ANASAYFA
20 Mart 2023 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
SOL Parti'den Aksal'a bombardıman
SOL Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Şafak Engincan Çolak, Milletvekili Fatma Aksal'ın Söğüklük'te planlanan Millet Bahçesi'ne ilişkin açıklamalarına, “Biz sizin, AKP'nin  ne yapmaya çalıştığını biliyoruz! Gerçek niyetinizi biliyoruz! Siz Edirnelilere siyasal İslam'a dayalı bir yaşam biçimini dayatmak istiyorsunuz. Siz Laik bir yaşam biçimine karşısınız. Siz Edirnelilerin Söğütlüğü kullanım tercihlerinden rahatsızsınız“ diyerek yanıt verdi…
Haberin Yayın Tarihi: 23-09-2022 06:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
SOL Parti'den Aksal'a bombardıman

SOL Parti Edirne Merkez İlçe Başkanı Şafak Engincan Çolak, Milletvekili Fatma Aksal'ın Söğüklük'te planlanan Millet Bahçesi'ne ilişkin açıklamalarına, “Biz sizin, AKP'nin  ne yapmaya çalıştığını biliyoruz! Gerçek niyetinizi biliyoruz! Siz Edirn-elilere siyasal İslam'a dayalı bir yaşam biçimini dayatmak isti-yorsunuz. Siz Laik bir yaşam biçimine karşısınız. Siz Edirne-lilerin Söğütlüğü kullanım ter-cihlerinden rahatsızsınız“ diyerek yanıt verdi.
SOL Parti Merkez İlçe Başkanı Şafak Engincan Çolak, “Susmaya-cağız Laikliği savunacağız“başlığı altında yaptığı yazılı açıklamada, şunları kaydetti:
“Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Söğütlük Kent Ormanının Millet Bahçesine dönüştürülmesi projesine yönelik tepkileri:'Birkaç kişi biz istemiyoruz diyor' diye değerlendirmiş. Bu açıklama da göstermiştir ki, AKP ve onun Milletvekili Fatma Aksal, halktan ne kadar kopuk siyaset yapıyor.
Fatma Aksal'a buradan sesleniyoruz.  Edirne'de sokağa çıkabilecek, halkla konuşabilecek yüzünüz varsa, Edirne sokaklarında bir gezin, Edirneliler nasıl bir söğütlük istiyor, kaç kişiler öğrenin. 
Bilmelisiniz ki Edirneliler hiç müsterih değil.
Fatma Aksal 'Edirne'deki proje çok güzel, doğayla uyumlu' diyorsunuz. Taşkın sahası olan bir yere, sanki gerekli imiş gibi, 1865 metre kare betona dayalı; Camii, kıraathane ve kütüphane yapılacak. 
Bu mudur doğaya uyumluluk?
'Kent Ormanı'nda ne var bakımsız bir orman ve bir tane yürüyüş yolu' diyor ve ekliyorsunuz:“Bizim yapacağımız Millet Bahçesi'nde Türkiye'nin en büyük bisiklet yolu olacak'.  Bunu iyi bir şey sanıyorsunuz. Sayın Aksal bu en büyük bisiklet yolu 'asfalt olacak asfalt'.
Bunun ne demek olduğunu anlıyor musunuz? Ormanda asfalt. Evet Orman bakımlı olmalıdır. Bu da Tarım ve Orman Bakanlığı'nın görevidir. Gittiğinizi sanmıyorum ama bilmelisiniz ki Söğütlük'teki yürüyüş yolu  gayet güzel ve doğaya uyumludur.
Ancak biz sizin, AKP'nin  ne yapmaya çalıştığını biliyoruz! Gerçek niyetinizi biliyoruz!
Siz Edirnelilere siyasal İslam'a dayalı bir yaşam biçimini dayatmak istiyorsunuz. Siz Laik bir yaşam biçimine karşısınız. Siz Edirnelilerin Söğütlüğü kullanım tercihlerinden rahatsızsınız.
SOL Parti Edirne Örgütü olarak; Buna izin vermeyeceğiz! Laik yaşam biçimine yönelik bu saldırınıza bütün gücümüzle karşı çıkacağız. Susmayacağız Laikliği savunacağız.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Çıkırık'a son görev
AK Parti ve İYİ Parti'de birer aday daha
Sarılarlı güven tazeledi
Edirne'de aşı startı
EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Cephanelik gibi araç
Edirnespor umutları erteledi
Sınır organizatörü kıskıvrak
K.Arda, Çanakkale'yi geçemedi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke