ANASAYFA
28 Ocak 2023 Cumartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
‘Nasrettin Hoca fıkrası gibi!’
CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Edirne'ye söz verilen yeni stadyumu sorduğu Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan gelen “Edirne ili ile ilgili talepler yatırım programı kapsamında ve bütçe imkânları çerçevesinde değerlendirilecektir” şeklindeki cevabı “Nasrettin Hoca fıkrası gibi” diye nitelendirdi...
Haberin Yayın Tarihi: 29-11-2022 07:30
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
‘Nasrettin Hoca fıkrası gibi!’

CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Edirne'ye söz verilen yeni stadyumu sorduğu Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan “bütçe imkânları” şeklinde bilindik eski cevap geldiğini söyledi. 
Doç. Dr. Gaytancıoğlu, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda Gençlik ve Spor Bakanlığının 2023 bütçesinin görüşmeleri sırasında Edirne'ye söz verilen yeni stadyumu tekrar gündeme getirmişti. Gaytancıoğlu Bakan'a  “Bu konuda verdiğimiz soru önergesine gelen cevapta bütçe imkânları ölçüsünde değerlendiri-leceği belirtiliyor. 2014'te söz verirken Bakanlığınız bütçeden habersiz miydi?” diye sormuştu. 
Gaytancıoğlu , Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'ndan gelen “Edirne ili ile ilgili talepler yatırım programı kapsamında ve bütçe imkânları çerçeve-sinde değerlendirilecektir” şeklindeki cevabı “Nasrettin Hoca fıkrası gibi” diye nitelendirdi.
Bakanın verdiği yazılı cevabı değerlen-diren CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu şunları söyledi:
 Anlaşılan sıra Edirne'ye geldiğinde 'bütçe imkânları' gündeme geliyor. 2014'te başka illere de söz verilen statların birçoğu bitirildi. Sıra Edirne'ye gelince aynı cevabı alıyoruz. AKP verdiği cevapla bizi hiç şaşırtmıyor. Bir şey yapacak güçleri de niyetleri de yok. Lades tutuşmuş gibi her seferinde 'aklımızda' demelerine gerek yok. Stadı yapsınlar yeter.
Bütçe imkânları 2014'de bu sözler verilirken bilinmiyor muydu?  Ya da başka illere yapılırken aynı imkânlar neden uygun oluyor da Edirne'ye sıra geldiğinde birden tükeniyor? Söğütlükte doğal ormanı, kent ormanını yüz milyonlar harcayarak yapay millet bahçesine dönüştürmek için paralar saçılırken bütçe imkânlar neden sonuna kadar açılıyor? 
Bakan'a 'soru önergelerimize bütçe imkânları' diye cevap verip duruyorsunuz diye soruyoruz. Gelen cevap 'bütçe imkânları'.  Bu komediyle bir ülke yönetilmez. Edirne yeni stadına 2023'teki yeni iktidarda; CHP ve Millet İttifakı iktidarında kavuşacak.


 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
65’inde avukat oldu!
En eski mahalle ‘Baba Timurtaş’
Sektörlere hızlı tren ayarı
Edirne Sarayi için ‘Koordinasyon Merkezi’
Arasta esnafından otopark yakınması
Ulus'ta 'kış' durgunluğu!
Sinema Topluluğu'ndan ilk gösterim
Topluluktan konser maratonu
Ordu FK maçına kadın hakem
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke