri hale geldiğini söyledi.
 Turhan, Üniversite bünyesindeki sağlık iş kolunun yetkili sendikası olarak Ocak zamlarının ortaya çıkması ile birlikte hemen başvurularını yaptıklarını ancak geçen zaman içerisinde başta banka olmak üzere önlerine çıkan türlü engelleri aşmak için çok çaba sarf ettiklerini belirtti. 
Temmuz ayında üniversite yönetimi ile yapılan toplantıda, Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu'nun mevcut bankanın revize etmesi veya sözleşmenin fesh edilerek yeni ihaleye çıkılması konusundaki iradesi ile sürecin hızlandığını belirten Sağlık-Sen Edirne Şube Başkanı Erhan Turhan, 10 Ağustos 2022 tarihinde Akbank Bölge Müdürünün rektörlük binasına davet edildiğini ve güncelleme talebinin resmi olarak kendilerine iletildiğini söyledi. 
EMEKTEN GELEN GÜCÜN ÖNÜNDE HİÇBİR İRADE DURAMAZ
5 Eylül 2022 tarihine kadar Akbank ın güncelleme yapmayacağını belirtmesine rağmen gerek üniversite yönetiminin, gerekse çalışanların temsilcisi olarak kendilerinin dik duruşları ve kararlı tutumları neticesinde Akbank'ın güncelleme teklifini sunmak üzere bir toplantı talebinde bulunduğunu ve en nihayetinde geri kalan 24 aylık süre için 26 bin 300 TL' lik teklifin komisyonca kabul edildiği belirtildi.
Ülke geneli sağlık kurumları ve üniversitelerce başlatılan promosyon ücretlerinin güncellenmesi konusundaki adımların içerisinde şu ana kadar nihayete eren ilk kurumun Trakya Üniversitesi olduğunu belirten Turhan bu hususun kendilerini ayrıca mutlu ettiğini belirtti. Turhan, başta Üniversite Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ,Genel Sekreter Ahmet Sezgin olmak üzere kararlı bir duruş sergileyen herkesin ve güncellemeyi gerçekleştirerek iptal sürecinin ve buna bağlı olası çıkmazların önüne geçen Akbank a teşekkür etti.
Sağlık Sen Şube Başkanı Turhan ayrıca 606 Sağlık Sen gönüllüsünce kendilerine emanet edilen yetkinin en büyük sorumluluğunu söz verildiği gibi makul süreler içerisinde çözüme kavuşturduklarını, sıra da ise dava sürecinde olan bazı birimlerin riskli birime geçirilmesi ve Sağlık Bakanlığı'nca çıkartılan ek ödeme yönetmeliğinin üniversite çalışanlarını da kapsaması olduğunu söyledi.
5 Eylül 2022 tarihinde atılan imzalarla geri kalan 24 ay için teklif edilen 26 bin 300 TL imza tarihinden 10 gün sonra 15 Eylül maaş ödemeleri ile birlikte çalışanların hesabına geçecek.
EĞİTİM-İŞ
Eğitim İş Edirne Şubesi'nin sosyal medya hesabından “Darısı Edirne İl Milli Müdürlüğü'ne“ başlığı altında gerçekleştirilen paylaşımda, “Eğitim İş'ten rekor banka promosyonu güncellemesi” denilerek şunlara yer verildi:
“Trakya Üniversitesi'nde çalışanların bankadan aldıkları promosyonu, Eğitim- İş Edirne Şubesi'nin girişimleri ile güncellenmesi ile rekor artış sağlandı.
Eylül 2021'de Trakya Üniversitesi ile Akbank ile yapılan promosyon anlaşmasının, enflasyon karşısında çalışanlar aleyhinde güncelliğini kaybettiği için sendikamızca 29 Temmuz 2022 tarihinde ilgili anlaşmanın revize edilmesi için Trakya Üniversitesi Rektörlüğüne talepte bulunulmuştur.
Bu kapsamda 10 Ağustos 2022 tarihinde Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Trakya Üniversitesi Heyeti, üniversite ile Akbank arasındaki maaş promosyon anlaşmasının, mevcut koşullar doğrultusunda güncellenmesi amacıyla Akbank Bölge Müdürü Ahmet Özoğul ile bir araya gelmiştir.
02 Eylül 2022 tarihinde promosyon görüşmelerine ilişkin süreç hakkındaki bilgilerin kurum yetkililerince (resmi web sayfası veya sosyal medya aracılığı ile) çalışanlara duyurulması ve ayrıca sendikamıza yazılı olarak bildirilmesini talep edilmiş olup;
05 Eylül 2022 tarihinde Trakya Üniversitesi Heyeti ile Akbank yetkilileri arasındaki görüşme sonucunda 3 yıl için 5.390,00 TL olan maaş promosyonu anlaşmasının kalan 2 yılı için ek 26.300,00 TL daha ödenmesi kararlaştırılarak revize edildiği duyurulmuştur.
Diğer kurumlara emsal olması gereken bir sürece imza atan Trakya Üniversitesi  ve Akbank yetkililerini tebrik eder, emeği geçen herkesi ve Edirne Eğitim-İş Şubesi ile Trakya Üniversitesi Temsilciliğimizi girişimleri için kutlarım.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Çıkırık'a son görev
AK Parti ve İYİ Parti'de birer aday daha
Sarılarlı güven tazeledi
Edirne'de aşı startı
Edirnespor umutları erteledi
EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Cephanelik gibi araç
Sınır organizatörü kıskıvrak
K.Arda, Çanakkale'yi geçemedi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke