ANASAYFA
20 Mart 2023 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Sektörlere hızlı tren ayarı
Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında, hızlı trenin devreye girmesinin ardından İstanbul gibi bir metropol ile sıkı bir entegrasyon içerisinde olunacağına dikkat çekerek, bu noktada özellikle hizmet sektörü gibi bazı sektörlerde fark yaratılmasının gerekeceğini söyledi…
Haberin Yayın Tarihi: 28-01-2023 07:45
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Sektörlere hızlı tren ayarı

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu toplantısında, hızlı trenin devreye girmesinin ardından İstanbul gibi bir metropol ile sıkı bir entegrasyon içerisinde olunacağına dikkat çekerek, bu noktada özellikle hizmet sektörü gibi bazı sektörlerde fark yaratılmasının gerekeceğini söyledi.
Yapılan toplantıya Vali H. Kürşat Kırbıyık'ın yanı sıra Belediye Başkanı Recep Gürkan,Vali Yardımcısı Zafer Karamehmetoğlu,Vali yardımcısı Eyyüp Batuhan Ciğerci, İŞKUR İl Müdürü Şengül Çildam, İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Önder Arpacı, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Salih Akbulut ,Ticaret İl Müdürü Mahmur Altun, Esnaf odaları temsilcisi, Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcisi, Sendika temsilcileri ve diğer yetkililer katıldı.
 Toplantıda İŞKUR İl Müdürü Şengül Çildam, bir sunum yaparak yapılan iş başı eğitimleri, eğitimlerin yeni hedefleri, sağlanan istihdam sayıları konularında kurula bilgilendirmelerde bulundu.
 Toplantıda bir değerlendirme yapan Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, özellikle hızlı tren projesinin tamamlanmasının şehirde bir fark yaratacağını ifade etti. 
 Vali Kırbıyık; “Hızlı trenin devreye girmesinin ardından İstanbul gibi bir metropol ile sıkı bir entegrasyon içerisinde olacağız. Tabi bunun etkisini şehrimizde hissetmiş olacağız. Bu noktada özellikle hizmet sektörü gibi bazı sektörlerde fark yaratmamız gerekecek. Bunun altyapısını oluşturmak için şimdiden bazı adımları atmamız gerekiyor. Durum öncesi doğru analizleri yaparak ihtiyaç duyulacak sektörlere yönelik eğitimli ve donanımlı bir iş gücü oluşturmamız gerekiyor. Özellikle uzmanlık gerektiren alanlarda hem belirleme hem de nitelikli eğitimleri verme konusunda bir alt komisyona da ihtiyaç duyulduğu gözüküyor. Bu kapsamda adım-larımızı ivedilikle atmamız ge-rekiyor.
Yine, özellikle tekstil alanında üretim yapan fabrikalarda ciddi sayıda işçi ihtiyacı bulunmakta. Bu alanda istihdam sağlamak için gerek işçi gerekse işveren açısından durum değerlendirmelerini yaparak konuyu her iki boyutu ile ele almakta fayda var.
Diğer yandan istihdam ko-nusunda ezber bozacak çalışmalara da yönelmek gerekiyor. Gerek teknolojik gelişmeleri takip ederek gerekse eğitim içeriklerini gün-celleyerek istihdam çeşitliliğini arttırabilmeliyiz. 
Çözüm için her ilgili her kurumumuzun hızlı bir şekilde aksiyon alması gerekiyor. V-atandaşlarımızın ve işveren tarafın beklentilerine göre kurumlarımızın da çalışmalarını güncellemesi faydalı olacaktır.” şeklinde ko-nuştu.
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Çıkırık'a son görev
AK Parti ve İYİ Parti'de birer aday daha
Sarılarlı güven tazeledi
Edirne'de aşı startı
Edirnespor umutları erteledi
EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Cephanelik gibi araç
Sınır organizatörü kıskıvrak
K.Arda, Çanakkale'yi geçemedi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke