ANASAYFA
04 Aralık 2020 Cuma
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Edirnesporlu idareciler aklandı
Edirnespor Kulüp idarecilerine SSK’nın prim borçlarından dolayı getirdiği hacizden sonra bireysel olarak açılan yerel mahkemenin kararını Yargıtay da onadı...
Haberin Yayın Tarihi: 12-07-2012 11:23
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Edirnesporlu idareciler aklandı

Sevcan KALIPÇİNDEN
Zaman içinde Edirnespor Kulüp idarecilerine SSK’nın prim borçlarından dolayı getirdiği hacizden sonra bireysel olarak açılan yerel mahkemenin kararını Yargıtay da onadı.Yargıtay’dan gelen haberle idareciler rahat bir nefes aldı ve onama kararı mağduriyetleri de ortadan kaldırdı.
Uzun yıllar kulüpte idarecilik yapan ve aynı mağduriyeti yaşayan Eczacı Şükrü Ciravoğlu idarecilerin mağduriyetinin son bulduğunu belirtti. “Adalet yerini buldu” diyen Ciravoğlu konuya ilişkin açıklamasında şunlara yer verdi:
“Edirnespor Kulübü’nün 1989 -1999 yılları arası 10 yıl idarecilik As Başkanlık yaptım. Son yılın da 1998-1999 sezonunda Kulüp Başkanlığı yaptım. Bilindiği gibi SSK geçmişe dönük prim borçları nedeniyle kulüpte 1995 yılından bugüne kadar idarecilik yapmış insan varsa hepsine bu borçları haciz işlemi başlatarak bir uygulamaya girişti. Borçlar kulübün o zamanki imkansızlıklar nedeniyle ödenemeyen borçlar. Ödenen paralar da eski borç tahsil edilmeden yenisi alınamadığından daima hepimizin zamanında ödenmiş olan prim borçları eski daha eski yıllarda çalışmış olan yönetimlerin borçlarına gitti. Bir şeyler ödedik biz de ödedik ama böyle bir silsile var SSK’nın mevzuatında. Dolayısıyla yani kulüp hükmü şahsiyeti devam ederken, kulübün mal varlığı varken üzerinde bunlarla uğraşmayıp direkt olarak idarecilerin üstüne ismen haciz işlemi başlatıp, büyük bir sorun yarattı SSK. Sonuçta herkes bireysel olarak mahkemeye vermek zorundaydı ve tek tek mahkemeye verdik. Her şeyden önce zaman aşımı vardı. Ama hukuken haklılığımız ortaya çıktı. Yerel mahkemeyi kazandık ve daha sonra idare temyiz etti ve Yargıtay’a gitti. Şimdi Yargıtay’dan yerel mahkemenin kararını onay-layan sonuç gelince dava bitmiş oldu. İdareciler daha doğrusu ida-reciler aklandı.
“Adalet yerini buldu”
Görev yapan bazı kişiler bir kaç dönem arka arkaya yöneticilik yaptığı için o yıllardaki 1995 yılından itibaren tam yönetim sayısı kadar değil, biraz daha düşük ama tahmin ediyorum ki 70 kişi civarında insan bu işlemden mağdur oldu. Benim yönetimime düşen rakam bize intikal eden şekliyle gecikme cezası vesaire ile 230 küsür Milyar Lira idi. 234 milyar civarıydı sanırım. Kurumun bu tarz yaklaşımı bence sorumsuz bir yaklaşım oldu. Bunu hukuki süreç bittiğinden rahatlıkla söyleyebiliyoruz her hangi bir sakınca görmeden şimdi kulübün üzerinde gayri menkuller var. Kulübün varlığı, bir şahsiyeti sürüyor. İdarecilik yapan hiç kimsenin şahsi şeyi değil söz konusu olan şey de kulübün adına sadece sorumluluğunu idareciler taşıyor ve yerine getirebildiği kadar da insanlar zor şartlar altında o sorumluluğu yerine getirmeye çalıştı, herkes çalıştı. Ama oradaki aksaklıkları kulübü bir kenara bırakıp insanların üstüne giderek kolay bir şekilde çözmeye çalıştılar ama kolay da çözülecek bir şey değildi. Çünkü büyük paralarla insanlar karşılaştı, neye uğradığını şaşırdı herkes büyük bir yıkım gibi bir şey oldu. Büyük moral bozukluğu içine girdi herkes kolay bir şey değil, sonra bu mahkeme ve sonucu belli değil, ne olacağını bilmiyorsunuz.
Sıkıntı çekildi ama yanlış bir iş olduğu her halinden belliydi başından beri. Fakat devletin kurumu söyleyecek bir şeyimiz yok idi şimdi var. Adalet yerini buldu.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter FriendFeed Google
  ÇOK OKUNANLAR
Eczacı Atılgan korona kurbanı
Kural tanımayana 216 bin lira ceza
‘Engel neymiş gördünüz!’
İki caddeye kişi sınırlaması
Masterchef'te 'Tava Ciğer' ödülü
ERDİNÇ NİŞ 40 YILDIR EDİRNESPOR'DA
Eğitimci babanın çağrısı
Öğrenciye 'emniyetli' servis
29 Yaş Altı Genç Girişimci Desteği
Macity Otel
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Boyasız Göçük Düzeltme

Dış Cephe Kaplama