ANASAYFA
28 Ocak 2023 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Mobil Sitelerde En Sık Yapılan SEO Hataları
Google artık tamamen kendi ziyaretçilerine uygun sitelerin oluşmasını ve bu sitelerin mobile uyumlu olmasına oldukça dikkat ediyor.
Haberin Yayın Tarihi: 27-09-2022 09:57
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Mobil Sitelerde En Sık Yapılan SEO Hataları

Google algoritma çalışmalarını sürekli olarak yeniliyor ve güçlendiriyor. Google’ın algortima çalışmaları yenilenirken beraberinde Google yönergelerine uyumsuz olan hatalar da oluşmaktadır. Bu durum SEO çalışmalarını da etkiler.

SEO gerekliliklerini etkileyen bazı kriterler vardır. Web sitelerinin mobil yapılandırılmasında çok önemli yere sahip olan belli başlı kurallar Google tarafından belirlenmiştir. Google temel olarak ziyaretçilere uygun siteler oluşturulmasını şart koşmuştur. Bu yüzden de belli bazı kurallar bulunur. Bu kural bütünü web sitelerinin mobil yapılandırması için çok önemlidir.

Google artık tamamen kendi ziyaretçilerine uygun sitelerin oluşmasını ve bu sitelerin mobile uyumlu olmasına oldukça dikkat ediyor. Mobil sitelerde sıklıkla hatalarla karşılaşmanızın nedeni mobil sitelerinde sıkça tekrarlanan SEO hataları olmakla beraber bu hataların öğrenilmesi ve düzeltilmesi gerekir. SEO çalışmaları bu tür hataların olmasını engeller.

Mobitek firması ile çalışarak siz de güncel ve arama motoruna uygun web sitesi başarısını yaşayabilirsiniz. Firmanın SEO alanındaki başarılı çözümlerinden siz de yararlanarak çevrimiçi dünyada başarı şansınızı bir kat daha artırabilirsiniz.

Sitelerde Sıkça Yapılan Hataları Bilenler Daha Başarılı Oluyor

Google tarafından onaylanan web sitelerine sahip olmak için sıkça tekrarlanan SEO hataları tam olarak anlaşılmalıdır. Belli maddeler halinde sıralayacağımız SEO hatalarını tam olarak kavramanız mobil sitelerdeki yapılandırılmalarınızı düzenleyecektir.

İşte en fazla tekrarlanan bazı SEO hataları:

 • Engellenenmiş CSS, JavaScript ve resim dosyaları
 • Sitelerde oynatılamayan içerikler (Mesela; Flash Player ve Flash görsellerin yanı sıra düzgün şekilde yapılandırılmamış olan gif görseller, mobil kullanıcılara engellenmiş olan videolar)
 • Hatalı yapılan yönlendirmeler
 • Mobil cihazlara yönelik oluşturulmuş 404 sayfası
 • Sitelerde uygulama indirme, reklamlara tıklamaya zorunlu tutan durumlar
 • Birbiriyle alakası olmayan ya da alakalandırılmamış olan çapraz bağlantılar (tıklandığı zaman başlıkla ilişkisiz sayfaya gidilmesi)
 • Mobil açılan sayfaların çok yavaş olması

Şimdi kısaca bu hataların detaylarına göz atalım:

 • Engellenen CSS, JavaScript ve Resim Dosyaları

Web sitelerinde en fazla karşılaşılan hataların başında gelen bir problemdir. Bu tür dosyaların ziyaretçilere yasaklanması, bu konunun tüm içeriğinin aktarılamamasına ve iyi bir kullanıcı deneyimi yaşanmamasına neden olur. Bu dosyaları engellemek Google dizininde ekleme sorunlarına neden olur. Sağlam SEO çalışmaları bu hatayı ortadan kaldırır.

 • Mobil Sitelerde Oynatılamayan İçerikler

Web sitesinde aktif olan ama mobil sitede aktif olmayan oynatılamayan içeriklerde iyi bir kullanıcı deneyimi sunmaz. Özellikle Flash temelli web siteleri, Flash görselleri mobilde çalışmayabilir. Bu durumda Google’ın web sitesini kötü veya spam algılamasına neden olur.

 • Hatalı Yönlendirmeler

Günümüzde herkes web sitelerine mobil cihazları üzerinden giriyor. Web siteleri oluşturulurken her sayfanın mobil uyumu yapılmadığı durumda, kullanıcılar mobildeyken masaüstü sayfalara giriyorlar. Bu hem kötü bir kullanıcı deneyimine hem de Google tarafından web sitesinin kalitesinin düşmesine neden olur.

 • 404 Hata Sayfaları

Hatalı bir bağlantıya, sayfaya gidildiğinde genellikle 404 sayfası çıkar. Günümüzde birçok firma bu sayfayı oldukça şık bir şekilde tasarlamaktadır. 404 sayfasının olmaması, mobile uygun olmaması ya da yanlış oluşturulması Google için olduğu kadar sitenin ziyaretçileri açısından da olumsuz bir durum ortaya çıkarır.

Bu sayılan hatalar genel yapılan hatalar olup farklı hatalarda sitelerde olabilir. Bu tarz SEO hatalarının olmaması için deneyimli bir SEO ajansı ile çalışılması ön koşuldur.

Web sitelerinin bu tür hayatlarla dolu olması başarısızlığa neden olur. Mobitek SEO hizmetlerine göz atarak web sitenizin hatasız ve amaca uyun şekilde yapılandırılmasını sağlayabilirsiniz. SEO çalışmalar ile web sitesi hatasız olur. Böylece ziyaretçiler siteye kolay ulaşır ve kolay kullanım sağlar. Google bu tür sitelere öncelik verir. Siz farkında olmasanız da sitenizde bazı teknik sorunlar olabilir. Tüm sorunları halletmek için Mobitek hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Mobitek uzmanlarını da arayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
65’inde avukat oldu!
En eski mahalle ‘Baba Timurtaş’
Sektörlere hızlı tren ayarı
Edirne Sarayi için ‘Koordinasyon Merkezi’
Arasta esnafından otopark yakınması
Ulus'ta 'kış' durgunluğu!
Sinema Topluluğu'ndan ilk gösterim
Topluluktan konser maratonu
Ordu FK maçına kadın hakem
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke