ANASAYFA
28 Ocak 2023 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Söğütlük Edirne halkınındır’
Memleket Partisi Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal'ın Millet Bahçesi'ne ilişkin açıklamasına tepki göstererek, Söğütlüğün rant kurbanı edilmesine halkın özgür iradesinin yok sayılıp dayatma bir projeye feda edilmesine izin vermeyeceklerini bildirdi…
Haberin Yayın Tarihi: 23-09-2022 06:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Söğütlük Edirne halkınındır’

Memleket Partisi Edirne İl Başkanı Oktay Bozkurt, Ak Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal'ın Millet Bahçesi'ne ilişkin açıklamasına tepki göstererek, Söğütlüğün rant kurbanı edilmesine halkın özgür iradesinin yok sayılıp dayatma bir projeye feda edilmesine izin vermeyeceklerini bildirdi.
Memleket Partisi İl Başkanı Bozkurt, yaptığı yazılı açıklamada, Sö-ğütlüğün doğal haliyle kalması ve gelecek ne-sillere doğal haliyle miras bırakılması için her türlü mücadeleye hazır olduk-larını belirterek şunları söyledi:
“Edirne Kent Ormanı hepimizin bildiği ismi ile Söğütlüğün Millet Bahçesi yapılacak olması ile ilgili kamuoyuna yansıyan haberleri üzüntüyle takip etmek-teyiz.
Edirne halkı tara-fından kabul görmeyen bir proje açıklanarak milyonlarca liralık ihale bütçeleri ile Edirne'mizin en gözde yeşil alanı ne yazık ki iktidar partisi tarafından 'Millet Bahçesi' adı altında tahrip edilmek istenmektedir. 
Proje kapsamında geri dönülmez beton yapılaşmaların yapılacağı Kent Ormanı'nda birçok ağaç katliamı, doğal yaşamın bozulması, Söğütlüğün ev sahipliği yaptığı binlerce canlının yaşamını yitirmesi ve elbette Edirne halkının yaşam özgürlüklerinin kısıtlanmasından endişeliyiz. Zaten doğal bir sit alanı olarak kabul edilmiş bir ormanın yapay bir bahçeye dönüştürülmek istenmesinin sebebi nedir? Milyonlarca liralık bu ihaleyi kim almıştır? Edirne'nin gözbebeği, kentin geçmişi, hatıraları olan Söğütlük tıpkı Kaz Dağları gibi bir rant uğruna mı feda edilmektedir?
Birçok sivil toplum örgütü ve Edirne halkı Söğütlük Kent Ormanı'nın doğal yapısının bozulmaması için ciddi bir mücadele verirken Ak Parti Edirne Milletvekili Sayın Fatma Aksal yaptığı açıklamada; 'Birileri karşı çıkıyor diye Milet Bahçesi projesinden vazgeçmeyeceğiz' demiştir. Bu sözler dahi iktidar partisinin, iktidar partisi Edirne milletvekilinin Edirne halkına ne kadar uzak olduğunun, Edirne halkını ne kadar tanımadığının göstergesidir. Sayın Aksal'a sizler aracılığı ile seslenmek istiyorum; Söğütlüğün Millet Bahçesi olmasına karşı çıkan yalnızca birkaç kişi değil, Edirne halkının büyük bir çoğunluğudur. Buna kanıt isterseniz de lütfen sokağa çıkın. Kendi partilileriniz dışında bir de Edirne halkına sorun.
Biz Memleket Partisi Edirne İl Örgütü olarak;  her konuda olduğu gibi bu konuda da halkımızın yanındayız. Söğütlüğün doğal haliyle kalması ve gelecek nesillere doğal haliyle miras bırakılması için her türlü mücadeleye de hazırız.
Söğütlüğün rant kurbanı edilmesine halkımızın özgür iradesinin yok sayılıp dayatma bir projeye feda edilmesine izin vermeyeceğiz. Söğütlük Edirne halkınındır ve öyle de kalacaktır.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
65’inde avukat oldu!
En eski mahalle ‘Baba Timurtaş’
Sektörlere hızlı tren ayarı
Edirne Sarayi için ‘Koordinasyon Merkezi’
Arasta esnafından otopark yakınması
Ulus'ta 'kış' durgunluğu!
Sinema Topluluğu'ndan ilk gösterim
Topluluktan konser maratonu
Ordu FK maçına kadın hakem
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke