ANASAYFA
20 Mart 2023 Pazartesi
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Edirne Sarayi için ‘Koordinasyon Merkezi’
Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, programı kapsamında Edirne'ye gelen Milli Saraylar Başkanı Dr. Yasin Yıldız ile birlikte ihyası için Milli Saraylar Başkanlığı'na devredilen Edirne Sarayı ile ilgili yapılacak ihya çalışmaları öncesi çeşitli noktalarda incelemelerde bulundu…
Haberin Yayın Tarihi: 28-01-2023 07:48
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Edirne Sarayi için ‘Koordinasyon Merkezi’

Edirne Valisi H. Kürşat Kırbıyık, programı kapsamında Edirne'ye gelen Milli Saraylar Başkanı Dr. Yasin Yıldız ile birlikte ihyası için Milli Saraylar Başkanlığı'na devredilen Edirne Sarayı ile ilgili yapılacak ihya çalışmaları öncesi çeşitli noktalarda incelemelerde bulundu.
İlk olarak halen kapalı cezaevi olarak kullanılan ve önümüzdeki günlerde boşaltılması planlanan Mahmudiye kışlasında inceleme-lerde bulunan Vali Kırbıyık ve Baş-kan Yıldız, burada yapılması plan-lanan restorasyon çalışmaları ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
Mahmudiye kışlasındaki ince-lemelerin ardından Vali Kırbıyık ve Başkan Yıldız, geçtiğimiz günlerde çıkan yangında kullanılamaz hale gelmesinin ardından yeniden ihya edilen Böcek Mektebi binasına geçerek incelemelerine burada devam etti. Yenileme çalışmaların-da son aşamaya gelinen Böcek Mektebinin yakın zamanda işlev-lendirilerek kullanıma açılması bekleniyor.
Programın bu kısmında Edirne Valisi H.. Kürşat Kırbıyık ve Milli Saraylar Başkanı Yasin Yıldız, Selimiye Camisini ziyaret etti. Burada devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde gören Vali Kırbıyık ve Başkan Yıldız, yüklenici firma yetkililerinden yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı. 
Kırbıyık ve Yıldız, son olarak Halk Eğitim Merkezi binası ile restorasyonu süren Rüstempaşa Kervansarayı'nda incelemelerde bulundu.
Vali Kırbıyık; “Bugün, Milli Saraylar Başkanımız Sayın Yasin Yıldız'ı Edirne'mizde misafir ediyoruz. Biliyorsunuz geçtiğimiz günlerde Milli Saraylar Başkanlığına devri ile Edirne Sarayı'nın ihyası için büyük bir adım atılmış oldu. Tabi bu çalışmaların sağlıklı şekilde yürütülmesi için burada bir koordinasyon merkezine ihtiyaç duyuluyor. Bu konularda çeşitli incelemelerimiz ve değerlendirmelerimiz oldu. Hızlı bir şekilde hazırlık sürecini tamamlayıp çalışmalara başlanması için gayret sarfediliyor” şeklinde konuştu.
 

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
Aramızdan ayrılanlar
Çıkırık'a son görev
AK Parti ve İYİ Parti'de birer aday daha
Sarılarlı güven tazeledi
Edirne'de aşı startı
Edirnespor umutları erteledi
EDİRNE İL ÖZEL İDARESİ DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜ
Cephanelik gibi araç
Sınır organizatörü kıskıvrak
K.Arda, Çanakkale'yi geçemedi
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Özel Okullar, Özel Okul Fiyatları

Marküteri Parke