ANASAYFA
20 Mart 2023 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
TAKSAV'dan Edirne'ye temsilcilik
Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat için Vakıf Edirne Temsilciliği Vakıf  Başkanı Prof.Dr. Selçuk Candansayar'ın katılımı ve sunumuyla yarın açılacak…
Haberin Yayın Tarihi: 27-01-2023 07:42
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
TAKSAV'dan Edirne'ye temsilcilik

Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat için Vakıf (TAKSAV) Edirne Temsilciliği Vakıf  Başkanı Prof.Dr. Selçuk Candansayar'ın katılımı ve sunumuyla yarın açılacak
TAKSAV Edirne Temsilciği yarın saat 17.00 de açılacak. Abdi İpekçi Caddesi Özgür Çocuklar Parkı karşısındaki Türkan Saylan Kültür ve Sanat Evi'nde gerçekleştirilecek açılışa TAKSAV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Selçuk Candansayar da katılacak.
Taksav Edirne Temsilcisi Nevzat Çolak ve Vakfın kurucusu ve Danışma Kurulu üyesi Muammer Mırsal, Edirne Temsilciliği'nin açılışına davet için Hudut Gazetesi'ni ziyaret etti. Çolak ve Mırsal,  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın katılacağı açılış sonrası TAKSAV Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Selçuk Candansayar'ın sunum gerçekleştireceğini belirterek Edirne'de yaşayanları açılışa davet etti.
TAKSAV'ın özgür ve eşit insanların yaşayacağı başka bir dünya için on yıllardır mücadele eden insanlarca kurulduğunu hatırlatan Çolak ve Mırsal, "Oğuzhan Müftüoğlu, Can Yücel, Rifat Ilgaz, Korkut Boratav, Fikret Başkaya, Emil Galip Sandalcı, Halit Çelenk, Aytaç Arman' la birlikte eğitim, bilim, sanat, emek dünyasından bir araya gelen kurucular,1993 yılında TAKSAV çatısı altında bir araya geldiler" dedi.
Çolak ve Mırsal, TAKSAV'ın başka bir hayatı mümkün kılmak için insanları bilim, sanat, siyaset alanlarında yaratıcılığı ön planda tutan, dayanışma ruhunu temel alan bir anlayışla birleştirmeyi amaç edindiğini kaydetti.
TAKSAV Edirne Temsilcisi Nevzat Çolak ve Vakfın kurucusu ve Danışma Kurulu üyesi Muammer Mırsal vakıf ile ilgili şu bilgileri paylaştı:
“TAKSAV, kuruluşundan bu yana toplumsal sorunlara bilim ve sanatla müdahale etme çabasında. Görünenin ardındaki gerçeği sanatın, bilimin ışığında aydınlatmanın yollarını arıyor. Dünyayı, ülkemizi, yaşadığımız toplumu anlamanın, dönüştürmenin yolunun yaratıcılığın ışığıyla, akılla, bilimle, dayanışma ile gerçekleşebileceğine inanıyor.
TAKSAV, atölye çalışması, panel, söyleşi, etkinlikler, festivaller düzenliyor. Ülkemizin yüz akı aydınlar, sanatçılar, bilimcilerle öğrencileri, çocukları, gençleri, kadınları buluşturuyor. Susup dinlemeyi, oturup seyretmeyi değil birlikte konuşmayı, birlikte yaratmayı, dayanışmayı ve değiştirmeyi önemsiyor. Acı ve zor zamanları yazıyla, tiyatroyla, sinemayla, söyleşilerle, şiirle, edebiyatla aşmaya çalışıyor. TAKSAV, hayatın yeniden ve arkadaşça üretilebileceğine olan güveni yaygınlaştırmaya çalışıyor.
Bireyciliğin, insansızlaştırmanın, kültürel yabancılaşmanın karşısına ortaklaşmayla çıkıyor. Eşitlikçi, dayanışmacı, insanın tüm yaratıcılığını özgürce yaşayacağı bir dünyanın mümkün olduğuna inanıyor.
TAKSAV yarin yanağından gayri her yerde hep beraber diyenlerin vakfı. TAKSAV, gücü kadar üreten, ürettiğini paylaşan, ihtiyacı kadar tüketen insanlara ve onun devrimci yoluna inananların vakfı.”

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Çıkırık'a son görev
AK Parti ve İYİ Parti'de birer aday daha
Sarılarlı güven tazeledi
Edirne'de aşı startı
EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Cephanelik gibi araç
Edirnespor umutları erteledi
Sınır organizatörü kıskıvrak
K.Arda, Çanakkale'yi geçemedi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke