ANASAYFA
28 Ocak 2023 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Kadın Dayanışması'ndan 'şiddete hayır'
Edirne'de Kadın Dayanışması'nın 25 Kasım 'Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü' kapsamında Atatürk Anıtı'nda düzenlendiği etkinlikte çok sayıda kadın bir araya gelerek kadın şiddete hep bir ağızdan ses yükseltti... 
Haberin Yayın Tarihi: 26-11-2022 07:33
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Kadın Dayanışması'ndan 'şiddete hayır'

Olgay GÜLER
Edirne Kadın Dayanışması tarafından 25 Kasım, 'Kadına Yönelik Şiddetle Uluslararası Mücadele Günü' kapsamında Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi. Düzenlenen törene Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın eşi Esra Gürkan, CHP Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Gegeoğlu, sivil toplum kuruluşu temsilcisi kadınlar katıldı. Edirne Belediyesi, CHP Kadın Kolları, Atatürkçü Düşünce Derneği Edirne Şubesi, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Edirne Şubesi, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Edirne Şubesi, Edirne Barosu Kadın Komisyonu, Türk Kadınlar Birliği Edirne Şubesi, Kent Konseyi Kadın Meclisi, Kent Konseyi Emekli Meclisi ve Tüm Yerel Sen Edirne Şubesi'nin yer aldığı Edirne Kadın Dayanışması tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Edirne Belediye Bandosu eşliğinde saygı duruşu, akabinde İstiklal Marşı okundu. 
Edirne Kadın Dayanışması adına basın açıklaması yapan Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Edirne Temsilcisi Fatma Bayko, "Kadına yönelik şiddet, dünyada ve ülkemizde, kentli-köylü, eğitimli eğitimsiz, varsıl-yoksul, genç-yaşlı, ev kadını-çalışan kadın farkı olmaksızın kadınların büyük çoğunluğunun yaşadıkları ortak sorunudur. Kadına yönelik şiddet ister kamusal alanda ister özel yaşamda meydana gelsin, kadının; Fiziksel, ruhsal, sosyal, cinsel, ekonomik açıdan zarar görmesine, acı çekmesine neden olan, onurunu zedeleyen, temel hak ve özgürlüklerini kullanmasını engelleyerek, öz güvenini ve kadınlara karşı ayrımcılığın sürmesine yol açan bir insan hakları ihlalidir. Dünyada ve Türkiye'de kadının özgürlüğüne, ifade hakkına, ekonomik varlığına ve dokunulmazlığına karşı baskı oluşturan her etken şiddettir. Şiddetin yalnızca fiziksel olmadığını, psikolojik ve ekonomik gibi çeşitli biçimlerde ortaya çıkabileceğini ve bu şiddetin gerekli yasa ve caydırıcı cezaların uygulanmasıyla engellenebileceği ortadadır" dedi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
65’inde avukat oldu!
En eski mahalle ‘Baba Timurtaş’
Sektörlere hızlı tren ayarı
Edirne Sarayi için ‘Koordinasyon Merkezi’
Arasta esnafından otopark yakınması
Ulus'ta 'kış' durgunluğu!
Sinema Topluluğu'ndan ilk gösterim
Topluluktan konser maratonu
Ordu FK maçına kadın hakem
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke