ANASAYFA
29 Mayıs 2023 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Keşan'da gazetecilere ‘Vefa Ödülü’
Keşan Belediyesi ve Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şubesi işbirliğiyle düzenlenen Keşan Gazetecilik Vefa Ödülleri Töreni gerçekleştirildi…
Haberin Yayın Tarihi: 25-01-2023 07:36
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Keşan'da gazetecilere ‘Vefa Ödülü’

Keşan Belediyesi ve Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şubesi işbirliğiyle düzenlenen Keşan Gazetecilik Vefa Ödülleri Töreni gerçekleştirildi.
Keşan Belediyesi Selim Sesler Konferans ve Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirilen etkinliğe; CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu, Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker, Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek, Keşan TSO Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Şapçı, Keşan İlçe Müftüsü Mehmet Yiğit, siyasi parti temsilcileri, esnaf odası başkanları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar, gazeteciler ve vatandaşlar ile gazetecilerin aileleri katıldı. 
Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şube Üyesi Arzu Dağ'ın sunumunda gerçekleştirilen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın söylenmesiyle başladı.Törende daha sonra Türkiye Yerel Basın Birliği Edirne Şube Başkanı Erdoğan Demir konuştu. Demir, konuşmasında şunları söyledi:
“TYBB Edirne Şubesi olarak Edirne'de hiç yapılmayan bir şey yaptık. Tüm ilçelerimizde ve Edirne merkezinde gazetecilik mesleğine ömrünü adayan uzun yıllar hizmet veren arkadaşlarımıza gazetecilik-vefa ödülleri verebilmek için adım attık. İlk törenimizi 30 Ekim'de Enez'de,  ikinci ödül törenimizi 28 Aralık'ta İpsala'da gerçekleştirdik. Bugün de üçüncü ödül törenimizde Keşan'ımızdayız. TYBB Edirne Şubesi Yönetim kurulumuza bu konuda çok teşekkür ederim. Hepsi büyük bir gayret gösteriyorlar.Bugün Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu'nun büyük katkıları ile Keşan'da 64 gazeteci arkadaşımıza ödüllerini takdim edeceğiz. Bu akşam sizlere takdim edeceğimiz ödüller bizim için gerçekten önemli. Çünkü gazeteciler çoğu zaman hak ettiği değeri bulamıyor. Bu gece sahipleri ile buluşturacağımız ödüllerimizle meslektaşlarımıza bu değeri hissettirmek istiyoruz.Bu geceye katkılarından dolayı Keşan Belediye Başkanı Sayın Mustafa Helvacıoğlu'na TYBB Edirne Şubesi adına böylesine kapsamlı bir projede yanımızda olduğu için teşekkürlerimi sunuyorum.Sizlerin huzurunda; aramızdan ayrılan Keşanlı Tevfik Işık, Ümmü Aktan, Cumhur Birsel ve Ferhat Ezerçe'yi rahmet ve özlemle anıyorum.Bu akşam Keşan basının ne kadar büyük bir aile olduğunu, hep birlikte çok açık ve net olarak görüyoruz.”
Erdoğan Demir'in konuşmasının ardından Keşan BSM (Belediye Sanat Merkezi) tarafından hazırlanan skeç izlendi.     Törende daha sonra Beyendik Belediye Başkanı Muhammet Örnek ve Yenimuhacir Belediye Başkanı Mustafa Türker tarafından günün anlam ve önemine ilişkin konuşmaları gerçekleştirildi. Keşan Belediye Başkanı Helvacıoğlu d şunları söyledi:
“Bu gecenin adında vefa var. Hacı Bektaş Veli'nin bir sözünü not ettim.Diyor ki; 'Her gördüğün âmayı, kör sanma.Göze nur, gönülden gelir. Asıl körlük, nankörlüktür.' Gururla söylüyorum ki; basın mensuplarımıza kör olmadık, nankör olmadık, asla da olmayacağız. Bu gece altını çizerek söyleyeyim ki; basın mensubu arkadaşlarımın, kardeşlerimin kıymetini unutmadık, unutmuyoruz ve unutmayacağız. 
Keşan'da basına ve şehrimize büyük emek vermiş olan yitirdiğimiz değerlerimizden Merhum Gazeteci Tevfik Işık'ın ruhu şad olsun.Merhum Gazeteci Ümmü Aktan'ın mekanı Cennet olsun.Merhum Gazeteci Ferhat Ezerçe'ye rahmetler olsun. Merhum Gazeteci Cumhur Birsel huzur içinde uyusun.Ve ismini sayamadığım yitirdiğimiz tüm gazetecilerimize Allah gani gani rahmet eylesin. Ve son olarak; bu gecede emeği bulunan herkese ve bilhassa Türkiye Yerel Basın Birliği'ne teşekkürlerimi sunuyorum. Ödül alan basın mensuplarımızı candan kutluyorum. Meslek yaşamlarında nice başarılara imza atmalarını diliyorum. Keşan'ımızın, Keşan Belediyemizin ve sadece bir başkan olarak değil haberdar ettiğiniz bir vatandaş olarak sizlere şükranlarımı sunuyorum. Vefa olmazsa cefa olur. Vefa olursa sefa olur. Bu akşam ve her daim sefanız olsun.” 
Törende daha sonra CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu konuştu ve yerel basın ve gazeteciliğin önemi konusunda görüşlerini paylaştı.
Tören; Keşan'da gazetecilik görevi yapan basın mensuplarına, törene katılan protokol üyelerinin plaket takdimi ve birlikte hatıra fotoğrafı çekimi ile sona erdi.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Kokteyl Masa Kiralama
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Sanal Ofis

Marküteri Parke