ANASAYFA
28 Ocak 2023 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Turizm 'cek-cak' değil yatırımdır!’
Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, günümüzde gelir getiren bir sektör haline gelen turizm konusunun ciddi bir şekilde ele alınması gerektiğini belirterek, "Edirne'ye 10 milyon gerçek turist gelmesi için önce Belediye şehircilik konusunda gerekli yatırımları yapmalıdır” dedi…
Haberin Yayın Tarihi: 27-09-2022 06:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Turizm 'cek-cak' değil yatırımdır!’

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, günümüzde gelir getiren bir sektör haline gelen turizm konusunun ciddi bir şekilde ele alınması gerektiğini belirterek, "Edirne'ye 10 milyon gerçek turist gelmesi için önce Belediye şehircilik konusunda gerekli yatırımları yapmalıdır” dedi.
Saadet Partisi İl Başkanı Av. Tekin, Dünya Turizm Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Av. Tekin mesajında, “Turizm, insanların özellikle uzun süreli tatilleri esnasında bilgi ve görgülerini artırmak, çeşitli doğa ve tarihi eserlere karşı olan meraklarını gidermek, çeşitli ülke ve şehirlerdeki toplumların kültürel özelliklerini, gelenek-lerini incelemek amacı ile yaptıkları seyahatlerin kapsamıdır” açıklamasını yaptı.  
Günümüzde Edirne'nin turist alma bakımından önde gelen şehirler arasında olduğunu kaydeden Saadet Partisi İl Başkanı Av. Sinan Tekin, “Ancak günümüzde Edirne'ye gelen turistler başta Bulgaristan vatandaşları olmak üzere genelde komşu ülkelerden insanlar.  Zira ülke ekonomimizin içinde bulunduğu şartlar onların alışveriş yapmaları için son derece avantajlı. Düne kadar bazı şeyleri bizim vatandaşlarımız Bulgaristan'dan alırken, günümüz şartlarında Bulgar vatandaşları ekmeğinden peynirine, temizlik malzemesinden giyim kuşam eşyalarına, yakacağına varınca Edirne'den temin ediyor. Çünkü 2016 yılında yani 6 yıl önce 1 Bulgar Levhası 1,65 TL iken bugün 1 Levha 9 TL oldu! Paramız değer kaybettikçe yabancıların işine yarıyor ve turist sayısı artıyor. Aslında bu, turistik bir gezi değil avantajlı alış verişler için yapılan gezidir. Ayrıca turist saydıklarımızın bir kısmı da Avrupa ülkelerinde yaşayan/çalışan insanımızın tatil için kara yolundan Türkiye'ye gelip gittiklerinde Edirne'den geçerken birçoğu Edirne'yi geziyor, yiyip içiyor, bazıları da geceliyor” şeklinde konuştu.
Günümüzde gelir getiren bir sektör haline gelen turizm konusunun ciddi bir şekilde ele alınması gerektiğini ifade eden Av. Tekin, "Edirne'ye 10 milyon gerçek turist gelmesi için önce Belediye şehircilik konusunda gerekli yatırımları yapmalıdır. Şehrimizde ihtiyaca cevap verecek başta WC ve otopark sorunları bile çözülmüş değil. Temizlik, trafik ayrı bir sorun. Yabancı veya yerli turist, gittiği şehirde harcama yapacaktır. Memnun olursa tekrar gelir ve birçoklarının da gelmesini teşvik eder. Şunu unutmayalım ki, turizm konuşmak değil, yatırımdır" ifadelerini kullandı.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
65’inde avukat oldu!
En eski mahalle ‘Baba Timurtaş’
Sektörlere hızlı tren ayarı
Edirne Sarayi için ‘Koordinasyon Merkezi’
Arasta esnafından otopark yakınması
Ulus'ta 'kış' durgunluğu!
Sinema Topluluğu'ndan ilk gösterim
Topluluktan konser maratonu
Ordu FK maçına kadın hakem
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke