ANASAYFA
27 Eylül 2023 Çarşamba
Açılış Sayfam Yap!
Sık Kullanılanlara Ekle
Matbaa Hizmetleri
Künye
Reklam
İletişim
Siyaset
Ekonomi
Sağlık
Spor
Kültür-Sanat
Güncel
Röportaj
Resmi İlan
Yazarlar
E-Gazete
Video Galeri
Bekleviç'in yeni siyaseti
Güçlü Türkiye Partisi'ni kuran ancak partisi seçimlere giremeyince, yöneticileri ve teşkilatları ile 2008'de AK Parti saflarına katılan Edirneli siyasetçi Tuna Bekleviç, yazdığı bir mektupla tekrar gündemde. .. 2007'de Edirne'den bağımsız milletvekilli adayı ve 2011'de AK Parti Edirne 2'nci sıra milletvekili adayı, AB Bakanı Egemen Bağış ve Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun danışmanlıklarını yapan Bekleviç'in 12 Mart'ta Kılıçdaroğlu'na yazdığı açık mektup çeşitli yorum ve tepkilere neden oldu…
Haberin Yayın Tarihi: 17-03-2023 07:39
16 Punto 18 Punto 20 Punto 24 Punto
Bekleviç'in yeni siyaseti

Gönül UYANIKTIR
Güçlü Türkiye Partisi'ni (GTP) kuran ancak partisi seçimlere giremeyince, yöneticileri ve teşkilatları ile 2008'de AK Parti saflarına katılan Edirneli siyasetçi Tuna Bekleviç, yazdığı bir mektupla tekrar gündemde.  2007'de Edirne'den bağımsız milletvekilli adayı ve 2011'de AK Parti Edirne 2'nci sıra milletvekili adayı, AB Bakanı Egemen Bağış ve Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu'nun danışmanlıklarını yapan Bekleviç'in 12 Mart'ta Kılıçdaroğlu'na yazdığı açık mektup çeşitli yorum ve tepkilere neden oldu. Bekleviç'in farklı tepkiler çeken mektubu şöyle :
KILIÇDAROĞLU'NA AÇIK MEKTUP
“Türkiye'den çeşitli gerekçelerle yurt dışına göç, son dönemde çok büyük sayılara ulaşmıştır. Uzun yıllar boyunca ötekileştirilen, baskı altında kalan, siyasi, dini veya etnik kimliğinden dolayı kendisini güvende hissetmediği için ülkesini terk etmek zorunda kalan vatandaşlarımız bu ülkenin değerleridir. Bir kısmı umudunu geri kazanmak, bir kısmı mesleğini icra edebilmek, bir kısmı adil yargılanmak, bir kısmı ise sadece güven içerisinde ülkesine dönebilmeyi ve ailelerine, yakınlarına, sevdiklerine kavuşmayı hayal etmektedir. 
Bizler hiç bir gruba karşı nefret taşımayan ve rövanş kaygısı gütmeyen; haksızlıklara karşı sessiz kalmak yerine hem yurtdışında hem yurt içinde sorumluluk almanın zamanının geldiğini düşünen vatandaşlarız. Kimsenin fikirlerinden, kimliklerinden veya tercihlerinden ötürü dışlanmayacağı bir Türkiye talebimiz var. Her alanda nefret söyleminin ve şiddetin son bulmasını, temel hak ve özgürlüklerin, evrensel ilkelerin, liyakatin, adaletin ve eşitliğin hepimizin ortak hedefi olmasını hayal ediyoruz. 
'Birleşe birleşe kazanacağız' sözünüzden aldığımız cesaretle muhalefet, gücünü farklılıklardan aldığı sürece, tüm muhalif güçlerin otoriterlik ve hukuk tanımazlığın zulmü karşısında birleşeceğini düşünüyoruz. Bizler siyasi pozisyonlar talep etmiyoruz. Ülkemize güven içerisinde dönebilmeyi, uzmanlıklarımız ile ülkemize değer katmayı ve sevdiklerimiz ile huzur içerisinde yaşayabilmeyi talep ediyoruz. 
Bu metni bir partinin, grubun veya bir cemaatin uzantısı olarak değil; bu duygularla yaşayan bağımsız bireyler olarak kaleme alıyoruz. İmzamız anonim olsa da duygularımız milyonlardır. Halkımızın gerçek adalet ve hakiki eşitlik talebini haykırdığınız sürece hepimiz yanınızdayız!”
BEKLEVİÇ'İN SİYASİ YAŞAMINDAN KESİTLER    
Tuna Bekleviç, 23 Ocak 1977 tarihinde Edirne'de esnaflık yapan Sinan ve Şükran Bekleviç çiftinin çocuğu olarak doğdu. İstanbul Bilgi Üniversitesi'nde ekonomi bölü-münden 2002 yılında mezun oldu. 2000 yılında Ekonomistler Platformu'nu kurdu. “Uluslararası Barış ve Demokrasi Forumu”nun 3 yıl başkanlığını yaptı. Siyaset, kamu yönetimi ve hukuk alanında Türkiye'nin en başarılı genci (JCI tarafından TOYP 2003) seçildi. 2006'da GTP'ni kuran, 2008'de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Edirne ziyaretinde baş başa görüştüğü Bekleviç ile AK Parti'nin kapatılma ihtimaline karşı GTP'nin yedek parti olarak düşünüldüğü yazılmıştı. Ak Parti kapatılmadığı için GTP de Bekleviç de bu süreden sonra unutuldular. 
24 Haziran 2018'de Cumhurbaşkanlığı seçiminde Bekleviç Bağımsız Cumhur-başkanı adaylığını açıkladı, ancak gereken 100 bin imzayı toplayamadı. CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ankara'dan İstan-bul'a yürüyüşünün ardından “eşitlik ve kar-deşlik” adına “Ankara'dan Diyarbakır'a” yü-rüyen Bekleviç, yürüyüşün ardından, 'al-ternatif ve tamamlayıcı direnişi yurtdışında örgütleyeceğim' diye tweet atarak Ameri-ka'ya gitmişti.

Gönder Yorum Yap Yazdır Facebook Twitter Linkedin
  ÇOK OKUNANLAR
NERCİVAN CANAN VEFAT ETTİ
Eğitimin çınarı Hidayet Altınayar'a veda
Trakya Birlik Devler Ligi'nde 219'uncu
İki TIR çarpıştı: 1 ölü
Edirne'de 39 eve ısınma sistemi
BU ÜLKEDEN NE İSTİYORSUNUZ?
Zehir tacirlerine operasyon
Kahraman'dan 'ön seçim' vurgusu
Edirnespor'dan ZTK'na erken veda
AK Parti'den kandil ikramı
  GÜNÜN GAZETE MANŞETLERİ
Akşam Gazetesi Birgün Gazetesi Bugün Gazetesi Cumhuriyet Gazetesi
Dünya Gazetesi Fanatik Gazetesi Fotomac Gazetesi Gunes Gazetesi
Haberturk Gazetesi Hurriyet Gazetesi Milli Gazete Milliyet Gazetesi
Posta Gazetesi Radikal Gazetesi Sabah Gazetesi Sozcu Gazetesi
Star Gazetesi Takvim Gazetesi Taraf Gazetesi Türkiye Gazetesi
Vatan Gazetesi Vakit Gazetesi Yenisafak Gazetesi
Yeni Hudut Gazetecilik ve Matbaacılık San. ve Tic. Ltd. Şti
Babademirtaş Mah. Üç Şerefeli Camii Arkası No:7 EDİRNE
Sanal Ofis

smm panel

instagram beğeni hilesi

instagram takipçi satın al

takipçi satın al