ANASAYFA
28 Ocak 2023 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Emekli ölümle burun buruna’
DİSK/Emekli Sen Edirne Şube Başkanı Sait Dayıoğlu, emeklinin açlık sınırının altında kaldığı dönemde kara kışı kara kara düşündüğünü belirterek, beslenmeden barınmaya, ısınmadan sağlığa tüm ihtiyaçlarından mahrum durumda olduklarını bildirdi…
Haberin Yayın Tarihi: 09-09-2022 06:57
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Emekli ölümle burun buruna’

DİSK/Emekli Sen Edirne Şube Başkanı Sait Dayıoğlu, emeklinin açlık sınırının altında kaldığı dönemde kara kışı kara kara düşündüğünü belirterek, beslenmeden barınmaya, ısınmadan sağlığa tüm ihtiyaçlarından mahrum durumda olduklarını bildirdi.
DİSK/Emekli Sen Şube Başkanı Dayıoğlu, 14 milyonu aşkın emekli ve hak sahibi yurttaşın bulunduğu Türkiye'de  bugün emeklilerin açlık sınırının altında yaşamaya mahkûm edildiğini belirtti. Dayıoğlu, "Emekliler kara kışı kara kara düşünüyor" diyerek Genel Başkanları Cengiz Yavuz'un konuyla ilgili açıklamasını Edirne kamuoyu ile şöyle paylaştı:
"Asgari ücretin açlık sınırının dahi altında kaldığı bu dönemde, bu ülkede milyonlarca emekli asgari ücretin dahi altında maaşlarla yaşam mücadelesi vermektedir. 
"EMEKLİLER KARA KIŞI KARA KARA DÜŞÜNÜYOR"
Her gün elektrikten suya, doğalgazdan benzine yapılan zamlar karşısında emeklilerin önümüzdeki kışı bu gelir düzeyleriyle geçirmeleri mümkün değildir. Zira bir emeklinin maaşıyla bir evin ancak tek bir kalem gideri zar zor karşılanabilecek düzeydedir. Açlık sınırının 7 bin liraya dayandığı; yoksulluk sınırının 22 bin lirayı aştığı bugün, emekliler açıkça ölümle burun burunadır. 
"EMEKLİ ÖLÜMLE BURUN BURUNA"
Emekliler ölümle burun burunadır çünkü beslenmeden barınmaya, ısınmadan sağlığa tüm ihtiyaçlarından mahrumdur. Tüm bunlar, bu koşulları bilinçli olarak yaratan iktidarın bu ülkenin emeklilerine 'çalışmıyorsanız işimize yaramıyorsunuz; çalışmıyorsanız kıymetiniz yok' demesinin bir yoludur.
Ne yazık ki, iktidar unutmuşsa hatırlatmak bize düşüyor. Emekliler, bu ülkenin ekonomisinin büyümesi, gelişmesi ve kalkınması için yıllarca alın teri dökmüş olan yurttaşlardır. Emekliler dünün işçileri, emekçileridir. Bunca yıl bu ülke için emek vermiş 14 milyonu aşkın yurttaşa bugün insan onuruna yaraşır bir yaşam ve refah seviyesi sağlamak devletin sorumlulu-ğundadır. 
Ne yazık ki, hatırlatmak bize düşüyor. Bugün emeklileri evlerini ısıtsalar sıcak su bulamayacakları, pazara çıksalar ev kiralarını ödeyemeyecekleri, ilaçlarını alsalar ekmek almaya para yetiştireme-yecekleri bir kış beklemektedir. Emeklilerin gelecek kışı kara kara düşünmelerine sebep olanlar, işçinin, emekçinin, emeklinin sırtından geçinenlerdir. Sebep olanlar; ülkenin ekonomisi bü-yürken işçinin, emekçinin, emek-linin boğazındaki lokmaya göz ko-yanlardır.  
Hatırlatmak bize düşüyor. Bu ülkenin emeklileri, halkın tüm yaşamını kara kışa çevirenlerden hesap sormasını elbet bilir.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
65’inde avukat oldu!
En eski mahalle ‘Baba Timurtaş’
Sektörlere hızlı tren ayarı
Edirne Sarayi için ‘Koordinasyon Merkezi’
Arasta esnafından otopark yakınması
Ulus'ta 'kış' durgunluğu!
Sinema Topluluğu'ndan ilk gösterim
Topluluktan konser maratonu
Ordu FK maçına kadın hakem
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke